Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Jak go nieco podkrecic?

  1. #1
    borys0000
    Gość

    Domy?lnie Jak go nieco podkrecic?

    Panowie mam pytanko: jak dodać fx45 nieco więcej dynamiki. Ogólnie nie chodzi mi o dodatkowe 500kucy wynikające z dodania naklejek SPEED i podświetlenia podwozia, ale jedynie nieco pomóc mu sprawniej oddychać. czy slyszeliscie o jakiejś sprawdzonej i dobrej opcji typu dolot, wydech lub coś innego, może jakaś modyfikacja komputera...?

    Pozdrawiam i dzieki

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Wydech bym wyawalił serię i dał 2X2,5" i 2 tłumniki środkowe i końcowe... wywalenie katalizatorów lub założenie sportowych też ma znaczenie... oraz nowe sportowe kolektory...
    Później strojenie... zmiana mapy spalania, wyprzedzenie zapłonu ale to już temat dla firmy Tuningowej... samemu tego nie rób...
    Dolot CAI nie daje dużych przyrostów... przynajmniej w V6... nie mam doświadczenia w V8... a może być całkiem inaczej trzeba poczytać na Hamerykańskich forach...
    Najlepiej załatwić to w profesjonalnym zakładzie Tuningowym...
    W jaki wynik celujesz? to też jest istotne... jeżeli 20-30 HP to powyższe zabiegi wystarczą.... jeżeli wyzej to już wymiana wałków rozrządu ale to już większy koszt...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  3. #3
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    .
    Cytat Napisa? Tomek g35c Zobacz post
    Wydech bym wyawalił serię i dał 2X2,5" i 2 tłumniki środkowe i końcowe... wywalenie katalizatorów lub założenie sportowych też ma znaczenie... oraz nowe sportowe kolektory...
    Dodaj do tego wspaniały dzwięk V8 i już na miejscu właściciela brałbym sie do roboty
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Tak trzeba przyznać... V8 z tym wydechem bedzie prawdziwym dziełem sztuki... a dźwiek ehhh niepowtarzalny... i jedyny w swoim rodzaju...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  5. #5
    borys0000
    Gość

    Domy?lnie

    Witam ponownie. Sorki ze tak późno odpowiadam, ale miałem przeprowadzkę i dopiero się ogarnąłem ze wszystkim. Ale coś pomyślę co zrobić z tym fantem. W sumie zacząłem się zastanawiać czy nie łatwiej będzie po prostu sprzedać i kupić fx50. Tam jest coś około 390 i pewnie ciekawiej za kierownica. W sumie nie wiem jeszcze jak podejsc do sprawy. Znacie może jakiegoś speca-tuningowca który wykonałby powyższe modyfikacje. I pytanko czy zamkne sie w kwocie 8-10 tysi, bo nie przewiduje inwestować więcej w dość stary już samochód. Interesuje mnie profesjonalny warsztat który wie co się z takim wózkiem robi.

    Mam pytanie: jest ktoś kto miał oba modele fx45 i fx50, lub trochę pojeździł tymi autami? Ciekawi mnie jaka jest faktycznie różnica pomiędzy nimi z punktu widzenia kierowcy.
    Wiadomo różnica w cenie to około 50-80 tysi za 3-4 latka, ale czy warto te pieniądze wyłożyć, bo generalnie to ja jestem bardzo zadowolony z mojego fx45, spodziewałem się jedynie ze będzie nieco szybciej i agresywniej reagował na pedał gazu. Wiadomo jak już poredukuje i wpadnie w 3500-4000 rpm to leci, ale z takim motorkiem to powinien być nieco agresywniejszy.

    pozdro

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? borys0000 Zobacz post
    Witam ponownie. Sorki ze tak późno odpowiadam, ale miałem przeprowadzkę i dopiero się ogarnąłem ze wszystkim. Ale coś pomyślę co zrobić z tym fantem. W sumie zacząłem się zastanawiać czy nie łatwiej będzie po prostu sprzedać i kupić fx50. Tam jest coś około 390 i pewnie ciekawiej za kierownica. W sumie nie wiem jeszcze jak podejsc do sprawy. Znacie może jakiegoś speca-tuningowca który wykonałby powyższe modyfikacje. I pytanko czy zamkne sie w kwocie 8-10 tysi, bo nie przewiduje inwestować więcej w dość stary już samochód. Interesuje mnie profesjonalny warsztat który wie co się z takim wózkiem robi.

    Myślę że sam wydech CatBack wraz ze strojeniem to koszt rzędu około 5000 PLN. Jeśli chdzi o wałki po pewnie same wałki to ok 6000 PLN.
    Mysle ze w cenie do 12000 PLN byś się zmieścił... Wynik może być między 40-50 koników... czyli byś miał ok 380 HP - czyli tyle prawie co FX50...
    Nie wiem jak z ekonomią spalania ale myślę że wynik porównywalny... więc jak masz zdrowego FX45 można sie pokusić o wykonanie modyfikacji...
    Jedyne co może stanowić problem to wynajęcie hamowni na 3-4 godzin w celu wystrojenia samochodu... niestety większość hamowni jest jednoosiowa stąd potrzeba jazdy na dwuosiówkę... ale to takze indywidualna cena i trzeba by było to wycenić...

    Na początek zrobiłbym na Twoim miejscu sam wydech i zestroił to porządnie... u mnie dało to około 22 HP co jest dobrym wynikiem...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Hej hej
    Ostatnio miałem styczność z tym silniczkiem, taki efekt uzyskaliśmy po usunięciu katalizatorów i strojeniu auta na hamowni:


    Poza poprawą osiągów spalanie według właściciela spadło o 2L no i maszyna stała się znacznie zrywniejsza, obstawiam że do setki ok 0,5-0,7sek jest lepiej, jak będzie okazja to trzeba to sprawdzić, fakt faktem że fabrycznie to auto było strasznie ospałe i w ogóle nie było słychać że to V8 z racji tego że ogranicza i zapycha je układ wydechowy przęjety z FX35 o średnicy fi60mm - to oba te silniki brzmią niemal identycznie.

    Wydaje mi się że układ wydechowy to pięta achillesowa tego silnika i że na wydechu i jakim wspomiał Tomek można uzyskać dodatkowe 15-20KM o czym mam nadzieję przekonamy się nie długo na podstawie FX45 z Torunia, w której powyższe mody są opisane w tym wątku: http://www.ifans.pl/showthread.php?3...alizatory-FX45

    Jeszcze co bym zmienił w tym silniku to albo zmodyfikował fabryczną przepustnicę bo 75mm to skrajnie mała wielkość jak na 4,5L pojemności - takie przepustnice to owszem są odpowiednie ale do dwu litrówek które modyfikuje i ciskam z nich po 250KM a nie do ponad dwu krotnie większych agregatów mocotwórczych
    Przykładowo w Infiniti Q45 gdzie przepustnica sterowana była jeszcze linką ktoś pomyślał i zastosował przepustnicę o średnicy liścia 89mm i taka wielkość by była jak najbardziej słuszna

    Myślę że po powyższych zabiegach czyli wydech, przepustnica i strojenie do osiągnięcia by było ok 350KM i pewno ze 450Nm - czas to zweryfikuje, generalnie bazowo te silniki mają realnej mocy ok 300KM a nie jak podaje producent 320...

  8. #8
    borys0000
    Gość

    Domy?lnie

    Szczerze to daje sobie spokoj z modyfikacjami. Kupilem nowe tarcze nacinane, wentylowane, markowe klocki itd chcialem aby lepij hamowal zanim zdecyduje aby szybciej jechal. Ale lipa... nic nie dalo... wieksze tarcze to zaraz dociski itd. Lepiej kupic fx50 albo po prostu szybsze auto albo bardziej sportowe. Pozdro

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Jakieś badziewne klocki musiałeś zapodać, pewno Howki która są gorsze od fabrycznych abo EBC :P ??

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    http://www.ifans.pl/showthread.php?3...V8-Power-Sound - Wątek o tym co daje zmiana wydechu
    Obstawiam +15KM

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •