Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: VCD OFF i SLIP - i nie można ich wyłączyć! Co zrobić?

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie VCD OFF i SLIP - i nie można ich wyłączyć! Co zrobić?

    Jeśli w czasie użytkowania wyświetlą ci się te dwa komunikaty VCD OFF i SLIP i nie możesz ich wyłączyć naciskając odpowiednie przyciski - najprawdopodobniej kończą ci się klocki hamulcowe. Jeśli po ponownym uruchomieniu komunikaty nie znikną nie lekceważ jednak tego komunikatu i sprawdź tarcze i płyn hamulcowy.
    U mnie tak było i po wymianie tylnych klocków komunikaty przestały się pojawiać.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    No i komunikat pojawił się znowu - nie gaśnie od 2 dni. Tarcze i klocki są w dobrym stanie więc płyn też ma odpowiedni poziom. Jakieś dobre pomysły?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    W moim też kiedyś zapaliły się te kontrolki i jak się okazało powodem był jakiś luźny kabelek od czujnika ABS. Mechanik coś tam posprawdzał, przeczyścił i od ponad roku mam spokój....

  4. #4
    Expert od oświetlenia/Lighting expert Avatar MARUS
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Chicago/Rzeszow
    Jeździ
    Fx45 2004 black
    Postów
    117
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    moj ojciec mial to w fx35, mial kabel od czujnika abs przerwany. ja mialem tez te kontrolki ale u mnie byla przyczyna niewykalibrowanego czujnika skretu w kierownicy

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar danielV6
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Podlaskie
    Jeździ
    BMW 335i 306KM Coupe E92 2007r ALPINWEISS
    Postów
    172
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Mi się kiedyś kontrolka SLIP zapaliła i nie chciała zgasnąć ale od nie normalnej jazdy ;p

  6. #6
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Razem świecące kontrolki VDC i SLIP oznaczają że VDC działa w trybie awaryjnym.

  7. #7
    FAN INFINITI Specjalista od G35 i VQ35DE! Avatar POZIOMA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    G35 COUPE 2003
    Postów
    524
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Kiedyś tak miałem i okazało się że trzeba było dolać płynu do zbiorniczka hamulcowego.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Philadelphia / USA
    Jeździ
    INFINITI G37s
    Postów
    15
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    OK. Stara sprawa , ale mysle , ze moje doswiadczenie w usunieciu tej usterki pomoze kilku osobom bo sprawa VCD i SLIP spedza sen z oczu nawet producentom INFINITI. Jak juz inni uzytkownicy wspomnieli , przyczyn tego "zjawiska" jest wiele. W moim przypadku po sprawdzeniu wszystkich jakie tu wymieniono nic sie nie poprawilo.... ale... w Nissanie / Wroclaw jeden z mechanikow wskazal mi prawdopodobna przyczyne jaka przyznam na "pierwszy rzut" wydala mi sie idiotyczna....czego oczywiscie nie stwierdzilem w obecnosci mechanika bo jest to czlowiek bardzo uczynny i ma opinie doskonalego fachowca co sie nie jest czeste w serwisach :-P ... wiec.. Pan Mechanik zwrocil mi uwage na awaryjnie dzialajace przeplywki w kanalach dolotowych do silnika...Ja mam to "lekko" apgrejdowane " i na kwicie z RT mialem zaznaczone anomalia odczytowe z adnotacja "do wymiany i ponownego tuningu silnika" Co ma przeplywka powietrza do ukladu napedowego i ABS ???!!! , a no w moim przypadku wszystko.... w serwisie koszt tego byl grubo ponad 1000zl...w USA z wysylka do polski kosztowalo mnie to niecale $85 za oryginalne hitachi/Japan / 2 sztuki!!!/
    To byla pierwsza dobra wiadomosc. Druga to to , ze po zamontowaniu nowych czesci w kolektorach swiatelka pogasly i samochod dziala bezawaryjnie co nieomieszkalem sprawdzic natychmiast :-) Przy uzyciu kolegi...bo ja raczej jestem z umiejetnosciami na poziomie prowadzenia chodzika dla niepelnosprawnych :-P Trzecia dobra wiadomosc to uklad jaki mam zamontowany na okazje ew. zmian tuningowych jaki pozwala na zdalne dostrajanie silnika i skrzyni na odleglosc... Jedynym mankamentem tego wynalazku jest problem / w moim regionie/ ze znalezieniem dobrej drogi z super zasiegiem telefonii komorkowej pozwalajazej na przesyl danych w wystarczajacej predkosci...Po znalezieniu takowej...dostrojenie trwalo niecale 15 minut i autko dziala idealnie...Przy okazji dodano mi jeszcze dodatkowy program na paliwo jakiego w chwili tworzenia wczesniejszych map nie mieli w ofercie oraz tune skrzyni biegow do tej opcji... Autko we wroclawiu a technik w USA. REWELACJA!!! Troche sie rozpisalem ale mysle ze sprawa VCD i kontrolki SLIP jest na tyle wazna , ze to info przyda sie innym... Jeszcze jedna sprawa...najczestrza przyczyna siadania przeplywek jest ich korozja i nie ma znaczenia jak stare jest autko. Zalecam uzywanie dobrych filtrow a w przypadku kanalow dolotowych jakie ja mam , uzywanie BARDZO DOBRYCH FILTROW i jesli nie maja takiej powloki to dodatkowo oslonki z materialu jaki nie przepuszcza drobinek wody ...powoduja bardzo szybkie korodowanie elementow przeplywomierza. POZDROWIENIA!!!!!!

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    wow. na to bym nie wpadł.
    MAF i ABS ?

    ciekawe jak sie zachowa po czyszczeniu - tj. czy to cos zmieni i na jak długo.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Philadelphia / USA
    Jeździ
    INFINITI G37s
    Postów
    15
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    wow. na to bym nie wpadł.
    MAF i ABS ?

    ciekawe jak sie zachowa po czyszczeniu - tj. czy to cos zmieni i na jak długo.
    Bardzo ciekawe :-) , ale zakladajac ze poziom elektroniki w dzisiejszych autach jest tak zaawansowany .... nie mam zludzen , ze zuzyte pioro wycieraczki bedzie mialo niebawem wplyw na sensor sterujacy temperatura nagrzewania tylnej kanapy :-P

    Panowie z RT wyczyscili te przeplywki przed dostrojeniem samochodu bo nie bylo innego wyjscia ...nastepnego dnia przyjechal rano kontener i samochod zostal zapakowany do przesylki. Dlatego zamontowali mi dodatkowy modol do dostrojenia na odleglosc na bazie danych jakie mieli zgrane juz w USA z tego auta po tuningu. Wyczyszczenie jest tylko polsrodkiem i jak sadze nie powoduje drastycznych zmian. Te przeplywki sa naprawde niedrogie i zalecam ich wymiane. Po ich wyjeciu widac golym okiem wszystkie elementy i ich stan. Calosc mozna wykonac samemu bez najmniejszego ryzyka uszkodzenia czegokolwiek... PLUG AND PLAY... Te elementy maja spory wplyw na moc silnika , jego wydajnosc , zuzycie paliwa i jak pokazal moj przypadek... na VCD :-P a co za tym idzie na nasze zycie bo jazda w warunkach zimowych lub nawet deszczu przy zmianie obciazenia tylnej osi w nieodpowiednim momencie moze sie zakonczyc niespecjalnie przyjemnie i szczesliwie dla uzytkownikow. Mnie postawilo odwrotnie do kierunku jazdy w ulamek sekundy... dobrze , ze nic za mna juz nie jechalo bo bylby dramat...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 2nd-July-2018, 12:24
  2. Jak wyłączyć odsuwanie się siedzenia kierowcy?
    By Luckystar81 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 2nd-June-2017, 00:38
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16th-May-2016, 22:23
  4. Jak wyłączyć trakcje w q50 hybrid EU?
    By piotrekts in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6th-October-2015, 18:47
  5. Kolory INFINITI/NISSAN i ich nazwy 2003-2006
    By sirtrojan in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-May-2010, 23:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •