Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 88

Temat: Wymiana oleju w skrzyni biegów FX 35 03-08

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie Wymiana oleju w skrzyni biegów FX 35 03-08

    Hejka,
    temat był wałkowany, ale ile osób, tyle opinii: wymieniać, nie wymieniać...jeśli tak, to czym zalać...

    Pokorespondowałem sobie mailowo z Infiniti Warszawa i Pan z serwisu napisał mi, że producent w tym modelu nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, mostach, reduktowach... jedynie kontrolę szczelności i poziomu...w razie potrzeby dolewkę w skrzyni...
    ale gdyby auto było użytkowane w ciężkich warunkach (ciągnięte przyczepy, tereny górskie) to warto pomyśleć o wymianie. Oryginał Nissana to AT Matic-J...ale cena kosmos!!! a na wymianę technologią "przelewową" potrzeba ok. 12l...
    ale pogrzebałem dalej...i odpowiednikiem oryginału jest olej przekładniowy Castrol ATF Multivehicle SAE 75W (nie żadne z DEX II, DEX III w opisie!)...a to można kupić w litrowych butelkach za 32-35 pln-ów!!!

    to już daje akceptowalny koszt...

    może komuś będzie to pomocne....

  2. Dzięki Grucha za powyższy Post:

    Tomek g35c (7th-May-2013)

  3. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Grucha pogadaj z Bajzlem - chce zamówić galonowe pojemniki z US.
    Wyjdą na pewno taniej niż w serwisie
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. Dzięki sirtrojan za powyższy Post:

    Grucha (7th-May-2013)

  5. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    A i owszem staram sie ogarnac temat czekam na odpowiedz 2-ch typow z eby-a bo zaznaczaja , ze moga nie wysylac do polski ... ale co to znaczy moga... mam nadzieje, ze racz i dzisiaj wieczorem rozgladam sie za stacjonarnym sklepem co moze by nie poszli na kupno i zaplate od reki zeby wyslali to do polski
    Jak cos bedzie glebiej wiadomo to dam znac ...

    Pozdro 600 sorry zabrak polskich znakow ale amerykanski komp....i niechce iim tu ustawien zmieniac hehe

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  6. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    OK, thx. jesteśmy zatem w kontaktowni

    pozdr...

  7. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grucha Zobacz post
    Hejka,
    temat był wałkowany, ale ile osób, tyle opinii: wymieniać, nie wymieniać...jeśli tak, to czym zalać...

    Pokorespondowałem sobie mailowo z Infiniti Warszawa i Pan z serwisu napisał mi, że producent w tym modelu nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, mostach, reduktowach... jedynie kontrolę szczelności i poziomu...w razie potrzeby dolewkę w skrzyni...
    ale gdyby auto było użytkowane w ciężkich warunkach (ciągnięte przyczepy, tereny górskie) to warto pomyśleć o wymianie. Oryginał Nissana to AT Matic-J...ale cena kosmos!!! a na wymianę technologią "przelewową" potrzeba ok. 12l...
    ale pogrzebałem dalej...i odpowiednikiem oryginału jest olej przekładniowy Castrol ATF Multivehicle SAE 75W (nie żadne z DEX II, DEX III w opisie!)...a to można kupić w litrowych butelkach za 32-35 pln-ów!!!

    to już daje akceptowalny koszt...

    może komuś będzie to pomocne....
    powiadają że nadgorliwość gorsza od ... jeżeli chcesz zmienić to lej oryginał - na masce masz nalepkę jaki lać i aby uważać żeby nie użyć o innym oznaczeniu niż J bo może spowodować awarię .

    Ja wychodzę z założenia że jak japończyk napisał że się nie zmienia to się nie zmienia bo się nie psuje.

  8. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    no ale u mniwe japonce tzn w instrukcji co mam napisali , ze sie wymienia

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  9. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Lee
    Do??czy?
    Feb 2013
    Mieszka w
    Wielkopolska wieś :)
    Jeździ
    FX35 '06 RWD FL - Full Black monster
    Postów
    329
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    ... są rozbieżności - z tego co czytam :
    I gen. bfl - nie wymienia się
    I gen. fl - wymienia się
    serwis mówi - I gen. bfl - nie, bo... nie
    I gen. bfl serwis mówi - (?)
    Z tego co pamiętam, a nie chce mi się szukać w instrukcji, to chyba czytałem, że co 60tkm, lub mil...
    I teraz tak - zakłady, serwisy ( nie aso ) zajmujące się skrzyniami A/T i M/T zalecają wymianę...
    ASO - nie
    ... nie wiadomo o co chodzi - a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... wiadomo
    Pytanie:
    Kto ma... rajta ? ... tego nie wie nikt...
    I jeszcze jedno - producent samochodu - tutaj Infiniti - mówi - nie można, ale możemy wymienić, no problem...
    Natomiast drugie pytanie, jest takie - czy producent naszych skrzyń - RE5R05A, czyli firma Jatco, zaleca wymianę, czy nie bo, pamiętajmy - Infiniti NIE JEST producentem tych skrzyń, tylko Jatco i tutaj należałoby skierować pytanie.
    Chciałem napisać maila do Jacto i już prawie to robiłem, ale tak sobie czytam i ... jest wyraznie napisane:
    For any inquiry or question about the maintenance and repair of your vehicle or Jatco's product(s) mounted on your vehicle, contact your dealer, distributor or auto company's customer support department.
    ...czyli serwis ... ma rajta , jeśli mówi, że nie - to nie
    ... ale ludzie wymieniają, jak czytam w necie, odnośnie Jatco RE5R05A - za oceanem - co 60kmil , jeszcze inni co 30kmil - > http://www.clubtitan.org/forums/arch...p/t-45816.html
    ... inne tutaj -> http://www.infinitiscene.com/forum/t...mission-Fluid?

    ... @Grucha w I poście napisał, że zależy, jak auto jest użytkowane - jeśli mocno to tak, wymieniać, jeśli dajmy na to delikatnie, jak ja to nie chwaląc się , czynię to nie ... tylko następne pytanie kto wie, jak było auto użytkowane przed nami... heh... każdy myśli, że ma perełkę itd... ale jak mówi o wymianie oleum to przychodzą czarne myśli i... już taka perełka nie jest bo... nie wiadomo jak było jeżdżone.
    Zresztą... po h... usteczkę to pisałem, jak mogłem napisać, że też wymienię i byłoby mniej do czytania i pisania
    ... ehh ...
    Ostatnio edytowane przez Lee ; 8th-May-2013 o 15:17
    <<<<<<<<<<<<<<<<<< ------------------------------------------------------------------------------------------------------ >>>>>>>>>>>>>>>>>
    FX 35 - BY TOMEK BLACK EDITION - 2006 - TOURING, SPORT, HANDS FREE, ENTERTAINMENT ... LPG by STAG 300 PREMIUM ...

  10. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wymieniać oleju w skrzyni biegów... chyba że coś się dzieje to sprawdzić poziom i zrobić dolewkę... i wszystko...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  11. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Powiem , szczerze... wszystko sie zuzywa ... olej tez...
    W USA wymieniaja ...
    W mojej instrukcji jest napisane ... zeby wymieniac...
    Wiec Tomku na jakiej podstawie stwierdzasz, zeby nie wymieniac ?+

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  12. #10
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Ile głow tyle opini. Ja bym po 10 latach zafundował autu nowe oleum do skrzyni - tzw wymiane dynamiczną, tak aby cały olej był nowy w skrzyni a nie tylko to co akurat spłynęło do miski olejowej.

    Jak juz wymieniać to tylko JMatic

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11th-June-2016, 00:12
  2. Bagnet oleju w skrzyni biegów.
    By sirtrojan in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25th-May-2012, 23:08

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •