Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.

  1. #11
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Rysz zapraszamy do powitalni - napisz coś też o swoim autku w odpowiednim dziale.

    i tak przy okazji : M37h - jest świeeetnaaaa
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #12
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Rysz miło że dzielisz się z nami swoimi spostrzeżeniami ale najpierw zapraszam tutaj

    http://www.ifans.pl/forumdisplay.php...j-si-adnie-%21

    Edit

    Grzech błyskawica mnie wyprzedził heh
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Co do Air Forrest, to działa - tak przynajmniej twierdzi moja żona. Co więcej, ona jest w stanie powiedzieć kiedy i na jaki zapach się zmienia. Podobno są dwa. Ja niestety nadal nic nie czuję

  4. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Co do Air Forrest, to działa - tak przynajmniej twierdzi moja żona. Co więcej, ona jest w stanie powiedzieć kiedy i na jaki zapach się zmienia. Podobno są dwa. Ja niestety nadal nic nie czuję
    wóda / cygary / kawa - robią swoje
    kobitki są w tym lepsze od nas - co tu dużo gadać...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #15
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

    jako, że w ramach osobnego tematu prawie namówiliście mnie na M30d chciałbym odświeżyć ten wątek.

    Będę zobowiązany jeśli koledzy posiadający M30d zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami z autami o większych nieco przebiegach.
    Czego można się spodziewać poza sprawami eksploatacyjnymi przy przebiegach 100~200tyś i więcej?

    Pozdrawiam
    mikwit

  6. #16
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Hejka
    Tak jak pół roku temu pisałem tak się stało. W maju nabyłem śliczny egzemplarz Q70 z 3 litrowym dieslem. Na budziku jedyne 22K km ... trudno było uwierzyć, ale oględziny i wizyta w serwisie zdają się potwierdzać przebieg. Autko jeszcze na gwarancji.

    Piszę żeby się podzielić z Wami uwagami co do użytkowania. A w zasadzie jedną. Po przejechaniu 6K km zaczęły się problemy z bliżej nieokreśloną elektroniką związaną z systemami aktywnego bezpieczeństwa. Kontrolki tarczy zamiast na zielono świecą się na pomarańczowo i oprócz kolorów jedyną zauważalną niedogodnością jest brak tempomatu. Auto na gwarancji - pojechało do serwisu. I chyba spodobało się mu w serwisie bo stoi już 2 miesiące z małymi przerwami kiedy zabieram je by sprawdzić czy może jest już OK.

    Nie jest OK. Serwis twierdzi że wymienił już wszystko co mógł wymienić i nadal łączą teorię z praktyką - czyli nie działa i nie wiadomo dlaczego.

    Czy ktoś z Was zetknął się z taką usterką? Aha.. po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu można jeździć np. 2 dni lub 2 minuty i błędu nie ma do chwili gdy nagle pod czas jazdy wyskoczy.

    Pozdrawiam
    Mikwit
    Proud of --= Inifniti Q70S 3.0d =--

  7. #17
    Dopiero dołączylem Avatar WJK
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wawa/Lodz
    Jeździ
    M30dS, 2011, Greyish Blue
    Postów
    21
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    @mikwit, mam podobnie, również niedawno stałem się posiadaczem M'ki i dzieje się to samo - w trakcie jazdy wywala błąd "IBA OFF" i nie działa tempomat. Byłem już w serwisie na Krasnobrodzkiej i w moim przypadku pan wytypował słaby akumulator - najpierw z resztą zapytał, czy auto stało dłuższy czas i faktycznie nie pomylił się - kupiłem je w komisie od dealera Toyoty - ktoś zostawił M'ke w rozliczeniu i stała tam ponad miesiąc nie odpalana. Podładowałem akumulator (ale niestety jest już raczej do wymiany) - po tym zabiegu błąd pojawia się rzadziej - tj. czasami uda mi się przejechać z pkt A do pkt B bez pojawienia się usterki. Jedyna prawidłowość jaka rzuciła mi się w oczy, to fakt, że IBA OFF wyświetla się w momencie kiedy np. stoję w korku i mam przed sobą w niewielkiej odległości inne auto lub po prostu siedzę komuś na d.... jadąc. Jeżeli nie ma żadnych aut przede mną usterka nie pokaże się nigdy. Druga sprawa - wyświetlenie błędu poprzedza ciche cyknięcie (coś takiego co również ma miejsce kiedy włączamy klimatyzacje w aucie) a następnie ok. 5 sekund ciche buczenie podobne do dźwięku wydawanego przez pracującą pompkę spryskiwaczy - następnie wyskakuje błąd. Też tak masz?

    PS. Dam znać czy coś się zmieniło jak kupie nowy aku.


    Cytat Napisa? mikwit Zobacz post
    Hejka
    Tak jak pół roku temu pisałem tak się stało. W maju nabyłem śliczny egzemplarz Q70 z 3 litrowym dieslem. Na budziku jedyne 22K km ... trudno było uwierzyć, ale oględziny i wizyta w serwisie zdają się potwierdzać przebieg. Autko jeszcze na gwarancji.

    Piszę żeby się podzielić z Wami uwagami co do użytkowania. A w zasadzie jedną. Po przejechaniu 6K km zaczęły się problemy z bliżej nieokreśloną elektroniką związaną z systemami aktywnego bezpieczeństwa. Kontrolki tarczy zamiast na zielono świecą się na pomarańczowo i oprócz kolorów jedyną zauważalną niedogodnością jest brak tempomatu. Auto na gwarancji - pojechało do serwisu. I chyba spodobało się mu w serwisie bo stoi już 2 miesiące z małymi przerwami kiedy zabieram je by sprawdzić czy może jest już OK.

    Nie jest OK. Serwis twierdzi że wymienił już wszystko co mógł wymienić i nadal łączą teorię z praktyką - czyli nie działa i nie wiadomo dlaczego.

    Czy ktoś z Was zetknął się z taką usterką? Aha.. po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu można jeździć np. 2 dni lub 2 minuty i błędu nie ma do chwili gdy nagle pod czas jazdy wyskoczy.

    Pozdrawiam
    Mikwit

  8. #18
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    O Kolego witam w klubie.
    U mnie błąd wywala bezgłośnie w różnych momentach. Czasem jest to w korku, czasem na autostradzie. Ponieważ auto jeszcze na gwarancji oddałem do serwisu w Poznaniu - nie mogli sobie poradzić przez 2 miesiące. Wymieniali wszystkie możliwe podzespoły od czujników i komputerów począwszy na pedale hamulca skończywszy. Bezradni zawieźli auto do Warszawy, gdzie spece wyregulowali pedał hamulca i oddali auto. Taki świetny ten Warszawski serwis. Następnego dnia po odbiorze auta zaparkowałem pod firmą i już miałem wyłączyć kiedy znów zapaliły się kontrolki. Ponieważ mam blisko do serwisu podjechałem żeby pokazać i teraz czekam na termin kiedy znów wezmą furę na warsztat.
    Ja oprócz tego objawu mam jeszcze "fantomowe" czucie różnych obiektów wokół auta. Czasem jak dojeżdżam do świateł to czujniki parkowania informują o obiektach w pobliżu mimo że nie ma nic zupełnie.
    Wszystko dzieje się bezgłośnie pomijając dźwięk informujący o awarii.
    Wygląda to tak:
    20171130_184832.jpg
    A jak tam po wymianie AKU?
    Proud of --= Inifniti Q70S 3.0d =--

  9. #19
    Dopiero dołączylem Avatar WJK
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wawa/Lodz
    Jeździ
    M30dS, 2011, Greyish Blue
    Postów
    21
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mikwit Zobacz post
    O Kolego witam w klubie.
    U mnie błąd wywala bezgłośnie w różnych momentach. Czasem jest to w korku, czasem na autostradzie. Ponieważ auto jeszcze na gwarancji oddałem do serwisu w Poznaniu - nie mogli sobie poradzić przez 2 miesiące. Wymieniali wszystkie możliwe podzespoły od czujników i komputerów począwszy na pedale hamulca skończywszy. Bezradni zawieźli auto do Warszawy, gdzie spece wyregulowali pedał hamulca i oddali auto. Taki świetny ten Warszawski serwis. Następnego dnia po odbiorze auta zaparkowałem pod firmą i już miałem wyłączyć kiedy znów zapaliły się kontrolki. Ponieważ mam blisko do serwisu podjechałem żeby pokazać i teraz czekam na termin kiedy znów wezmą furę na warsztat.
    Ja oprócz tego objawu mam jeszcze "fantomowe" czucie różnych obiektów wokół auta. Czasem jak dojeżdżam do świateł to czujniki parkowania informują o obiektach w pobliżu mimo że nie ma nic zupełnie.
    Wszystko dzieje się bezgłośnie pomijając dźwięk informujący o awarii.
    Wygląda to tak:
    20171130_184832.jpg
    A jak tam po wymianie AKU?
    Ostatnio miałem okazję jeździć eMką głównie po autostradzie przez ponad 2 tygodnie i wygląda na to, że akumulator podładował się na tyle, że od ponad 10 dni nie miałem problemu z IBA OFF. Testuję dalej, ale obecnie jeżdżąc nawet po mieście błąd się (odpukać ;]) nie pojawił ani razu. Dlatego też, póki co, wstrzymałem się z wymianą akumulatora.

  10. #20
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    U mnie błąd wywala już dużo rzadziej, niemniej jednak wciąż problem jest.

    Natomiast wizje polegające na wykrywaniu nieistniejących obiektów jakby się nasiliły. Szczególnie jak stoję na światłach. Podejrzewam że to alergia na czerwone - jestem więc wyrozumiały, bo auto jest stworzone by jechać 200 kmh a nie żeby spalać benę na sucho.

    Na razie wziąłem na wstrzymanie i daję serwisowi spokojnie pomyśleć nad tym... ale chyba po feriach powiem "time's up boys!" i zacznę wywierać presję.
    Proud of --= Inifniti Q70S 3.0d =--

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1741
    Ostatni post / autor: 10th-November-2023, 14:28
  2. srebrny polift w dobrej cenie 50 000
    By sirtrojan in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22nd-May-2014, 14:46
  3. Zakup Infiniti M30d GT
    By janp in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23rd-January-2013, 21:16
  4. [M30d] Infiniti M30d
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12th-November-2012, 11:14

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •