Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Sprowadź sam auto z USA - copart

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar infiniti
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg / Poznań
    Jeździ
    g35 coupe 2005
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Cool Sprowadź sam auto z USA - copart

    Witam

    Chciałbym żeby osoba która od poczatku do konca sprowadzała samochód usa z copart.com opisała dokladnie jak wyglada procedura kupna pojazdu na copart.

    Moja wiedza:

    1. Zakładamy konto na stronie copart.com wpłacamy zadatek aby licytować.

    2. Gdy wygramy aukcje czekamy 1 dzien na potwierdzenie czy sprzedadzą samochód za wylicytowaną kwote.

    3. Wpłacamy pieniądze (wilicytowana kwota + oplaty załadunkowe i transport ) dostajemy fakture - podajemy adres agencji celnej np.agencja oceancar.de

    4 Gdy auto jest już na statku dostajemy numer przez który możemy sprawdzać gdzie znajduje sie statek.



    5. Samochód płynie do bremerhaven, agencja celna załatwia za nas wszystkie formalnosci, oplaty to 19% vat i 10% cło od wartosci na umowie( gdy sprowadzamy przez PL to zapewne policzą od wartosci giełdowej...) Gdy auto jest sprawadzone w całości można wykupić tymczasowe tablice za około 200 euro.

    6. Cło i Vat + oplaty za agencje ceną okolo 400euro(rozładunek itp.) po zapłaceniu dostajemy dokumenty i adres parkingu na którym auto jest do odebrania. Zrywamy numerek czekamy w kolejce, dajemy podpis ew. wpisujemy numer rej. naszej lawety i auto po chwili znajduje się kolo naszej lawety.

    7. Jedziemy z autem do PL, płacimy akcyze 18,6% - jeżeli auto jest uszkodzone bierzemy swojego rzecoznawce aby wycenił wartosć pojazdu.



    Prosze o opisane dokładnie jak to wygląda- wiem że moj opis jest niekompletny i zawiara błędy.

    Dlaczego wybrałem copart ?

    Przy obecnym kursie dolara i opłatach lepiej kupic auto lekko uszkodzone niż marnować czas i nerwy szukając bezwypadków w PL .


  2. #2
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Uwazaj naprawde na kupowanie na copart.com jezeli masz kogos kto moze wejsc na plac i ogladnac auto w danym miejscu to bylo by najlepiej wkazdym badz razie oni robia tak te zdjecia zeby wszystkiego nie pokazac
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Z tego co pamiętam to dobrze opisałeś procedurę. Dodam tyko od siebie koszty ogólne: tansport,cło i Vat

    Wartosc auta + koszt transportu ok. $1000-1500 w zależności od rozmiaru auta

    od tego liczymy

    + cło 10%
    + akcyza (od pojemności pow. 2l) 18,6%
    + vat 22%

    W tej kolejności i Kolejne stawki są dodawane do sumy wcześniejszych


    Opłaca sie importować do Niemiec i tam zapłacić cło bo w Niemczech cło to 10% i VAT 19% a w Polsce opłaca się tylko akcyzę akcyzę. ( Poza tym z reguły nie kwestionują kwot widniejących na fakturze zakupu co zdarza się nade często w PL
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Dopiero dołączylem Avatar infiniti
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg / Poznań
    Jeździ
    g35 coupe 2005
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dokładnie, trzeba patrzeć jaki auto ma tytuł, i jaki ma certyfikat, wiadomo ze można tez się wpakować - słyszalem tez o tych zdjęciach.... znajomy sprowadzil juz troche z tych aukcji i wiekszosc samochodów była ok


    sirtrojan ,

    akcyza powyżej 2l to 18.6%

    W agencji celnej oceancar pracują polacy wiec z dogadaniem sie nie ma problemu
    Ostatnio edytowane przez Black ; 25th-March-2010 o 07:55 Powód: łaczenie postów

  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    poprawione, spojrzałem na dane z moich zasobów sprzed podwyżki

    Identycznie jak copart.com auta sprzedawane są w www.Manheim.com i www.IAAI.com ( Insurance Auto Auction)
    ale nie ma co się oszukiwać copart jest największy.

    Co do sprowadzania INFINITI to konkurencja jest mocna, te auta lubią też Rosjanie i Litwini ( z tego co pamiętam mają/mieli?/ jakieś dobre cło na auta z USA wiec sprowadzenie auta z Litwy też może być dobrym pomysłem! )

    KONIECZNIE trzeba też sprawdzić jaki auto ma tytuł w dokumentach. Total loss nie zostanie zarejestrowany w PL a bywały przypadki że Salvage też było problemem.

    Henry apel do ciebie. Ty wiesz o co
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar infiniti
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg / Poznań
    Jeździ
    g35 coupe 2005
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Salvage może byc, wystarczy przegląd powypadkowy i muszą zarejestrować..

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Tu byś się zdziwił. Jest taka dowolność ze w Łodzi ci zarejestrują a w innych miastach już nie. Dlatego czasem dobrze jest przejść sie do wydziału komunikacji i zapytać aby uniknąć późniejszych problemów.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar POCISK35mm
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Wa-wa
    Jeździ
    Bentley Continental GT Speed
    Postów
    26
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Odradzam copart - można się ładnie naciąć !!! Jest tam wiele podrobionych samochodów, które wyglądają jako tako na zdjęciach, a w rzeczywistości "zderzyły się z pociągiem" !!!

    Manheim - zupełnie coś innego, bo w większości są tam auta bezwypadkowe (sprzedawane przez dealerów, również Infiniti) - kupiłem tam kilka aut i się nie naciąłem, bo opisy przedsprzedażowe są bardzo dokładne i rzetelne.
    PZDR.

  9. #9
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Manheim tez uzywaja BANKI i z odzysku samochody sprzedaja wojaja czasem bardzo male pieniadze za auta ale na akucji i tak idzie za wiecej na copart ja sam raz sie naciolem... auto bylo praktycznie na zdjeciu nie ruszone po przyjechaniu na warsztat totalny wrak... bede w domu to wrzuce zdjecie jak wygladal na zdjeciach z copart a jak u mnie w garazu
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  10. #10
    Expert od oświetlenia/Lighting expert Avatar MARUS
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Chicago/Rzeszow
    Jeździ
    Fx45 2004 black
    Postów
    117
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    bawiłem się wcześniej w kupowanie samochodów i wysyłkę do Polski. NIGDY WIĘCEJ w życiu nie kupie nic z COPART i każdemu kto mi tylko powie o tej firmie to odradzam !!! To jest jedno wielkie oszustwo!!! Nigdy nie dostaniecie samochodu ktory tak pięknie wyglada na tych zdjęciach.. Sam kupiłem na COPART kilkanaście samochodów i motorów. Nigdy nie było tak pięknie jak opisywali i jak było na zdjęciach... Przychodziły samochody bez poduszek, kluczyków, komputerów itd. Z zewnątrz wypacykowane a pod tym wszystkim ruina !!! Nawet bratu kupiłem Lexusa is300 z Copart. Wszystko na zdjęciach było super, delikatne wgięcia w zderzak przedni, z czystym tytułem. Przyszło padło bez kluczy i komputerów a na dodatek TOPIELEC !!! Dosłownie wszystko praktycznie musiałem kupić do tego auta, silnik, skrzynie, komputery, elektrykę, fotele itd i tak dalej to auto wariuje jak jest wilgotno... Szkoda nawet gadać.
    Co chwile słyszę od ludzi co za padło kupili na Copart. Az mi ich szkoda bo wiem co ja przeszedłem.. Znam tez ludzi co kupują rozbitki albo składają jeden samochód z trzech i wystawiają na taki copart. Istne padło ale z wierzchu wygląda nówka!!!
    Tak że dajcie sobie spoko z tym Copartem. Jest teraz tyle aukcji bankowych co można kupic auto nigdy nie uszkodzone za grosze. Ludzie tu teraz nie maja pieniędzy i banki zabierają wszystko. Nawet te cale aukcje teraz ruchu nie maja..
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 28th-May-2010 o 10:47 Powód: nie bylo polskich znaków - teraz już sa !

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Programowanie TMPS - zrób to sam :)
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17th-January-2020, 18:16
  2. zrób to sam :)
    By sirtrojan in forum Humor
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20th-September-2012, 09:12
  3. Sprawdzę każde auto z USA + zdjcia jeśłi są :)
    By actchris in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1st-June-2011, 14:36
  4. Spryskiwacze reflektorów - xenonów - zrób to sam
    By sirtrojan in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2010, 09:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •