Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 2014 Infiniti QX60 Hybrid - for Tommasino

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie 2014 Infiniti QX60 Hybrid - for Tommasino

    A quarter-century in, and Infiniti is still, by its own admission, focusing on brand-building. That was the core message of the company's press conference at the 2013 New York Auto Show, where President Johan de Nysschen touted Infiniti's expanded involvement with F1 racing and promised to double the brand's lineup in the coming years, including the release of an unspecified premium compact and a fully electric vehicle.
    For now, though, Infiniti has some hybrids to sell you. De Nysschen announced the pricing for the Q50 luxury sedan — starting at $36,450 for the 3.7-liter V6 and $43,700 for the 3.5-liter hybrid — which can be ordered now for delivery this summer. He then unveiled the new hybrid version of the QX60, the premium 7-passenger crossover formerly known as the JX. Plenty of companies are positioning themselves as tomorrow's purveyors of high-tech pretty. But based on its recent releases, Infiniti is already there.
    Click to enlarge picture
    2014 Infiniti QX60 Hybrid




    Click to enlarge picture
    2014 Infiniti QX60 Hybrid




    Click to enlarge picture
    2014 Infiniti QX60 Hybrid




    Click to enlarge picture
    2014 Infiniti QX60 Hybrid




    What is it?
    The 2014 Infiniti QX60 Hybrid is a gas-electric version of the company's 3-row, 7-seat luxury crossover, which debuted last year. The QX60's 3.5-liter V6 gasoline engine is swapped out for a supercharged 2.5-liter 4-cylinder with 230 horsepower, and a 15-kilowatt electric motor that adds 20 horses. Outwardly, though, nothing has changed — it's the same slick, high-end truck, available in front- or all-wheel drive.
    What's hot?
    By sticking the lithium-ion battery pack under the third row, no one loses legroom, and cargo space is unaffected. And the hybrid powerplant, which uses the same Direct Response technology that debuted in the M35h sport sedan, provides a 24 percent increase in fuel economy for a segment-leading 26 mpg combined.
    What's not?
    There's no cause for nitpicking. Infiniti has given luxury SUV owners another hybrid option, with no downside, aside from a slight price bump.
    How much and when?
    With an announced premium of roughly $3,000 over the gasoline version, the hybrid should start at somewhere around $46,000 when it launches this summer.
    MSN Autos' verdict?
    Through smart, space-saving engineering, the hybridized QX60 boosts the stylish SUV's fuel economy, without a significant boost in price. All hybrids should look this effortless.

    1. Efficient performance
    In place of the standard QX60’s 3.5-liter V6, the QX60 Hybrid utilizes a supercharged 2.5-liter inline 4-cylinder and an electric motor powered by a compact Lithium-ion battery pack located under the 3rd row seat – maintaining a flat rear floor for easier passenger access to the rear seats and no impact to passenger or cargo room.
    2. Regenerative brakes
    The QX60 Hybrid is equipped with an intelligent regenerative braking system. When coasting or braking, the system recaptures energy that would normally be lost and charges the Lithium-Ion battery.
    3. Seamless Shifting
    Traditional transmissions with limited gear ratios create a “shift-shock” with every gear change. The QX60 Hybrid’s Continuously Variable Transmission has an almost infinite number of gear ratios, for seamless shifting and exceptionally smooth driving.
    4. Lithium-Ion battery
    Unlike older nickel-metal hydride cells, the QX60 Hybrid’s high-output Lithium-Ion battery allows for instant switching between charge and discharge, enabling it to deliver remarkable performance as well as extraordinary efficiency.
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 30th-March-2013 o 17:41
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Tomek g35c (30th-March-2013)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Ale tylko 2.5l z kompresorkiem i tylko 230 HP... słabo trochę...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem czy kogoś nie urażę ale te nowsze jakieś brzydsze (jakoś to do Volvo podobne, chyba nie mają pomysłu) Pierwsza generacja np. fxa była oryginalna i charakterystyczna tak, że po pierwszym spotkaniu już wiedziałeś co ma ci się śnić po nocach. A-ha, zaraz, córce zawsze mówię, że nie mówi się brzydsze tylko- dla mnie się nie podoba!

  5. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ArtPol74 Zobacz post
    Nie wiem czy kogoś nie urażę ale te nowsze jakieś brzydsze (jakoś to do Volvo podobne, chyba nie mają pomysłu) Pierwsza generacja np. fxa była oryginalna i charakterystyczna tak, że po pierwszym spotkaniu już wiedziałeś co ma ci się śnić po nocach. A-ha, zaraz, córce zawsze mówię, że nie mówi się brzydsze tylko- dla mnie się nie podoba!
    Trzeba zobaczyć na "żywca" - wbrew pozorom/czy wrażeniom ze zdjęć - z przodu specjalnie nie różni się wiele od FX-a, z daleka trudno odróżnić...

    CO STOI NA ZDJĘCIU ?

    Cytat Napisa? Tomek g35c Zobacz post
    Ale tylko 2.5l z kompresorkiem i tylko 230 HP... słabo trochę...
    Zawsze myślałem że osoby z wykształceniem "świętym" są trochę bardziej dokładne/zorganizowane... a tu taki "bajzel"
    łączna moc to 250 HP, i średnie zużycie PB ok. 11 l/100km (26 mpg, czyli tyle co FX30d)
    wydawało mi się ze tym ma jeździć Monika ? więc w czym problem ?
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 30th-March-2013 o 21:23
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Tomek g35c Zobacz post
    Ale tylko 2.5l z kompresorkiem i tylko 230 HP... słabo trochę...
    + 20 HP z silnika elektrycznego. Myślę, że będzie nadrabiał niutkami i nie będzie tak źle.

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    a tu taki "bajzel"
    Ale, że niby co ??
    Cytat Napisa? ArtPol74 Zobacz post
    Nie wiem czy kogoś nie urażę ale te nowsze jakieś brzydsze
    nikogo nie urażasz... wg mnie masz racje

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Dla mnie ten elektryczny silniczek to jakaś fikcja więc ja nawet tego nie dodaję... swoją drogą chciałbym takego na hamowni postawić i zobaczyć te konie...
    Nie chcę utylizować baterii i nie wiadomo czy będę ich właścicielem a do USA nie będę ich wysyłał...

    A pro pos jestem świeżo po poważnej rodzinnej naradzie na której demokratycznie zostałem przegłosowany... ma być powyżej 250 HP i 5 osobowy...
    Biały z jasna tapicerką... dobrze że takich nie ma... więc czarna tapicerka musi być... chyba że znajdę Europejczyka w normalnej kasie... 5 lat samochód = 115 -125 kPLN i więcej nie dam...
    Podsumowując chciałem JX a będzie FX...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  9. #8
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Tomek nie krytykuj czegos czym nie jezdziles 250HP jest ponad stan w aucie dla kobiety. Po co szukac mocy w aucie co ma sluzyc do przewozenia zakupow ze sklepu do domu? jaki jest w tym cel. Moja ma Rogue 170HP + CVT i sam jezdzac tym lubie jak na 4 cyl silnik sie zbiera (taki Honda killer)

    Ale szczerze mowiac jak mial bym kupowac JX to zdecydowanie stawial bym na QX56
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Kuba ja też będę jeździł tym pojazdem (FXem)... moja żona też lubi pocisnąć... jak trzeba...
    więc jadąc z 5 osobową rodziną chciałbym się zbierać jakoś tam...
    nie krytykuję elektrycznych samochodów... oglądam i czytam z ciekawością rozwój tego czegoś... dla mnie silnik benzynowy jest najlepszy... a reszta to do maszyn i urządzeń pomocniczych się nadaje...

    Nie obraźcie się... takie jest moje zdanie... na szczęście w tej materii nie jestem sam... ekologia itd to jest bełkot i nic więcej...
    Ostatnio edytowane przez Tomek g35c ; 30th-March-2013 o 23:02
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  11. #10
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Musisz zaczac sie przyzwyczajac z elektrycznymi samochodami bo bedzie ich coraz wiecej a nie mniej

    Prosze 1.2 silniczek przyspieszenie 0-60 w 4,1s



    niestety juz nie slychac rasowego warkotu z rur dlatego trzymam w garazu 300zx zeby przypomniec w przyszlosci ze jest cos takiego jak blow off i ryk

    I jak pakowac kase to w takie cuda

    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  12. Dzięki Jacob_USA za powyższy Post:

    Tomek g35c (30th-March-2013)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Video-Instrukcje INFINITI JX/QX60
    By slepy62 in forum inne modele
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-March-2017, 13:00
  2. Infiniti q50s hybrid kontrolka?
    By piotrekts in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-January-2016, 21:23
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23rd-April-2015, 11:11
  4. Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD bY B&B
    By B&B in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 5th-January-2015, 17:53
  5. Zlot fanów NISSANA, INFINITI oraz DATSUN 19-22.06.2014
    By grabba in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18th-June-2014, 00:00

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •