Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Kontrolka cisnienia opon

  1. #11
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Nie wiem jak jest w I gen. ale w II gen - pokazuje dokładne ciśnienie w każdej oponie - więc jak się zaświeci kontrolka to łatwo sprawdzić "co zacz".
    Problemów z zapalaniem się kontrolki w różnych warunkach i przy różnych prędkościach jeszcze nie miałem (poza pękniętą oponą) - więc pewnie przepracowali temat przed wypuszczeniem II gen.
    W trudnych warunkach i przy ostrej jeździe - czasem zapala się (wyłącza) IBA - zwłaszcza przy dużej ilości wody czy śniegu...
    Ciekawi mnie ta pęknięta opona.Możesz napisać o tym zdarzeniu coś więcej?

  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tim Zobacz post
    Ciekawi mnie ta pęknięta opona.Możesz napisać o tym zdarzeniu coś więcej?

    zwykła głupota lub zła ocena sytuacji o zaspanym poranku - krótka droga wyprzedzania (lub jak kto woli KLEKOCIAK to nie to co 50-tka )
    i... nie zmieściłem się - czołowo najechałem z prędkością ok. 90 km/h na krawężnik (kanciasty - bez skosu najezdnego) wyspy...
    w efekcie 1 pęknięta felga i 2 pęknięte opony
    doświadczenie o tyle przydatne że auto praktycznie bez jakiegokolwiek problemu/poślizgu/zarzucania jechało dalej po drodze na wprost
    wyczuwalne były jedynie słabe drgania (jak przy jeździe po kostce czy szutrze) po lewej stronie, bardzo lekkie ściąganie na kierownicy (jak w koleinie) i pisk czujnika ciśnienia...
    poza tym wydaje mi się że takie zachowanie auta to także zasługa rozmiaru felgi/niskiego profilu opon
    na '18 mogło by być znacznie gorzej...

    W sumie byłem co nieco zszokowany...
    - negatywnie - ceną felgi i opon w serwisie
    - pozytywnie - zachowaniem auta, bo kilka razy w życiu zdarzyło mi się lądować na poboczach z pękniętymi oponami
    - tym razem - pomimo wcale niemałej prędkości - FX jechał prawie jak po sznurku
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 19th-November-2013 o 21:59
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Ja kiedyś rozwaliłem oponę w prawie nowym aucie.
    Po najechaniu na dziurę jakich w polsce nie brakuje,na boku opony pojawiła się bańka,a wiadomo taka opona nadaje się tylko do wymiany.
    Na szczęście felga nie ucierpiała.

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2016
    Mieszka w
    Rybnik
    Jeździ
    Fx 2006 czarny
    Postów
    41
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Co do kontrolki ciśnienia ojciec kupił sobie nową Hondę civic i mu także na autostradzie wywala kontrolkę w serwisie powiedzieli mu że z czujnikami już tak jest:-)

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem czy temat jeszcze aktualny Alexis, ale może jest tak że alarm złego ciśnienia w infiniti pojawia się po przejechaniu określonego dystansu (lub czasu) z niewykrytymi poprawnie czujnikami. Standardowo alarm pojawi ci się po przejechaniu mniej więcej 1-2 km. Może w twoim samochodzie czujnik był popsuty (wyładowana bateria) i poprzedniego właściciela denerwowało świecenie się tej kontrolki. Dlatego poprosił o przeprogramowanie komputera by alarmował mniej więcej dopiero po przejechaniu 70 km. To by tłumaczyło dlaczego po wyłączeniu samochodu alarm pojawi ci się kolejny raz dopiero po przejechaniu kolejnych 70km. Taka "pseudo akcja naprawcza" załatwia problem świecenia się kontrolki jeśli jeździsz na krótkich dystansach po mieście. A gdy ruszasz w trasę komputer uruchamia licznik i czeka cierpliwie aż przejedziesz 70km i wówczas alarmuje że jednak ma problem z czujnikami.
    To tylko hipoteza

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Czujnik cisnienia w oponach FX 2009
    By Norek in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 8th-January-2022, 20:35
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2nd-February-2017, 22:41
  3. kontrolka slip po zmianie opon
    By mapmen in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23rd-May-2014, 22:02
  4. Czujnik cisnienia opon
    By LOKTONG in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15th-November-2013, 15:52

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •