Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 114

Temat: Zestaw tarcz i klocków

  1. #21
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    z tym drganiem kierownicy warto też dobrze wyważyć koła jak to chłopaki sumiennie zrobią ... bo przeważnie to naciągną nawalą cieżąrków i basta a wystarczy też dobrze gumą na feldze pokręcić i i wtedy pół kg ciężąrków mniej

    tak przynajmniej było w moim przypadku .. dobrze wyważone laczki nowe oponki i drgania poszły w las a juz podpytywałem SIR-a gdzie tej śruby szukać do podkręcenia

    Jezu jak dobrze... jeszcze tylko walka ze zmieniarką... plus wyjscie aux

    I jestem w domku :P

  2. #22
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2012
    Mieszka w
    Ełk
    Jeździ
    Infiniti FX 35 2006 Black
    Postów
    153
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    A przez wyjście aux jakość dzwięku nie zmieni się ???

  3. #23
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2012
    Mieszka w
    Ełk
    Jeździ
    Infiniti FX 35 2006 Black
    Postów
    153
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Apropo PAnie Trojanie o co chodzi z tymi śrubami??

  4. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    .
    Cytat Napisa? dexsterek Zobacz post
    Apropo PAnie Trojanie o co chodzi z tymi śrubami??
    Tutaj masz opis magicznej śrubki
    http://www.ifans.pl/showthread.php?2...hlight=drgania

    A tu ciekawy post co do tarcz i klocków wg ŁUKASZA

    MONTAŻ TARCZ - CZYLI JAK UNIKNIESZ PROBLEMÓW Z HAMULCAMI

    Po ponad dwudziestu latach doświadczenia w produkcji i sprzedaży tarcz hamulcowych, udało nam się zgromadzić wiele interesujących informacji i statystyk na temat problemów związanych z tarczami hamulcowymi. Po pierwsze należy wyeliminować wszystkie błędy nie związane bezpośrednio z tarczami i klockami. Są to najczęściej źle wyważone opony i koła, zbyt mocno dociśnięte uchwyty zacisków lub zapieczony tłoczek. Wszystkie te przypadki zostały wymienione w kolejności ich występowania. 3 na 10 przypadków z problemami tarcz dotyczą wyżej wymienionych uwag.
    Pozostałe siedem przypadków zostanie podzielone na dwie kategorie: ZNIEKSZTAŁCONE TARCZE lub BRAK SYMETRII.

    Zniekształcone tarcze (błędne działanie po zamontowaniu na osi)
    Przede wszystkim musimy upewnić się, że po zainstalowaniu tarczy na piaście, która powinna być przykręcona z tą samą siłą na każdej śrubie (służy do tego dynamometr), działa ona prawidłowo od pierwszego dnia użytkowania. Piasta jak i sposób przykręcenia jest bardzo ważnym elementem mówiącym o tym jak długo tarcza będzie działać nim nastąpią problemy. Niektórzy producenci tarcz sugerują dopuszczalne bicie tarcz rzędu 0,1 mm. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków jest to zbyt duża tolerancja. Naszym zdaniem nie powinna ona wynosić więcej niż 0,05 milimetra.

    Jeżeli zauważyłeś u siebie większe różnice w odchyleniu, zdejmij tarczę, wyczyść piastę z wszelkiego brudu i zainstaluj ją w odwrotnej pozycji. Ta procedura jest bardzo ważna i pozwala rozwiązać wiele problemów opisanych poniżej.

    Nawet moment obrotowy śrub trzymających koło jest bardzo ważny. Zbyt duże różnice w sile przykręcenia śrub mogą spowodować nadmierne ścieranie tarcz lub zniekształcanie ich powierzchni.

    W dzisiejszym skomercjalizowanym świecie, wiele producentów sprzedaje tzw. hartowane tarcze. Jednakże, nawet zamontowane poprawnie według zalecanych limitów, mogą one po dłuższym okresie użytkowania ulec zniekształceniu a co za tym idzie powodować wibracje. Ten problem dotyczy średnio jednej na 140 tarcz hamulcowych.

    Bardzo często występuje także zniekształcenie jednej tarczy (w przypadku gdy druga jest sprawna) zanim pojawią się jakiekolwiek wibracje.

    Ważnym do zaznaczenia wydaje się fakt, że wibracje przednich tarcz odczujemy na kierownicy, natomiast tylnych tarcz na pedale hamulca. W przypadku lekko zniekształconych tarcz wystarcza ich zeszlifowanie, natomiast jeżeli tarcza jest na tyle zniszczona, że nie da się już szlifować, wówczas należy ją niezwłocznie wymienić na nową. EBC w Wielkiej Brytanii oferuje pełną gamę usług związanych z przetaczaniem tarcz, podobnie jest w Stanach Zjednoczonych.

    W niektórych markach samochodów, używanie szerokich klocków hamulcowych, które posiadają wysoki profil może powodować tzw. dynamiczne zniekształcenie. Przy dłuższym i cięższym hamowaniu pojawić się może warkotanie klocków, natomiast przy niższych prędkościach nie jest ono słyszalne. Jest to spowodowane różnicą pomiędzy temperaturą na wewnętrznej i na zewnętrznej powierzchni tarczy.
    Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest używanie klocków hamulcowych. O wyższym przewodnictwie ciepła, najlepiej z formułą pół metaliczną
    (np. seria Red Stuff, lub najnowsze V4 Green Stuff). Efektem stosowania w klockach metalicznej formuły jest szybsze odprowadzanie ciepła, a co za tym idzie zmniejszenie temperatury tarczy hamulcowej. Najlepszym przykładem są Niemieccy dystrybutorzy którzy do nowych samochodów instalują pół-metaliczne klocki.

    Brak Symetrii (różna szerokość tarczy)
    Rozpocząć należy od założenia że wszystkie tarcze są idealnie równe w momencie produkcji. W przypadku firmy EBC używana jest technologia "ta sama maszyna, z tymi samymi ustawieniami do każdej pary tarcz". Dzięki temu znika problem z brakiem symetrii. A każdy produkt ma gwarantowaną jakość.

    Jednakże problem braku symetrii, może wystąpić w przypadku złego montażu , który może skrócić żywotność tarcz. Klocek hamulcowy zawsze styka się z najwyższym punktem tarczy, co powoduje ścieranie w tym miejscu. W przypadku dużego starcia powłoki tarczy, pojawia się opisany wcześniej problem warkotania hamulców, w zależności od tego czy jest to przód czy tył, odpowiednio na kierownicy i pedale hamulca. Bardziej szorstkie klocki hamulcowe mogą przyśpieszyć proces ścierania się (lekkie warkotanie można poczuć już po 1000 do 1500 km) natomiast w przypadku mniej szorstkich klocków po około 6000 km.

    Brak symetrii albo opisany wyżej problem nadmiernego ścierania się górnej powłoki tarczy może powodować także jeden zestaw klocków błędnie założony. W takim przypadku jedna strona poprzez mocniejsze dociskanie tarczy będzie się bardziej rozgrzewać, a co za tym idzie i tarcza i klocek zużyją się szybciej niż druga strona.

    Nasze badania dowodzą że nie ma innej metody zapobiegania szybszego ścierania się tarcz hamulcowych, jak poprawne montowanie tarczy i dopasowywanie klocków.

    Przykro jest stwierdzić, że najczęściej winę w przypadku problemów z tarczami ponoszą warsztaty i serwisy samochodowe. Wśród tych serwisów w całej Anglii, w których przeprowadziliśmy inspekcje, niestety żaden nie stosował wszystkich punktów poprawnego sposobu zakładania tarcz hamulcowych. Większość nie stosowała nawet tak podstawowej metody jak odtłuszczanie tarczy przed jej założeniem.

    Podsumowanie:
    Tarcze muszą być montowane z zachowaniem limitu bicia 0.05 mm.
    Wszystkie dodatkowe części takie jak: zaciski, tłoki, suwaki jak i wyważenie kół muszą być dokładnie sprawdzane
    Problem braku symetrii nie jest objęty gwarancją
    Ścierająca się nadmiernie tarcza jest najczęstszym powodem tzw.: warkotania hamulców
    Błędne montowanie klocków powoduje szybsze ścieranie się tarcz
    Punkty 4) i 5) mogą być powodowane także poprzez nadmierne brudzenie się powierzchni tarcz i klocków jak i kiepskiej jakości materiał cierny klocka.

  5. #25
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Niektórych duża ilość tekstu może odstraszyć od czytania
    Dodam jeszcze że wg serwisówki bicie przedniej tarczy w G35 (w FX pewnie tak samo) nie powinno przekraczać 0,035 mm.
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 22nd-March-2013 o 19:16
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  6. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie byłęm w szoku jak mi zakładali ostatnio zestaw tarcze klocki przód tył... o odtłuszczali ... czyscili i sprawdzali wszystko... dmuchali i własnie gościu sie wypowiadał , że przy tych autkach gabaryty do wielkosci zestawu jest bardzo wysoka tendencja do bicia... wiec nie ryzykują tylko wszystko z zegarmistrzowską precyzją...

    To się chhwali cena usługi Bodajże 280 zł z tego co pamietam

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    W lipcu wymienilem przednie tarcze na EBC turbo groove i klocki yellowstuffy. Zonka oczywiscie ma delikatna nóżkę i docierała je jak należy. Przy mniejszych prędkościach było wszystko ok ale przy delikatnym hamowaniu przy ok 100km/h było minimalne drganie kierownicy. Niestety problem drgania powrócił znów i nawet przy małych prędkościach drżenie jest jak diabli
    Przechane na nowym komplecie dopiero ok 1,5k. Będę chciał to zareklamować ale nie postawię fury na kołki, a poza tym nie wiem czy czasem nie stwierdza błędnego montażu itp...
    Muszę chyba zakupić coś innego a ewentualnie później reklamować. Czy jest w okolicach W-wy jakiś dobry punkt gdzie mógłbym kupić dobre tarcze np. Dba wraz z montażem by była pełna gwarancja?
    Taka za...sta fura a te hamulce to jakas porażka.

  8. #28
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Dzisiaj byłem w warsztacie na ul. Dorodnej w Warszawie i stwierdzili, że moje tarcze ebc są proste- odchylenie jedynie 0,01. Co do bicia na kierownicy to na 99% są pewni, że to wina luzu na maglownicy. Rozumiem, że to może być przyczyną drgań przy dużych prędkościach ale czy to może być także przyczyną znacznych drgań przy hamowaniu nawet przy niskich prędkościach? Co o tym myślicie?
    Kiedyś któryś z kolegów polecał także kogoś z W-wy do regeneracji maglownic ale nie mogę tego posta zlokalizować, macie kogoś sprawdzonego?

  9. #29
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ja maglownice robiłem u siebie z rok, czy dwa lata temu w Regen Auto w Wesołej na Broniewskiego. Kilku mechaników (i opinii z netu) poleciło mi ten warsztat. Trudno mi ocenić czy zrobili dobrze czy nie... fakt faktem luz zlikwidowali, gwarancje dali, wzięli za to chyba z 1200 czy 1500zl i trzeba się było umawiać na 2-3 tygodnie wcześniej bo tyle mieli pracy. Czas roboty to tez przeszło tydzień z tego co pamiętam...Plusy natomiast takie że podstawiałem im całe auto (a nie tylko wymontowaną część) i po złożeniu wszystkiego zrobili mi jeszcze geometrię.

    ALE czy luz na maglowicy ma jakis związek z wibracjami przy hamowaniu? Bardziej mi by to pasowało jakby wibracje były permanentne podczas jazdy, ale nie wiem, nie znam się. Generalnie też zmagam się problemem wibracji przy hamowaniu, tyle że występują nieregularnie - czasami jest idealnie, a czasami coś tam zawibruje. Mam podejrzenie (chyba słuszne) że u mnie to kwestia stającego się po dłuższym nieużywaniu auta tylnego tłoczka, który nagrzewa tarcze.

  10. #30
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Dzisiaj do nich dzwoniłem i umówiłem się na 04 listopada. Jak odbiorę to dam znać czy coś pomogło ale faktycznie co warsztat to inna opinia i jest to wkurzające, że nikt nie potrafi trafnie zdiagnozować i usunąć problemu

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wymiana tarcz przednich po 20 tys.
    By RobsonWawa in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24th-April-2017, 11:48
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31st-May-2016, 22:59
  3. Wymiana tarcz i klocków hamulcowych w FX II gen / G35/37 z BBK
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-May-2012, 14:32
  4. Instrukcja montażu klocków i tarcz hamulcowych - FX35/45
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12th-February-2010, 12:49

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •