Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: VW Scirocco CAVD, 2010

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2013
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    VW Scirocco 2010, Viper Green
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie VW Scirocco CAVD, 2010

    Hej,

    do zakupu FX37 dla mojej piękniejszej połowy dopiero się przymierzam (być może dzięki opiniom z tego forum uda się znaleźć coś godnego uwagi), ale tymczasem mogę przedstawić swoje auto

    Marka/Model: VW Scirocco
    Rok produkcji: 2010
    Silnik/Pojemność/Moc: TSI CAVD/1.4/160 KM
    Kolor: Viper Green
    Układ napędowy: stock manual
    Zawieszenie: Bilstein B8 + Eibach Pro Kit
    Car Audi: RDC 510 Dynaudio
    Wyposażenie:
    - skrzynia manualna,
    - lakier metalizowany Viper Green,
    - tapicerka siedzeń - skóra łączona z alcantarą w kolorze kaszmirowym wg producenta, dla mnie to po prostu krówkowy ,
    - czujnik deszczu,
    - automatycznie włączane światła,
    - czujniki parkowania,
    - autoalarm z jakimiś pierdołami,
    - klima dwustrefowa,
    - kierownica multifunkcyjna,
    - komputer MFA+
    - biksenony,
    - felgi 18",
    - czujnik ciśnienia powietrza,
    - asystent podjazdu,
    - radio RDC 510 z Dynaudio 300W,
    - aluminiowe pedały,
    - przyciemniane 35% szyby tylne,
    - czarna podsufitka,
    Modyfikacje zrealizowane: opisane poniżej
    Modyfikacje planowane: sprzedaż, no może wydech MG do tego czasu

    No dobra, więc jest tak: Scirocco 1.4 TSI z lipca 2010 w kolorze jak widać, więc jest już ze mną jakiś czas. Seryjna moc to 160KM, ale jak wiadomo, VW lubi nieco przekłamać te informacje i praktycznie każdy silnik wypluwa jakieś bonusy. Mój swego czasu miał 171KM. Było, minęło. Gwarancja skończyła się w lipcu 2012, więc nadeszła pora aby pomyśleć o czymś więcej. Na początek poleciały pierdoły w stylu ramka deski z Scirocco R, felgi, lusterka i element zderzaka pomalowane/oklejone na czarny mat oraz końcówki wydechu z 2.0. Wczoraj odebrałem listwy dekoracyjne wnętrza, które teraz również są w kolorze piano black
    Wkrótce później, w swe progi przyjął mnie Dominik z Ecu Performance, gdzie założone zostały amortyzatory Bilstein B8 i sprężyny Eibach Pro Kit. Sciro usiadło około 3cm, czego może tak bardzo nie widać, bo seryjnie wyjeżdżające z salonu wygląda jak koza i jest spora luka do zniwelowania Przy okazji Dominik napisał program, a w styczniu 2013 wrzucony został dolot Forge. Moc po zamontowaniu dolotu to 225,1 KM i 316,9 Nm. Jak tylko dogrzebię się do wykresu, to oczywiście wrzucę
    Jeszcze do niedawna plan był taki aby pójść na całość i wrzucić tu wydech MG i turbo (najprawdopodobniej Loba), ale stwierdziliśmy, że w sumie to tylko 1.4 i teraz nakłady finansowe będą niewspółmierne do uzyskanej mocy, więc odpuszczamy. W chwili obecnej nakierunkowuję się na sprzedaż auta, ale to raczej druga połowa przyszłego roku, więc nie ma co gadać o konkretach
    Dla zainteresowanych, dolot brzmi tak:



    Pozwolę sobie wrzucić opisy kilku potyczek, jeśli kogoś to interesuje.

    1. Mazda RX-8 231 KM - jechałem grzecznie za autem, ale kierownik długo nie chciał się ganiać. Wkurzył się chyba jednak, że wlokę się siedząc mu na ogonie i przycisnął. Mazda ruszyła, Scirocco za nią ( mieliśmy wyjściowo jakieś 60 km/h) i gdy po kilkudziesięciu metrach pojawił się lewy pas, zieleniak przeleciał koło Wankla, który wydawał stracić dech. Nie było jednak jak powiększyć przewagi, bo pojawiło się skrzyżowanie.
    2. Audi A6 Avant 3.0 TDI - turlam się powoli do domu, gdy obok śmignęło A6 z dwoma karkami w środku. W tym momencie sięgnąłem do niebywale precyzyjnej i krótkiej skrzyni, co by zredukować i na najbliższych światłach staję obok dwóch nowych przyjaciół. Kierowca nonszalancko trzyma łapsko na kierownicy, a drugim wystukuje jakieś dzikie rytmy. Żółte, zielone, Scirocco chwilę szuka trakcji i rusza dzielnie od pierwszego biegu zostawiając Audi z tyłu. Przy około 180 było to jakieś milion długości auta ( no dobra z 10 ).
    3. Peugeot 205 GTI 125 KM, 950 kg (kierownik + pasażer bardzo sympatyczni) - po krótce: trzy razy z zatrzymanego, dwa razy z rolki. Z zatrzymanego Sciro 2 razy szło równo do połowy drugiego biegu, na końcu już się rozkręcał, a po wpięciu 3. Odlatywał w kierunku zachodzącego księżyca Za trzecim razem przewaga VW zaznaczyła się od początku. Z rolką właściwie tak samo - od końca drugiego jedziemy i trzeci robi robotę.
    4. Kierowca Mondeo ST220 śmigającego przez miasto zatrzymał się koło mnie na światłach. Na moje kurtuazyjne pytanie o silnik odparł, że ma tam 226KM i trafnie zgadł, że stoi obok 1.4 160 KM. Próbował się wykręcić zimowymi oponami, ale ruszył z kopyta. Na tym też się właściwie skończyło, bo od startu dostał tak w dupę, że różnica sięgneła xx długości auta po kilkuset metrach. 1.4 powah!
    5. Naoglądawszy się 'Bullita' w tv, ruszyłem moim olmołst Mustangiem tu da siti w poszukiwaniu czarnych Charger'ów Jak zapewne przypuszczacie, nie udało mi się trafić na ani jedno takie ustrojstwo i poza kilkoma niewartymi uwagi autami typu Astra III cabrio 2.0 turbo i Lexus RX 350 (tak, tak, kierowca sam zaczął, serio ), znalazł się Leon MKI 1.9 TDI 210 KM. Żeby oszczędzić Wam moich nieudolnych opisów, Leon dostał po łapach. Zarówno z rolki, jak i z kreski, Sciro dużo, dużo z przodu
    6. Golf MKV GTI DSG. Drugi bieg 60 km/h: Sciro od początku wysuwa się na prowadzenie i przy 180 km/h jest to już kilka długości auta. Później dystans już tak szybko się nie powiększa. Druga runda, pierwszy bieg 30 km/h: start i przedni zderzak Scirocco znajduje się na wysokości przednich felg Golfa Do końca dwójki, Sciro powoli się zbliża i po wrzuceniu trójki, odjeżdża. Tyle byłoby z mojej opowieści na dobranoc Aaaaa, zobaczyłem jeszcze 246 km/h na zegarach i chciał więcej, ale nie było miejsca :twisted: edit: Golf był na 17" jeśli ma to dla kogoś znaczenie
    7. Otóż Scirocco 1.4 vs BMW 645i :shock: Podczas wieczornego cruisingu w stronę domu spotkałem rzeczone autko, śmigające przez miasto. Reakcja mogła być tylko jedna, aczkolwiek świadom byłem, że to pewnie jakieś 630 i dostanę po dupie. Mina mi nieco zrzedła, gdy okazało się, że to 645i - V8 333 KM Pan bardzo miły, chętnie zgodził się aby spróbować z rolki, ale nie zdążyliśmy, bo przed nami zapaliło się czerwone, więc wypalił aby ruszać z kreski. Trudno, co robić taki żywot illigal strit rejserów No dobra, żółte, zielone, fury ruszają: Sciro miało lepszy start i do 100 km/h było o jakieś pół długości auta z przodu. Cóż, później nie było już tak różowo - po wpięciu mojej trójki, BMW zaczęło odjeżdżać i przy 160 km/h było już 2-3 długości z przodu. Przy tej prędkości skończyliśmy, bo przed nami pojawili się jacyś maruderzy. W każdym razie na następnych światłach, gość z BMW - oczywiście bez włosów, ale sympatyczny , zapytał co to za silnik i co mi tak sapało po maską. Gdy usłyszał, że to 1.4 i dolot, uśmiechnął się, powiedział "1.4, ale Wy tam coś wymyślacie z tymi silnikami" i raźno bulgocząc V ósemką pojechał w dal
    8. RX-8 - nowy nabytek, jak widać po rejestracji. Właściciel, na oko 14 lat śmigał przez miasto zmieniając pasy jak nawiedzony, nie pozostało mi więc nic innego niż zawrócić i go dogonić. Zrównywałem się z nim trzy razy, krzycząc, machając co on ostentacyjnie olewał, uśmiechając się ironicznie do siedzącej na stołku pasażera 10 letniej blondynki Zareagował zniecierpliwiony dopiero gdy użyłem klaksonu - powiedział wtedy z dumą, że to 231 KM plus wydech i zgodził się na mały test z rolki 60 km/h +. Albo się wyjątkowo stresował, albo robił to pierwszy raz, bo ruszył po pierwszym klaksonie, gdy ja przymierzałem się do trąbienia po raz drugi Finał finałów był taki, że Scirocco po kilkuset metrach i przy 160 km/h było ze trzy długości z przodu i wciąż się oddalało. Przemiły jegomość, nie miał ochoty na dalszą konwersację, bo z oburzoną miną zajął prawy pas, podczas gdy ja czekałem grzecznie na lewym Cóż... A przy okazji jeszcze Passat Variant 2.0 232 KM (hamownia) manual - również zjedzony
    A tak jeździł zimą, na nieco wilgotnej nawierzchni
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YKRyATYC9No[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xgU0IsbsMoQ[/youtube]

    I na koniec zmiana hamulców

    Graty swoim miejscu - Powerdisc przód i tył + Ferodo DS Performance przód i tył + Motul RBF 600.
    Następne do realizacji - sprzęgło i wydech, ale to już wiosną :mrgreen:

    Zdjęcia dodam wieczorem, bo aktualnie przeglądarka wszystko blokuje

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2013
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    VW Scirocco 2010, Viper Green
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie











    W sierpniu Sciro doczekało się detailingu:












  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Heh po tym co tu opisałeś to powinieneś szukać G a nie FX-a albo i GTR heh

    Fajne autko

    1.4 z potencjałem

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2013
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    VW Scirocco 2010, Viper Green
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Być może tak będzie za rok, ale tymczasem Sciro zostaje z nami, a potrzebujemy drugiego auta dla żony, przy którym nie trzeba będzie łamać kręgosłupa podczas każdorazowego wkładania fotelika

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No kolego widzę, że na Ciebie nie ma mocnych, aż strach stawać na kresce Ktoś Cie kiedyś objechał ?

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2013
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    VW Scirocco 2010, Viper Green
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ależ po co te złośliwości?
    Jeśli przeczytasz uważnie, to zauważysz że BMW 6 mnie zjadła i prawdopodobnie większość lekkich aut o mocy 250 KM+ zrobi to samo
    RL pokazał 6.12 s 0-100, więc jakoś to jedzie jak na 1.4

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    A nie doczytałem, doszedłem do punktu 6 tylko, zwracam honor Przez chwilę pomyślałem, że jesteś jednym z tych królów szos, na których nie ma mocnych i jak widzą mocniejsze auto to nie próbują się / albo nie opisują tego Znam niestety kilku takich magików

    Swoją drogą gdzie pstrykałeś 8 zdjęcie w kolejności z tym graffiti ? Fajna sceneria.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Fajna prezentacja! Auto super, duże możliwości. Choć o tych silnikach słyszałem, że plastikowe i jednorazówki ale czapki z głów, może tylko się przesłyszałem.

  9. #9
    Dopiero dołączylem Avatar tata
    Do??czy?
    Dec 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Jeździ
    Volvo XC 90 V8 Sport, 2007, Passion Red, Volvo s60R 2006, Titanium Grey
    Postów
    24
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Wszedles na forum ostro i z fasonem

    Zaje...fajne foty... podoba mi sie ta z chmurka - chyba trzecia...

    Ale wozek tez gitarra!!

    szacun Gosciu!!

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2013
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    VW Scirocco 2010, Viper Green
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Misiek, daleko mi do postawy, o której piszesz, ale nie znamy się więc masz pełne prawo do podejrzeń Chyba nikomu jeszcze nie odmówiłem startu - ostatnio np. dostałem niezłe baty (5-6 długości) od Ibizy 1.9 TDI - 299 KM Wiedziałem, że mnie złoi jeszcze zanim wystartowaliśmy, ale grunt to dobra zabawa i określenie możliwości auta. Uważam, że jak na różnicę w momencie (bo jechaliśmy z rolki), to i tak nieźle
    Silniki, owszem, nie należą do najtrwalszych, ale mój został wyprodukowany jako egzemplarz po liftowy, więc wprowadzono już odpowiednie poprawki w aucie. Na razie - odpukać - śmiga bez większych problemów.


    Aha, wszystkie zdjęcia (poza tym z GTR-em) były robione w Płocku

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Fx37s - 2010 - jn1tcns51u0410777
    By Kolpak in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27th-January-2017, 22:53
  2. G37 sedan 2010
    By sirtrojan in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1st-July-2010, 09:43

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •