Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 131 do 140 z 143

Temat: Engine Serwis soon

  1. #131
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX35, rok 2012, biała perła
    Postów
    17
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam i proszę o pomoc.
    Pojawił mi się „check engine”. Program znajomego mechanika zdiagnozował to jako błąd nr „P0443 – Obwód zaworu „A” sterowania opróżnianiem układu pochłanianie par paliwa.” Dodatkowo (zapewne konsekwencja powyższego) wyskoczył jeszcze „P0507 – System regulacji obrotów biegu jałowego – obroty silnika wyższe od oczekiwanych”, bo faktycznie tak jest. Jak pojawi się „check engine” to obroty wzrastają z około 800 do 1200. FX jest zagazowany, gazownik wybadał, że po jego stronie wszystko jest OK i to nie jest wina złych ustawień parametrów. Po zdjęciu błędu „check-a” potrafi pojeździć dzień lub dwa bez błędu i po jakimś kolejnym odpaleniu znów powraca, chociaż ostatnio świeci się już non-stop. Z tym błędem można jeździć i nie odczuwam jakiegokolwiek spadku mocy, ale to po jakimś czasie musi się na czymś odbić. Nie mam pojęcia od czego zacząć i co jest nie tak. Help.

  2. #132
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2016
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Jeździ
    Infiniti FX50
    Postów
    24
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja bym pojeździł 2-3 dni na samym paliwie i sprawdził czy faktycznie to nie wina gazu... Jeżeli nie pojawi się check to masz odpowiedź.

  3. #133
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Zaraz tam gaz ... heh jeżeli komputer diagnostyczny od lpg pokazał że wsio ok ciśnienia i mieszanki są cacy to raczej nie lpg ...
    Ja nie opisując i nie bazując konkretnie na infi zacząłbym od od najprostszych spraw , które można samemu ogarnąć ...
    przyczyn może być tyle ile palców u człowieka dlatego fajnie mieć komputer ... z infi trochę gorzej bo do aut z grupy VAG wszędzie pełno kabli i programów za free i podstawowe błędy sam sobie wychwycisz ...
    tak czy inaczej ja bym zaczął od :

    przysłuchania się pompy paliwa czy po podaniu zapłonu słychać ze pracuje ale to bardziej na rozgrzanym silniku gdyż w większości aut potrafią się po nagrzaniu przycierać ... z tym że w jeżeli na poważnie padają to i auto gaśnie kwestia czy u ciebie jest przerywanie silnika czy tylko falowanie

    po drugie układ dolotowy banalnie proste od początku filtr rurki przepływka no i przepustnica ... ona najbardziej by mi pasowała pod te falowania może nagar nie pozwala się jej do końca domykać ....

    po trzecie jak już bawisz się dolotem sprawdz szczelność ... może łapie lewe powietrze dlatego faluje

    po czwarte czujnik położenia wału profilaktycznie chociaż tutaj miałbys problem z odpalaniem auta ... ale jest do niego banalny dostęp od spodu auta a lubią się na nim osadzać opiłki metalu ... i wtedy troszkę wariuje


    no później to już po kolei cewki sprawdzić czy na wszystkie garki pracuje ... może pora świece wymienić

    a najzwyczajniej może faluje na zimnych obrotach bo jest zimno i poki nie nabierze temperatury to pracuje mniej kulturalnie

    błąd biegu jałowego może też być powodem sondy lambda ... ale o tym w infi nie słyszałem

    suma summarum nie jestem mechanikiem i się nie znam dziele się tylko doświadczeniem

    powodzonka

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  4. Dzięki BAJZEL za powyższy Post:

    gregor0787 (11th-January-2018)

  5. #134
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX35, rok 2012, biała perła
    Postów
    17
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Bajzel za podpowiedzi. Z części z nich skorzystam, z części nie ma potrzeby bo np. cewki są dobre, świece wymienione jakieś 15000 km temu, silnik nie przerywa i nie ma falowania. Ale dręczy mnie temat EVAP canister i EVAP canister vevt control valve oraz EVAP canister system pressure sensor. Jeśli jest błąd nr „P0443 – Obwód zaworu „A” sterowania opróżnianiem układu pochłanianie par paliwa” a po angielsku „P0443 - EVAP emission system purge control valve - zawór sterujący układu oczyszczania EVAP” to jednak będę się tego czepiał. Spróbuję to znaleźć pod samochodem, zdemontować, przeczyścić, sprawdzić działanie EVAP canister zgodnie z instrukcją i złożyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać po robocie.

  6. #135
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX35, rok 2012, biała perła
    Postów
    17
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    No i po 1,5 miesiąca jestem w punkcie wyjścia. Zrobiłem tak jak zapowiadałem. Mianowicie zlokalizowałem EVAP kanister, zdemontowałem, rozłożyłem, przeczyściłem, zmieniłem uszczelkę pod zaworem odpowietrzającym tj.pod (EVAP canister vent control valve) i zamontowałem ponownie. Pojeździłem kilka dni i problem tj. „check engine” powrócił. Myśląc, że jednak na zaworze jest jakaś nieszczelność lub uszkodzenie mechaniczne kupiłem w USA nowy zawór odpowietrzający i zamontowałem w miejsce starego. Tym razem pojeździłem około tygodnia, przejechałem około 800 km i „check” powrócił. Zdjąłem go przez OBD i na razie go nie ma, ale pewnie kwestia czasu jak się pojawi. Tak jak poprzednio odczyt pokazuje błąd P0443, czyli cały czas coś z tym EVAP-em. Nie mam pojęcia co dalej robić. Chyba pozostanie pojechać w Warszawie na Krasnobrodzką 5.
    Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, podpowiedzi to pomóżcie.

  7. #136
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    podłącz auto pod Consulta - to co w zwykłym programie związane jest z EVAP to w dedykowanym programie do Nissana/FIFI może być czymś innym.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #137
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Moze bedzie to banalne ale korek wlewu paliwa jest Ok?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #138
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX35, rok 2012, biała perła
    Postów
    17
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ten korek od wlewu paliwa wcale nie wydaje mi się taki banalny. Nie wiem jak jest u Was, ale w moim FX od czasu do czasu słyszę w rejonie wlewu paliwa taki dziwny świst jakby uchodził nadmiar nagromadzonych oparów. Niekiedy takich świstów jest kilka w różnych kilkudziesięciosekundowych odstępach. Na mój rozum faktycznie musi być gdzieś ujście ale nigdy w innych samochodach nie objawiało to się takim głośnym, wyraźnie słyszalnym świstaniem. Spróbuję na początek odkręcić / poluzować korek i tak pojeździć. Zobaczę czy „check” powróci. A może znajdę jakiś tani, używany korek na Allegro i podmienię je.

  10. #139
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Banalne to tak w przenośni ...
    Na korku jest nawet napisane ze złe dokręcenie spowoduje zapalenie lampki check .
    A tak jak piszesz ze cos syczy to raczej jest nieszczelny... sprawdź go .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. #140
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX35, rok 2012, biała perła
    Postów
    17
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    A masz pomysł jak można go sprawdzić tj. sprawdzić szczelność w tzw. domowych warunkach zanim zainwestuję w kupno drugiego korka.

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Engine Serwis Soon
    By Kenio79 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-June-2017, 00:29
  2. kontrolka service engine soon
    By sabi82 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14th-July-2016, 22:30
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2014, 18:57
  4. Servis Engine Soon
    By Jacob_USA in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7th-September-2012, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •