Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: DTRL ( światła dzienne)

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie DTRL ( światła dzienne)

    Zamierzam podejść do zagadnienia świateł dziennych w swoim FXie. Ma ktoś zrobione w swoim FXie ( fabryczne - takie jak są montowane w FXach z Kanady)?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    FX 35 2006
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tak, ja mam, uruchomiłem je na sztywno, tak, że po przełączeniu stacyjki zapalają się na stałe. Za 400 zł i ze schematem w ręku elektryk samochodowy zrobił mi to profesjonalnie.

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    OK z tym że chcialem zrobić to sam - widziałem instrukcję i wygląda to na prosty zabieg.
    Giersza - po włączeniu zapala się tylko żarówka pozycyjna czy jeszcze coś, tj np druga żarówka ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    INSTRUKCJA (DIY) PRZENIESIONA DO TEGO WĄTKU: http://www.ifans.pl/showthread.php?2...=1892#post1892
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    FX 35 2006
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tam jest klasyczna żarówka z dwoma włóknami, po podłączeniu według schematu uruchamia się ta sama żarówka ale właśnie drugie włókno. Problem polega na tym, że jak włączysz stacyjkę na akcesoria np. żeby posłuchać radia to od razu zapalają się dzienne, dodatkowo po zapaleniu świateł mijania, dzienne nie gasną a więc nie jest to zrobione zgodnie z obowiązującymi przepisami. Polecam więc udanie się do elektryka z tym schematem a on jeśli jest wystarczająco rozgarnięty, to zastosuje przekaźnik i zrobi tak jak należy, tzn. po włączeniu akcesoriów nie zapalają się dzienne, po włączeniu zasilania w stacyjce zapalają się, po włączeniu świateł mijania dzienne wyłączają się. Przy tak przerobionych światłach, mam je ustawione na AUTO i działa jak trzeba z wykorzystaniem czujnika zmierzchowego.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Cool dtrl

    ja mam to tak opiszę bo nie robiłem zdjęć natomiast działa tylko jak włączony jest silnik jak słucham radia to się nie świecą co prawda nie wyłączają się jak włączam xenony ale akurat to jest proste może kiedyś zrobię ale na razie mi się nie chciało.
    elementy potrzebne lutownica 20 cm przewodu 1 stycznik np od świateł. demontujemy plastiki koło aku łącznie z tym pod szybą.odłączamy aku. na nadkolu jest box z trzema stycznikami tzn w środku są dwa brązowy w środku szary i puste miejsce. to puste to dtrl odwracamy to do góry nogami i w miejscu stycznika dtrl odcinamy przewody sterujące stycznikiem (brązowy i nb szary)tak żeby miały długość ok 5cm odcięte w wiązce izolujemy. teraz odnajdujemy przewód pomarańczowo srebrny wychodzący z brązowego stycznika (pierwszy od zewnątrz ) obieramy go z izolacji 5mm i lutujemy go z nb szarym izolujemy, do brązowego dolutowujemy ok 20cm przewodu izolujemy i przykręcamy go do masy, teraz składamy obudowy wkładamy stycznik podłączamy aku składamy i już działa,

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar keyes
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    był FX35, 2005, czarny
    Postów
    151
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Chłopaki mam pytanie,

    a nie próbował ktoś po prostu wstawić przekaźnika w miejsce "DTRL RELAY" ?

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    jak trafisz to sprawdź - trzeba szukać raczej w wersjach z kanady.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    ba-barteq
    Gość

    Domy?lnie

    Hey No ja próbowałem jednak problem polega na tym ze sam przekaźnik problemu nie rozwiąże bo wersja US w domyśle nie wysteruje tego przekaźnika, tak więc nigdy przekaźnik nie dostanie sygnały do załączenia zasilania DTRL. Komputer US nie wysteruje tego sygnału. Próbowałem pod kilka komputerów/diagnozerów w okolicy podłączyć czy da się uaktywnić moduł DTRL na kontrolerze jednak na razie bez skutku ( nie próbowałem jeszcze Consultem czy tam bedzie ta opcja.)

    Cytat Napisa? keyes Zobacz post
    Chłopaki mam pytanie,

    a nie próbował ktoś po prostu wstawić przekaźnika w miejsce "DTRL RELAY" ?

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Ja w tym tygodniu u naszego specjalisty od świateł w Pruszkowie przy okazji wymiany przepalonych żarówek w oświetleniu zegarów zamontowałem światła dzienne. Zakupiłem okrągłe światełka NSCC 510L i wrzuciliśmy je w miejsce halogenów. Fajny gadżet i nie trzeba pamiętać o ich włączaniu - automatycznie w dzień świecą się diody, a wieczorem jak zapalają się xenony podświetla się tylko światłowód. Wydaje mi się, że wygląda w miarę ok (jak w załączeniu), a montaż oczywiście jak zawsze pełna profeska, więc polecam.
    Attached Images Attached Images

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. DTRL - światła do jazdy dziennej
    By smola71 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16th-July-2021, 13:15
  2. [M35] DTRL (światła do jazdy dziennej) w M35h 2012
    By Radian in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8th-March-2019, 16:11
  3. Światła dzienne led w halogenach QX70
    By bytko in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14th-October-2016, 12:45
  4. światła dzienne drl
    By carservice in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25th-May-2015, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •