Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków, Warszawa
    Jeździ
    M30dS
    Postów
    19
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.

    opis

    Czas na podsumowanie wrażeń z jazdy i całej reszty tego samochodu. Na budziku wybiło 13 tyś km więc co nieco mogę o nim napisać. Zanim przejdę do plusów i minusów - tak też takie są powiem, że porównując je do reszty konkurentów (Audi, BMW, MERC, LEX czy nawet Jaguar), którymi miałem wcześniej okazję jeździć krócej lub dłużej charakterystyka tego samochodu, a szczególnie zawieszenie i układ kierowniczy jest najbardziej zbliżony do E klasy.

    Co mi się podoba:
    1. silnik - bardzo fajna charakterystyka jak na diesla, wkręca się w obroty jak wolnossąca benzyna, ja nie odczuwam wbicia fotel jak np w E350CDI co mi odpowiada,
    2. hamulce - nic dodać, nic ująć - genialne, naprawdę genialne
    3. komfort - długo można by się rozpisywać ale najbardziej doceniłem podczas wakacji w Chorwacji i Czarnogórze w 40st. upałach klimatyzowane fotele, czy chociażby kamerę cofania i przewodniki Michelin w nawigacji, gdzie znajdziesz zabytki, hotele i restauracje.
    4. bezprzewodowy transfer muzyki via Bluetooth, np. z komórki czy Music box, gdzie możesz sobie ustawić automatyczne zgrywanie płyt CD pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w schowkach,
    5. tylna oś skrętna - fajny bajer, sprawi że mniej namachasz się kierownicą,
    6. drive controller - tryby ECO, NORMAL, SPORT działają i to bardzo sprawnie, zwłaszcza w połączeniu SPORT i zmiana biegów łopatkami, wtedy czuć prawdziwego kopa.
    7. obniżanie lusterek bocznych podczas cofania - bardzo przydatne przy wysokich krawężnikach,
    8. Blind Spot Warning - niby taka mała rzecz a cieszy, Forward Collision Warning - będzie pikał gdy radar wykryje, że zbyt szybko zbliżasz się do samochodu przed Tobą, wbrew pozorom bardzo przydatne. Distance Control Assist - jeśli nie zareagujesz samochód sam zacznie hamować, nie musisz się już martwić o rozbity przód i stratę zniżek AC z powodu ładnej blondynki,
    9. bardzo dobrze i prosto działająca obsługa głosowa,
    10. cena w stosunku do konkurencji jest korzystna, teraz jest nawet jakaś promocja za 250 tyś zł.,
    11. zapomniałbym, za tym samochodem ogląda się bardzo wiele osób, wiele razy zdarzało się, że stojąc gdzieś na chodniku i mając uchyloną szybę ludzie zatrzymywali się, oglądali, pytali ile kosztuje i tak dalej. Tak wiec jest to - przynajmniej na razie - samochód rzadko spotykany i zdecydowanie najbardziej wyróżniający się w tej klasie.


    Co mi się nie podoba (właściwie to powinien być jeden, max dwa minusy ale ktoś z szanownych forumowiczów prosił o mankamenty więc wymienię wszystkie choć jak powtarzam są to drobne rzeczy i nie przeszkadzają w użytkowaniu):

    1. trzeszcząca konsola środkowa - denerwuje mnie to najbardziej w takim samochodzie i przy takich materiałach to porażka. Myślę, że trzaski dochodzą z okolic aluminiowej obudowy skrzyni biegów i okolic gdzie jest black piano. Trzaski są tylko na nierównościach. W poprzedniej hondzie chociaż bym jeździł po kamieniołomach to zero trzasków,
    2. charczące głośniki - od czasu do czasu - zgłoszę na gwarancje,
    3. nieszczelna uszczelka drzwi prawych? - podczas jazdy na autostradzie przy bocznym wietrze gwiżdże coś - zgłoszę na gwarancje,
    4. Scratch Shield - to lipa, żadna nawet najmniejsza ryska nie zniknęła w mocnym słońcu .


    Na dwoje babka wróżyła:
    1. klima - uważam, że bardzo dobra i wydajna, natomiast za cholerę nie czuję żandego air forest, może nie ma olejku?
    2. oszczędny na tasie - 90km/h min spalanie 6,7 autostrada 140 i więcej max 7,8 natomiast po mieście nie jest specjalnie oszczędny, 13l średnio po Warszawie, bez zbędnego butowania i przy średnim natężeniu ruchu, trochę centrum, trochę tras przelotowych. Min. 11,5-12. Jak deptasz porządnie to odcinkowe wskazywało mi 15-18l.
    3. tempomat adaptacyjny, działa fajnie ale tylko przy w miarę płynnym ruchu i na autostradzie, w korkach więcej namachasz się przyciskami do jego obsługi, lepiej trzymać po prostu nogę na hamulcu. Przy małych prędkościach utrzymuje zbyt duży dystans od poprzedzającego samochodu i hamuje zbyt mocno w ostatniej chwili co sprawia, że samochód jadący za Tobą ma wrażenie, że albo jesteś pijany albo na złość hamujesz mu przed maską skoro jest jeszcze sporo miejsca przed Twoją maską, nie jest to jego wada, to po prostu tylko "głupi komputer". Nazwał bym to nienaturalnym zachowaniem się w ruchu miejskim Pocieszające jest to, że w E klasie jadąc nad morze jednojezdniową drogą też go wyłączyłem bo podobnie się zachowywał.


    Dla mnie to jest taki trochę krążownik, w nowoczesnym stylu pod gust amerykańskiego klienta. Jeśli wiec ktoś woli sportowe bolidy do łamania się w zakrętach i ciasnych drogach to myślę, że BMW i Audi będą ok, jeśli zaś prestiż, luksus i niebanalny wygląd to jest to bardzo ciekawa alternatywa. Tak czy owak, jazda testowa obowiązkowa.

    Mam nadzieję, że w miarę ok ten opis bo chciałem rzetelnie wszystko przekazać
    Ostatnio edytowane przez sengin ; 16th-September-2012 o 17:00

  2. Dzięki sengin za powyższy Post:

    ArtPol74 (27th-January-2018)

  3. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    świetny opis
    przyda się zapewne wielu niezdecydowanym osobom które przyglądają się temu modelowi.
    Przenoszę do działu M bo tu nikt raczej nie bedzie szukał takich informacji.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za tak dokładny i przydatny opis.

  5. #4
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeszcząca konsola środkowa?,szczerze to przypał jak siemasz,przy takim przebiegu,w aucie za taką kasę nie powinno mieć to miejsca.

    Fajne podsumowanie,zobaczymy jak auto będzie się sprawowało po przejechaniu większego dystansu.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    W moim M37S przebieg to trochę ponad 47 tkm. Plusy wszystkie potwierdzam, minusy praktycznie też z uwagami:

    * air forest u nie też nie działa - mimo, że przy poprzednim przeglądzie 5 tkm temu poprosiłem o wymianę olejków zapachowych,
    * konsola środkowa (black piano) trzeszczy przy naciskaniu, ale sama z siebie nie trzeszczy,
    * sam black piano strasznie się rysuje, w serwisie mówią, że nie da się tego polerować - będę próbował,
    * czasami w głośnikach lub w nawiewach (jeszcze nie doszedłem) słychać cichutkie świerszczyki, wkurzające,
    * tempomat adaptacyjny - fajny na autostradzie, ale w mieście zostawia za dużo miejsca, ja i tak się boję, że nie zadziała i trzymam nogę nad pedałem hamulca - stresujące.
    * Scratch Shield - wydaje mi się, że jednak trochę działa - samochód ma teraz 2 lata i wygląda b. dobrze. Wcześniej miałem Accorda, też czarnego i lakier rysował się mocniej - po roku robiłem pierwszą polerkę,
    * strasznie trzeba uważać na krawężniki przy 20 calowych felgach - jedną oponę mam już lekko naruszoną,
    * szkoda, że to nie M56x

    Jeździłem też M30d przed kupnem, ale zdecydowałem się na benzynę, bo w dieslu za bardzo było czuć wibracje od silnika - na światłach drżał drążek skrzyni biegów i pedał hamulca - dla mnie nie akceptowalne. W benzynie u mnie spalanie w mieście to 18, na trasie poniżej 10-12.

    Teraz można dokupić pełną gwarancję na 5 lat bez limitu km za ok. 4.000 netto.

    Padł mi akumulator i samochód na trasie nie chciał już zapalić. Serwis wzorowy. W ciągu 3 godzin przyjechała laweta z Wawy z G37x jako samochód zastępczy. Po dwóch dniach miałem swoją M-kę pod domem z nowym akumulatorem i po przeglądzie.

  7. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sengin Zobacz post
    Scratch Shield - to lipa, żadna nawet najmniejsza ryska nie zniknęła w mocnym słońcu .
    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    * Scratch Shield - wydaje mi się, że jednak trochę działa - samochód ma teraz 2 lata i wygląda b. dobrze.
    Potwierdzam za Grabba. A porównanie mam dobre, razem z FX-em, 2 lata temu kupowałem Gulcię.
    Alfa na dziś jest cała w drobnych swirl-ach, a okolice klamek to już tragedia - istna pajęczyna
    FX - jest zupełnie czysty, inna sprawa że w wypadku rysy/zdarcia top coat-u (a mam takie rysy), Scratch Shield nie działa bo ....
    po prostu go już nie ma

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    * sam black piano strasznie się rysuje, w serwisie mówią, że nie da się tego polerować - będę próbował
    Czarne jest piękne tyle że przej... w utrzymaniu i wszystko na nim widać, na "próchnie" rys brak - widoczne są dopiero "przy pocałunku"

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    * tempomat adaptacyjny - fajny na autostradzie, ale w mieście zostawia za dużo miejsca, ja i tak się boję, że nie zadziała i trzymam nogę nad pedałem hamulca - stresujące
    Cytat Napisa? sengin Zobacz post
    [*] tempomat adaptacyjny, działa fajnie ale tylko przy w miarę płynnym ruchu i na autostradzie, w korkach więcej namachasz się przyciskami do jego obsługi, lepiej trzymać po prostu nogę na hamulcu. Przy małych prędkościach utrzymuje zbyt duży dystans od poprzedzającego samochodu i hamuje zbyt mocno w ostatniej chwili co sprawia, że samochód jadący za Tobą ma wrażenie, że albo jesteś pijany albo na złość hamujesz mu przed maską skoro jest jeszcze sporo miejsca przed Twoją maską, nie jest to jego wada, to po prostu tylko "głupi komputer".
    zgadzam się z powyższym w całości z jednym zastrzeżeniem - "trzeba się go nauczyć" - wtedy jest przydatny
    używam na codzień, tyle że nie w miejscach gdzie światła są "co 100 metrów", musi być w miarę płynny ruch, w korku faktycznie problemem jest zbyt duża odległość do auta poprzedzającego, ale z Nieporętu Płochocińską do Modińskiej i z Wilanowa do Konstancina - codziennie się sprawdza, na autostradzie jest super...
    Jedna uwaga ogólna - ICC - jak zreszta piszą DUŻĄ CZCIONKĄ w instrukcji - nie zwalnia "z myślenia" albo inaczej - jest tylko pomocą...
    2 lata temu - na początku używania ICC - ze dwa/trzy razy wylądowałbym w tyłeczkach innych samochodów,
    teraz ICC to odpoczynek dla nogi i trochę mniej koncentracji na samym prowadzeniu (dystans do poprzednika) - ale TYLKO TROCHĘ MNIEJ...
    po prostu bądź czujny ...

    Cytat Napisa? sengin Zobacz post
    [*] oszczędny na tasie - 90km/h min spalanie 6,7 autostrada 140 i więcej max 7,8 natomiast po mieście nie jest specjalnie oszczędny, 13l średnio po Warszawie, bez zbędnego butowania i przy średnim natężeniu ruchu, trochę centrum, trochę tras przelotowych. Min. 11,5-12.
    a to mnie strasznie zdziwiło !
    - w FX30d przy normalnej/dynamicznej jeździe, w Wawie mam 10,5 ~ 11 litrów, powyzej 11,5 to już praktycznie cały czas jazda GAZ-HAMULEC
    natomiast na trasie/autostradzie - przekroczenie 140 - ta zawsze 10,5 ~ 11 i rośnie po ok 0,5 litra co jakieś 20 km
    ogólnie rzecz biorąc - w FX30de spalanie rośnie wykładniczo po przekroczeniu poziomu obrotów tak okolo 1800 ~ 1900...
    ale pewnie niepotrzebnie się wcinam z FiXerem do Małojców
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 17th-September-2012 o 21:29
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    slepy62 dobrze, że się wciąłeś. Na forum mało jest recenzji ludzi z nowszymi Infiniti. Widziałem, że M-ki są chyba raptem 2, a 30d też ze świecą szukać.

    Ja teraz mam średnie spalanie z ponad 1000 km 12 litrów/100 km, więc jakiejś tragedii nie ma. Jutro jestem w Wawie, w piątek też ... kolejny 1000 km pęknie.

  9. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Wszystko zależy od stylu jazdy, jak mocno i długo wciskamy gaz. Fajnie,że takie sprawy opisujecie.

  10. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    slepy62 dobrze, że się wciąłeś... a 30d też ze świecą szukać.
    silnik V9x : http://www.ifans.pl/showthread.php?7...aport-spalania

    kilka postów chyba napisałem tyle że wydale mi się że trzeba by powoli trochę poporządkować forum...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    M35h, 2011, storm front grey
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    M35h ma przejechane 16 000 km. Potwierdzam większość uwag Sengina. W szczególności te o trzaskach w konsoli środkowej na wybojach. Ja mam wrażenie ,ze pochodzą one z obudowy radia.
    Średnie zużycie benzyny wynosi u mnie 9,2 l/100km ale jeżdżę dość zachowawczo. Napęd hybrydowy działa na ogół dobrze jednakże zdarzają się (rzadko) szarpnięcia przy przełączaniu się z elektrycznego na napęd spalinowy przy małych prędkościach.
    Czujniki i radar odmawiają posłuszeństwa przy bardzo złej pogodzie (śnieg, bryja) ze względu na zanieczyszczenie ich.
    Przyśpieszenia auta są znakomite. Również nie udało mi się nigdy wywołać działania funkcji air forest.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1741
    Ostatni post / autor: 10th-November-2023, 14:28
  2. srebrny polift w dobrej cenie 50 000
    By sirtrojan in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22nd-May-2014, 14:46
  3. Zakup Infiniti M30d GT
    By janp in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23rd-January-2013, 21:16
  4. [M30d] Infiniti M30d
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12th-November-2012, 11:14

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •