Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wyważenie kół

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie Wyważenie kół

    Cześć, zmieniłem opony na zimowe i podczas jazdy zacząłem słyszeć takie "łu łu", którego częstotliwość zależy od prędkości jazdy.

    Przyjrzałem się kołom i zauważyłem, że podczas wymiany opon panowie wyważając mi koła dowalili masę odważników na każdym z kół.

    Czy wg. Was to normalne? Felgi oryginalne Infi, opony po jednym sezonie i na każdym kole tyle odważników? Zdjęcia:

    https://drive.google.com/folderview?...Fk&usp=sharing

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    generalnie to dużo zależy od naciągnięcia gumy ... u mnie gosciu ( znajomy ) dość długo się z tym bawił ... obracał gume i na komputer ... obracał i na kompa i tak przesuwał ją na feldze kilka razy ... po czym założył o połowe mniej odważników niż było... generalnie gumy fabrycznie mają oznaczenie w postaci punktu lub małego koła czerwone czasami niebieskie ... i to jest dokładnie miejsce gdzie powinien znajdować się wentyl ( powinno byc wtedy dobrze wyważone ) ale w praktyce wiadomo jak jest ... tym bardziej w uzywkach ... tak czy inaczej teraz wulkanizatorzy narzucają jak leci przywalą ciężarków i mają wszystko w nosie ... bo im sie nie chce !!!

    ale w sumie wyjące koła... a nie nasila sie przy zakrętach ?? może łożysko siada ? ?? poszarp za koło ...
    Ostatnio edytowane przez BAJZEL ; 13th-November-2013 o 13:08

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ilość odważników wcale nie jakaś przesadnie olbrzymia... a opony jak były przechowywane? mogły się delikatnie odkształcić, stąd takie wycie. jeśli tak jest to samo powinno przejść po paru jazdach.

    a może w którąś z opon coś się wbiło? gwoździa jakiegoś nie ma? sprawdź ciśnienie.

    istnieje jeszcze opcja że felga na piaście się zapiekła i pan wulkanizator zaczął się siłować i uszkodził łożysko. ale to chyba mało prawdopodobne...

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Schirru Zobacz post
    ilość odważników wcale nie jakaś przesadnie olbrzymia... a opony jak były przechowywane? mogły się delikatnie odkształcić, stąd takie wycie. jeśli tak jest to samo powinno przejść po paru jazdach.
    Grabba ja mialem podobnie i okazalo sie to co pisze kolega Schirru. auto stalo cala zime i opony sie odksztalcily w tym miejscu opony na ktorym stal samochod
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za pomoc. Opony były zostawione w przechowalni, więc w sumie nie wiem, jak były przechowywane, ale na pewno bez felg.

    Łożyska raczej są w porządku - byłem tydzień temu w ASO i specjalnie poprosiłem o ich sprawdzenie. Żadnych problemów z nimi nie stwierdzono.

    Faktycznie oryginalnie na oponach były czerwone i żółte kółeczka, ale chyba nikt nie zwrócił uwagi przy montażu na nie.

    Pojeżdżę i zobaczę. Jeszcze raz dzięki.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    FX35
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam problem z oponami letnimi Achilles Desert Hawk 20" w FX35. Jak jadę powoli, to są ruchy kierownicą na boki, a na tylnej osi czuć lekkie zamiatanie.
    Na oponach od wewnętrznej strony są zielone kropki, ale nie wiem, co oznaczają. Jak mówiłem wulkanizatorowi, to powiedział, że nie są ważne.
    Założyłem na próbę stare gumy na przód i jest ok, ale tył dalej nierówno. Nie wiem, teraz, czy próbować jeszcze je raz je zakładać, czy szukać innych gum?

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Generalnie achillesy to taka opcja najlepszych gum na swiecie za groszę czyli chińszczyzna takie lane chinole to nawet nowe mogą nadawać się do śmieci
    Ale jak wulkanizator Ci mówi, że oznaczenie najlepszej pozycji opony względem wentyla bo to sugeruje producent , nie ma znaczenia to też dupa ...
    Ja teraz to przerabiałem Jak kupiłem auto dostałem zimówki na alusach gratis

    opony 2013 rok firma SUNNY hehe czyli też lane chinole po pierwszym nałożeniu opony na fele to miałem nawalone ciężarków aż miło i jak przekraczałem 120 km/h auto normalnie wpadało w wibracje .... jakby masażer się załączył ... wróciłem i powiedziałem , że jest lipa panowie kazali podjechać na drugi dzień i zaczełą się zabawa z obracaniem opony na feldze i zamiast odważnika 90 wpadł 40 i jest gitara ten sezon przelatam i do śmieci

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  8. #8
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ja dostalem zimowki po jednym sezonie INFINITY. Panowie DRAMAT! Tak glosne, ze ciezko w aucie wytrzymac. Na poczatku mialem wrazenie, ze jade po tych bialych "ryflowanych" liniach na jezdni... Ja czegos takeigo bym nei kupil... Zona ma za to na przodzie jakies "ryzowe" z intercars. Sa calkiem spoko, ale to tez miejskie auto co ma niecale 70KM W kazdym razie nie bylo problemu z wywazeniem itp... Ale kiedys mialem jakies linglongi i po roku zaczal bieznik odpadac. JA bym sie tego pozbyl i kupil cos "normalnego". Szczegolnei do auta, ktore ma prawie 300KM...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Podobne w?tki

  1. Mycie kół - czyszczenie alufelg.
    By sirtrojan in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15th-September-2022, 10:32
  2. Wartości zbieżności kół.
    By tiger456 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 8th-November-2016, 00:18
  3. Geometria kół - Kraków
    By atomboy in forum Usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21st-July-2014, 13:03
  4. Klucz udarowy elektryczny do kół i nakrętek.
    By sirtrojan in forum Polecam
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9th-November-2012, 23:55
  5. Montaż dystansów kół
    By sirtrojan in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4th-February-2010, 23:00

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •