Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Kontrolka cisnienia opon

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2013
    Mieszka w
    olsztyn
    Jeździ
    Fx
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Kontrolka cisnienia opon

    Witam,

    Jakis czas temu zauwazylem, ze po przejechaniu jakichs 70km przy predkosci powyzej 130km, zapala mi sie kontrolka cisnienia opon. Po sprawdzeniu okazalo sie, ze faktycznie jedna oponke trzeba dopompowac.

    Ostatnio jednak mialem wyjazd, ponad 1000km i kontrolka znowu sie zaswiecila na autostradzie. Wczesniej przejechalem ponad 200km z predkoscia do 120km i nic nie palilo. Sprawdzilem cisnienie i wszystko jest w normie.

    Po tym mielm jeszcze kilka dluzszych wyjazdow i za kazdym razem to samo. Jak sie jedzie dosc wolno, nic sie nie pali. Jak tylko predkosc wzrasta ponad 130km/h i przejezdzam jakies 60-70km, zaczyna sie palic kontrolka. Co ciekawe, po wylaczeniu silnika i ponownym odpaleniu, kontrolka gasnie i zapala sie znowu po kilkudziesieciu km, jezeli jade z duza predkoscia.

    Moze ktos juz spotkal sie z tym problem?

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Alexis Zobacz post
    Moze ktos juz spotkal sie z tym problem?
    A kto ma odpowiedzieć ? Może tak trochę danych nt. samochodu - chociażby rocznik - bo w 1 i 2 gen. są inne systemy czujników - o ile się nie mylę...
    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Ja tak mam czasami w G35c 2004... przyzwyczaiłem się i jakoś z tym żyję...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2013
    Mieszka w
    olsztyn
    Jeździ
    Fx
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    A kto ma odpowiedzieć ? Może tak trochę danych nt. samochodu - chociażby rocznik - bo w 1 i 2 gen. są inne systemy czujników - o ile się nie mylę...
    FX 45, 2006r.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    u mnie też wariuje jedna jak poszaleje na zakrętach lub po dłuższej jeździe na nierównych drogach - nie ma chyba sensu wymieniać ....kredensu :]

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Mielec / Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G35c
    Postów
    6
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam G35coupe z 2004 i w ostatni weekend też mi sie tak stało, pierwszy raz. Troche się wystraszyłam na początku, ale wytłumaczylam sobie szybka jazda i temp. panująca na zewnatrz i w takim wypadku kontrolka p prostu głupieje

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2013
    Mieszka w
    Radomsko
    Jeździ
    M37x
    Postów
    23
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    ja wywalilem w koncu te czujniki, bo co chwila inaczej pokazywalo, bylo ok, a pokazywalo ze zle i non stop jakies problemy, zalozylem najzwyklejsze wentyle i swieci sie caly czas, raz na miesiac sprawdze cisnienie miernikiem cyfrowym i jakos to przezyje

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? asmo Zobacz post
    ja wywalilem w koncu te czujniki, bo co chwila inaczej pokazywalo, bylo ok, a pokazywalo ze zle i non stop jakies problemy, zalozylem najzwyklejsze wentyle i swieci sie caly czas, raz na miesiac sprawdze cisnienie miernikiem cyfrowym i jakos to przezyje
    Nie wiem jak jest w I gen. ale w II gen - pokazuje dokładne ciśnienie w każdej oponie - więc jak się zaświeci kontrolka to łatwo sprawdzić "co zacz".
    Problemów z zapalaniem się kontrolki w różnych warunkach i przy różnych prędkościach jeszcze nie miałem (poza pękniętą oponą) - więc pewnie przepracowali temat przed wypuszczeniem II gen.
    W trudnych warunkach i przy ostrej jeździe - czasem zapala się (wyłącza) IBA - zwłaszcza przy dużej ilości wody czy śniegu...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    ba-barteq
    Gość

    Domy?lnie

    Rozwiązania na ten problem jeszcze nie mam ale jest teoria.

    ostatnio zauważyłem ten problem również u siebie. U mnie czujniki zdaje się są wyłączone bo nigdy jeszcze nie pokazały wartości ciśnień w oponach (tylko ** psi). Pomimo to komputer do tej pory nigdy nie alarmował kontrolką nieprawidłowego stanu ciśnienia w kołach, aż ostatniego weekendu. Kontrolka zaświeciła się po przejechaniu ok 60 km.

    Nie weryfikowałem jeszcze teorii ale może ktoś potwierdzi lub ją obali :

    jeśli komputer ma wyłączoną opcję i nie bada ciśnienia za pomocą czujników to jedyną opcją jest odczyt parametrów z ABS. Istnieją systemy w których kontrolki zapalane są po otrzymaniu informacji z ABS o różnej prędkości obrotowej poszczególnych kół. Jeśli czujnik jazdy na wprost sygnalizuje z kierownicy że jest jazda na wprost a przy tym jest różna prędkość obrotowa kół oznacza że w któreś koło ma niższe ciśnienie. U mnie ostatnio wykonałem zbieżność jednak nie kalibrowałem jeszcze czujnika położenia kierownicy. Kalibracja ta jest zalecana przy każdorazowej ingerencji w zawieszenie i zbieżność. Może ten czujnik pokazuje głupotę i przez to wychodzi że jadąc faktycznie na wprost komputer twierdzi że skręcasz delikatnie poprzez brak kalibracji czujnika i wychodzi mu nieprawidłowa prędkość obrotowa kół ?

    To tylko moje domysły niepotwierdzone konkretnym jeszcze rozwiązaniem. Na pewno w manualu jest uwaga o konieczności kalibracji tego czujnika natomiast nie znalazłem jeszcze nic odnośnie tego czy kontrolka ciśnienia może też być wyzwalana poprzez ABS.

    Pozdr

  10. #10
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Hmmm to co piszesz ma sens... Gdyby tak było, kontrolka wskazywala by złe cisnienie opon nawet kiedy auto nie ma czujnikow. Jak piszesz. Tylko co wtedy sygnalizowałoby bład/brak owych czujników??

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czujnik cisnienia w oponach FX 2009
    By Norek in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 8th-January-2022, 21:35
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2nd-February-2017, 23:41
  3. kontrolka slip po zmianie opon
    By mapmen in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23rd-May-2014, 23:02
  4. Czujnik cisnienia opon
    By LOKTONG in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15th-November-2013, 16:52

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •