Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Sprowadź sam auto z USA - copart

  1. #11
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Marus ja znam przypadek jak gosc kupil auto z copart i silnik byl owszem ale w srodku pustka bez cylindrow walu rozrzadu hahahaha ludzie biora auta na czesci pozniej wystawiaja na copart i ktos nastepnie sie nadziewa na to....
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    infi
    Postów
    1
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cieszę się, że jesteście w temacie. Czy znacie jakąś stronę www, gdzie mógłbym sprawdzić historię europejskiego Infiniti - chodzi mi o coś jak www.sprawdzhistorie.pl dla aut z USA..

  3. #13
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    nie ma bazy która by zawierała auta infintii z EU. Być może/ a raczej na pewno siec salonów które funkcjonuja w Europie dopiero od około 2 lat posiada swoją bazę jednak starsze modele w nim nie figurują ( ew są odkąd funkcjonują te salony).
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Nissan
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skrodzki7 Zobacz post
    Cieszę się, że jesteście w temacie. Czy znacie jakąś stronę www, gdzie mógłbym sprawdzić historię europejskiego Infiniti - chodzi mi o coś jak www.sprawdzhistorie.pl dla aut z USA..
    Ja rozmawiałem w serwisie, ale ich dane są ograniczone.

  5. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie sprawa wygladala mniej wiecej tak:
    auto plynelo do Bremerhaven, sugerujac sie Waszymi podpowiedziamy wybralem oceancar.de - a pozniej sie okazalo ze auto wyladowalo w Hamburgu
    Skonczylo sie tym ze agencje mialem ok. 100km od auta.
    Agencja skasowala mnie 80 euro, ogarneli papiery i powypelniali deklaracje, pozniej przydala sie ich pomoc juz na terenie Niemiec - ogolnie niewiele mieli do roboty.
    W Hamburgu pojawilismy sie ok. 11 - jak sie okazalo o tej wlasnie godzinie w siedzibie UNIKAI (terminal) maja 30min. przerwe. Na terenie portu konieczna jest kamizelka odblaskowa (taka z auta - im bardziej ufajdana z tym wieksza duma ludzie ja tam nosza) bez ktorej nie zostaniecie obsluzeni - mozna kupic nowa na miejscu za 12 ojro. Wzialem numerek z kolejki D (auta, etc.) i po przerwie zostalem wezwany do okienka na Ip. Pozniej platnosci zalatwilem w innym pokoju (64 euro - w tym cos kolo 5,7 euro za dodatkowa dobe postoju auta w porcie), wreczono mi piekna mapke ze wskazowkami dojazdu i lecim po furexa
    Dostalismy przepustke wjazdowa na teren odbioru aut gdzie kierowca lawety wzial sie do roboty a ja lecialem zalatwiac papiery - i tu uprzejma ale i stanowcza interwencja ochrony ktora wyjasnila ze na terenie odbioru moze przebywac tylko jeden kierowca. Po chwili konsternacji zostawilem laweciarza i dalem sie wywalic poza teren chroniony.
    Po tym jak juz auto wyjechalo i ekscytacja wrocila na ogarnialny poziom zaczalem sie zastanawiac gdzie oni zamierzaja mnie oskubac z podatkow - i okazalo sie ze do zoll-a trzeba podjechac dosyc spory kawalek - dziekujemy armii USA za udostepnienie GPS, bez tego bylaby mega porazka w maxi labiryncie HafenCity.
    Po dojezdzie na ulice ZweiCośtamStrasse 10 okazalo sie (w sumie nie wiem czemu mnie to zdziwilo) ze ^ to zwykly towar celny i musimy ustawic sie za calkiem konkretna kolejka tirow do oclenia. Po ok. 2h czekania wreczylem papiery celnikowi ktory to wystawil rachunek do zaplacenia (zgodny z wczesniejszymi wyliczeniami - czyli 10 i 19% narastająco od wartości auta - i tu drobna dygresja: jeżeli ubezpieczacie auto w transporcie to wezcie na ubezpieczenie osobny rachunek, bo pozniej wszystkie podatki sa naliczane narastajaco od ceny auta i transportu powiekszonej o cene ubezpieczenia).
    Zapakowalim dupska do mietka i w droge.
    Teraz juz tylko akcyza, tlumaczenia, mody światel, skarbowy i rejstracja z przegladem...

    S.

  6. #16
    FAN INFINITI - Klubowicz Avatar ZYZIO
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Jeździ
    Obecnie bez Infiniti
    Postów
    200
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Niemiec dwa razy ogladal fakture zakupu, czy tylko raz ? ile bylo na fakturze ?

  7. #17
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Po dostarczeniu papierów zostałem grzecznie poproszony o opuszczenie przybytku i czekanie na wezwanie. Ze wszystkich oczekujących (sami kierowcy tirów) czekałem zdecydowanie najdłużej, ale po wezwaniu odbyło się bez żadnych kłopotów. Znacznie ciekawiej było w urzędzie celnym gdzie musiałem się całkiem nieźle nagimnastykować.

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maxs
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    było infiniti fx 35 2006, jest lexus isf
    Postów
    129
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Witam
    Czy ktoś z forum orientuje się czy przy sprowadzaniu auta z usa z:
    Sale Document : MV-907A(New York)
    będą problemy przy rejestracji w Polsce?
    przeglądam fora i są różne zdania na ten temat...;/

  9. #19
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maxs Zobacz post
    Witam Czy ktoś z forum orientuje się czy przy sprowadzaniu auta z usa z: Sale Document : MV-907A(New York) będą problemy przy rejestracji w Polsce? przeglądam fora i są różne zdania na ten temat...;/
    Na stronie COPART masz listę autoryzowanych brookerów - w tym jedną firme z polski - tylko nie pamiętam nazwy.
    Jak znajdziesz - wejdź na ich stronę i poszukaj - mają listę tytułów TITLE - które nie mogą być zarejestrowane w Polsce

    http://www.carpaka.com/

    a jak nie ma u nich poszukaj na stronie
    http://www.easyexport.us/pl/
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 4th-July-2014 o 22:54
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maxs
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    było infiniti fx 35 2006, jest lexus isf
    Postów
    129
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Znalazłem coś takiego:
    http://www.easyexport.us/pl/carfinder/terms
    niby jest ok wg tej listy...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Programowanie TMPS - zrób to sam :)
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17th-January-2020, 19:16
  2. zrób to sam :)
    By sirtrojan in forum Humor
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20th-September-2012, 10:12
  3. Sprawdzę każde auto z USA + zdjcia jeśłi są :)
    By actchris in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1st-June-2011, 15:36
  4. Spryskiwacze reflektorów - xenonów - zrób to sam
    By sirtrojan in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2010, 10:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •