Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Płyn do wspomagania kierownicy.

  1. #21
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruss84 Zobacz post
    slepy62 jeszcze takie pytanko, jak myślisz? Nissan E-PSF i Nissan PSF będzie miał dużą różnicę? Na tym wycinku z instrukcji piszą, że płyn to Nissan PSF.
    Nazwa Nissan Electric Power Steering Fluid jest jak by do elektrycznego wspomagania, a w FX takowego chyba niema? czy mylę się i jest elektryczne wspomaganie?
    Wybacz ale jak chcesz robić doktorat - poczytaj czym różni się jeden od drugiego lub zadzwoń do serwisu lub zapytaj Czarne Paliwo - nie znam się na tm....
    Wychodzę z założenia że jak coś Ci lał serwis NISSANA - to to samo możesz dolewać - masz wątpliwości - zadzwoń do nich i zapytaj który to był E-PSF czy PSF czy któryś MATIC
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Wybacz ale jak chcesz robić doktorat - poczytaj czym różni się jeden od drugiego lub zadzwoń do serwisu lub zapytaj Czarne Paliwo - nie znam się na tm....
    Wychodzę z założenia że jak coś Ci lał serwis NISSANA - to to samo możesz dolewać - masz wątpliwości - zadzwoń do nich i zapytaj który to był E-PSF czy PSF czy któryś MATIC
    Wcześniej napisałeś, że orginał to Nissan Electric Power Steering Fluid, pompa wspomagania w FX-ie jest hydrauliczna. Infa mam od niedawna, w innych autach nigdy nie wymieniałem płynu od wspomagania bo w żadnym nie hałasowała pompa. Różnica pomiędzy płynem wspomagania Elektrycznym i Hydraulicznym może być duża albo żadna stad moje pytanie, bo EPSF albo nic nie zrobi albo rozwali pompe tam gdzie jest według instrukcji PSF.
    Jeżeli chodzi o ASO Nissana to na pytanie czy maja płyn do układu wspomagania to od razu zapytali o vin, a następnie chyba nie udało im sie sprawdzic i koles zapytał mnie jaki tam sie zalewa. Powiedziałem, że według instrukcji PSF, a że w nissanach może, leją każdy MATIC może dlatego na dolewkę dał mi coś innego ( nie pamietam dokładnie czy to był PSF czy cos innego, ale to mnijesza z tym). Innym razem zadzwoniłem żeby umówić się na wymianę płynu wspomagania z przepłukaniem układu na informacje czy wogole podejmą sie tego, czekałem z 4 godziny . Cała operacja zajmie 1h i pochłonie 1L płynu może 1,5L, taka odpowiedź dostałem. Dzis porozmawiałem z mechanikiem, który specializuje się w maglownicach itp. oznajmił mi, że żeby dobrze wypłukać cały układ musi pojść 3-4 litry płynu. Moje ASO Nissan strasznie chyba boją sie Infiniti o co bym nie pytał zawsze mówią, no możemy spróbować nigdy tego jeszcze nie robiliśmy Nie do końca im ufam bo kumpel, który zajmuje się klimatyzacjami poprawiał nie jedno auto po nich. Nie znają INFINITI nic a nic dlatego wole się dopytać na forum ludzi z doświadczeniem w INFINITI. Naszczęście obecny salon Nissana ma nowego właściciela, poprzedni to był typowy Janusz mechanik. Wielu ich klientów pozakładało im sprawy w sądzie za usterki po wizytach w ASO. Jakieś auta nawet sie paliły po ich interwencjach
    Ostatnio edytowane przez maruss84 ; 26th-February-2018 o 12:28

  3. #23
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruss84 Zobacz post
    Wcześniej napisałeś, że orginał to Nissan Electric Power Steering Fluid, pompa wspomagania w FX-ie jest hydrauliczna. Infa mam od niedawna, w innych autach nigdy nie wymieniałem płynu od wspomagania bo w żadnym nie hałasowała pompa. Różnica pomiędzy płynem wspomagania Elektrycznym i Hydraulicznym może być duża albo żadna stad moje pytanie, bo EPSF albo nic nie zrobi albo rozwali pompe tam gdzie jest według instrukcji PSF.
    Jeżeli chodzi o ASO Nissana to na pytanie czy maja płyn do układu wspomagania to od razu zapytali o vin, a następnie chyba nie udało im sie sprawdzic i koles zapytał mnie jaki tam sie zalewa. Powiedziałem, że według instrukcji PSF, a że w nissanach może, leją każdy MATIC może dlatego na dolewkę dał mi coś innego ( nie pamietam dokładnie czy to był PSF czy cos innego, ale to mnijesza z tym). Innym razem zadzwoniłem żeby umówić się na wymianę płynu wspomagania z przepłukaniem układu na informacje czy wogole podejmą sie tego, czekałem z 4 godziny . Cała operacja zajmie 1h i pochłonie 1L płynu może 1,5L, taka odpowiedź dostałem. Dzis porozmawiałem z mechanikiem, który specializuje się w maglownicach itp. oznajmił mi, że żeby dobrze wypłukać cały układ musi pojść 3-4 litry płynu. Moje ASO Nissan strasznie chyba boją sie Infiniti o co bym nie pytał zawsze mówią, no możemy spróbować nigdy tego jeszcze nie robiliśmy Nie do końca im ufam bo kumpel, który zajmuje się klimatyzacjami poprawiał nie jedno auto po nich. Nie znają INFINITI nic a nic dlatego wole się dopytać na forum ludzi z doświadczeniem w INFINITI. Naszczęście obecny salon Nissana ma nowego właściciela, poprzedni to był typowy Janusz mechanik. Wielu ich klientów pozakładało im sprawy w sądzie za usterki po wizytach w ASO. Jakieś auta nawet sie paliły po ich interwencjach
    INFINITI FX35 2006 - w zakresie płynów winien być zgodny z MURANO
    Najprościej - zadzwoń do serwisu i zapytaj lu zasięgnij "języka" u kogoś kto się na tym zna...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #24
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Q50, 2014, grafit
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dziś dowiedziałam się że 1 litr E-PSF w serwisie Infiniti kosztuje 880zł czas oczekiwania ok tydzień. Buhahaha

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,056
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 101 raz/y

    Domy?lnie

    Zaraz po zakupie mojego EX37 puścił wężyk na chłodnicy wspomagania. Miałem w domu olej ATF który lałem do skrzyni automatycznej Toyoty. Prawie 3 lata minęły, około 60 000km i po dziś dzień działa bez zarzutu.

  6. #26
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? texas Zobacz post
    Dziś dowiedziałam się że 1 litr E-PSF w serwisie Infiniti kosztuje 880zł czas oczekiwania ok tydzień. Buhahaha
    Na alledrogo oem psf Nissana chodzi po 90zl/l

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,027
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 102 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruss84 Zobacz post
    Wcześniej napisałeś, że orginał to Nissan Electric Power Steering Fluid, pompa wspomagania w FX-ie jest hydrauliczna. Infa mam od niedawna, w innych autach nigdy nie wymieniałem płynu od wspomagania bo w żadnym nie hałasowała pompa. Różnica pomiędzy płynem wspomagania Elektrycznym i Hydraulicznym może być duża albo żadna stad moje pytanie, bo EPSF albo nic nie zrobi albo rozwali pompe tam gdzie jest według instrukcji PSF.
    Jeżeli chodzi o ASO Nissana to na pytanie czy maja płyn do układu wspomagania to od razu zapytali o vin, a następnie chyba nie udało im sie sprawdzic i koles zapytał mnie jaki tam sie zalewa. Powiedziałem, że według instrukcji PSF, a że w nissanach może, leją każdy MATIC może dlatego na dolewkę dał mi coś innego ( nie pamietam dokładnie czy to był PSF czy cos innego, ale to mnijesza z tym). Innym razem zadzwoniłem żeby umówić się na wymianę płynu wspomagania z przepłukaniem układu na informacje czy wogole podejmą sie tego, czekałem z 4 godziny . Cała operacja zajmie 1h i pochłonie 1L płynu może 1,5L, taka odpowiedź dostałem. Dzis porozmawiałem z mechanikiem, który specializuje się w maglownicach itp. oznajmił mi, że żeby dobrze wypłukać cały układ musi pojść 3-4 litry płynu. Moje ASO Nissan strasznie chyba boją sie Infiniti o co bym nie pytał zawsze mówią, no możemy spróbować nigdy tego jeszcze nie robiliśmy Nie do końca im ufam bo kumpel, który zajmuje się klimatyzacjami poprawiał nie jedno auto po nich. Nie znają INFINITI nic a nic dlatego wole się dopytać na forum ludzi z doświadczeniem w INFINITI. Naszczęście obecny salon Nissana ma nowego właściciela, poprzedni to był typowy Janusz mechanik. Wielu ich klientów pozakładało im sprawy w sądzie za usterki po wizytach w ASO. Jakieś auta nawet sie paliły po ich interwencjach
    Ale wymiana płynu w układzie wspomagania to nie są jakieś czary mary ! Do układu wchodzi około litra i weż drugiego na przepłukanie Skontaktuj się z czarne paliwo i dobierze ci płyn ;

  8. #28
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,027
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 102 raz/y

    Domy?lnie

    Wczoraj rozmawiałem z Tomkiem z Czarne Paliwo i do mnie do wspomagania polecił ten olej https://czarnepaliwo.pl/glowna/235-amsoil-signature-series-multi-vehicle-synthetic-automatic-transmission-fluid-1qt-0946l.htm

  9. #29
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Potwierdzam. W FX35 temat załatwia olej w specyfikacji DEXRON-III.

    Nissan Automatic Transmission Fluid (ATF), DEXRON-III/MERCON or equivalent ATF may also be used.
    https://czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojego Infiniti

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Jaki polecacie płyn hamulcowy.
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5th-January-2022, 23:38
  2. Jaki płyn do chłodnicy
    By Luckystar81 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31st-March-2018, 21:45
  3. regeneracja pompy wspomagania FX 35 2008r.
    By mirassek in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14th-May-2015, 20:25
  4. Pompa wspomagania FX35
    By milo222 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 6th-February-2014, 12:33
  5. maglownica - znikający płyn wspomagania
    By milo222 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3rd-August-2013, 15:57

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •