Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Olej 5W30 czy 5W40

  1. #11
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Zerknąłem w temat i chciałbym poradzić żeby nie kierować się w doborze lepkości wyłącznie tabelą płynności. Po co więc produkuje się oleje 5w30 i 5w40 skoro 5w50 zawiera ich zakres temperatur? No właśnie - jest szereg parametrów wg. których producent decyduje się na tą lub inną lepkość.

    W przypadku G37S Infiniti zaleca olej 5w30 i prawdę mówiąc nie widzę sensu lania czegokolwiek innego w naszym klimacie dla drogowego użytkowania (włącznie z umiłowaniem do dania w palnik na tej czy innej drodze). Fakt, może i leje się gdzieś tam gęstsze oleje, ale to jest jakby profilaktyka. Dobry olej syntetyczny, podkreślam syntetyczny a nie w technologii syntetycznej w lepkości 5w30 spokojnie zabezpieczy VQ37HR.

  2. #12
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    To twoje zdanie, nie poparles go zadnymi argumentami, ktorych tutaj padlo mnostwo. Twoje auto, rob jak chcesz. Najpierw to zawitaj do powitalni i zapoznaj sie z regulaminem. Potem rozsiewaj swoje madrosci

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Fakt, faktem kolega z butami na salony ...
    a trzeba sie najpierw ladnie przywitac takie zasady forum


    o tutaj prosze link : http://www.ifans.pl/forumdisplay.php...j-si-adnie-%21


    Na forum panuje przyjazna wrecz niespotykana atmosfera... I niech tak zostanie


    a co do oleju jak najbardziej kazdy ma prawo glosic swoje zdanie po to jest forum aby dyskutowac ...
    Kolega Czarne Paliwo wyrazil swoje mysli I jako argumentu uzyl to , ze producent zaleca takie a nie inne produkty ..
    koledzy wyzej argumentuja sytuacje zyciowe a nie teoretyczne ...


    wszystko mozna grzecznie panowie ...

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  4. #14
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Najpierw to zawitaj do powitalni i zapoznaj sie z regulaminem. Potem rozsiewaj swoje madrosci
    amen
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #15
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    Na forum panuje przyjazna wrecz niespotykana atmosfera... I niech tak zostanie
    Wydaje mi się, że swoją wypowiedzią nie zakłóciłem atmosfery, nie miałem nawet takiego zamiaru. Dziękuję za link do powitalni, założyłem już temat, przepraszam za nieco odwrotną kolejność

    korzen, nie gniewaj się, ale jeśli padły w tym temacie jakiekolwiek argumenty to nie z Twojej strony poza sugestią stosowania 10w50 czy abstrakcyjną moim zdaniem 20w60 - tymczasem sam jak pisałeś jeździłeś na 5w30. Mógłbyś też rozwinąć myśl o normie Nissana?

    Wypowiedziałem się w temacie, gdyż zagadnienie smarności olejów jest w moich kręgach zainteresowań i obecnie też tym się zajmuję. Chciałem trochę wnieść do dyskusji - stąd sugestia o niekierowanie się wyłącznie umieszczonym tutaj w temacie obrazkiem z zakresem temperaturowym danych olejów.

  6. #16
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Spoko nic sie nei dzieje. Jezdzilem na 5w30 zgadza sie... Do wymiany silnika z powodu zatartych panewek Juz bledu nie powtorze. Jest tu kilka osob, ktore te silniki rozebralo na czesci pierwsze. Poczytaj, przeanalizuj i zrob jak uwazasz. To, ze VW nie zaleca wymiany rozrzadu w 1.4TSi, Mercedes w M271, filtry DPF powinny byc wieczne i inne zalecenia producentow aut z ksiazek serwisowych nie znacza, ze tak jest w realu. Wymiany oleju co 30tys km, czy rozrzadu co xxx tys km. Dlaczego mechanicy zalecaja zmniejszenei tych interwalow?? Przeciez ksiazka jasno mowi... Poszukaj ile znajdziesz VQ35 z zatartymi panewkami, a pozniej jezeli jestes mechanikiem pogrzeb w tych silnikach. Zobaczymy, jakie wysnujesz wnioski. Ja swoje zdanie opieram na wlasnym doswiadczeniu i przynajmniej 3 mechanikow, ktorzy pierwsza rzecza jaka Ci poleca do tego motoru to zmiana oleju na taki o bardziej sportowej charakterystyce. Kazdy ma swoje zdanie i nikogo nie neguje. Ale czy nei lepiej troszke wiecej monet wyplacic i spac spokojnie?? 20W60 nie nadaje sie ani na zime, ani do zwyklego toczenia sie. To olej na tor... Zakresy temperatur to nei wszystko czym sie kierujesz przy wyborze oleju...

  7. #17
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    To, ze VW nie zaleca wymiany rozrzadu w 1.4TSi, Mercedes w M271, filtry DPF powinny byc wieczne i inne zalecenia producentow aut z ksiazek serwisowych nie znacza, ze tak jest w realu
    Jasna sprawa, sam jestem przeciwnikiem i wyśmiewcą trybu LL 30 tys. km / 2 lata w grupie VW.

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Jezdzilem na 5w30 zgadza sie... Do wymiany silnika z powodu zatartych panewek Juz bledu nie powtorze.
    Dzięki, to jest namacalny argument - z chęcią zgłębię temat ot z ciekawości.

    Widzisz interesuje mnie też kwestia tych olejów 5w30, które zaskarbiły sobie tutaj gorszą sławę. Większa część 5w30 to oleje HC (hydrokraki) marketingowo ochrzczone mianem technologii syntetycznej i takiego również nie miałbym sumienia zalać do omawianego silnika. Słyszałeś może czy jeździ tutaj ktoś na syntetykach pokroju Amsoil czy Red Line właśnie w lepkości 5w30? Myślę, że taki olej śmiało dałby radę chyba, że faktycznie Infi dało ciała z tą rekomendacją, ale rzuciłem okiem na forum BITOG i za wielką wodą jeżdżą z powodzeniem na 5w30. Są nawet ciekawe analizy http://www.bobistheoilguy.com/forums...Number=2107272

  8. #18
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Firmy, o ktorych piszesz (szczegolnie Red Line) to bardzo cenione marki. Min w swiecie sportu. Tyle, ze kiepsko dostepne w PL to raz (a podrobek nie brakuje), po dwa bardzo drogie. W tej cenie kupisz pozadny 5w40 albo lepiej 5w50 np Mobil 1, Motul, Valvoline. Nie ma sensu wiec kombinowac. Te silniki sa spore i pod macha jest taka temperatura, ze nie da sie w lecie bez klimy latac. Pomysl, co sie dzieje w srodku motoru. Pirwszy parametr odpowiada za wlasciwosci w niskich temperaturach, drugi w wysokich. to 30, w ekstremalnych warunkach po prostu nie wystarcza.... Nawet gdzies Coobcio pisal, ze fazatory rozrzadu nie wydalaja przy 5w30... Poza tym olej 5w30 jest zadszy... To taka uniwersalna lepkosc do wszystkiego teraz. Bo jest bezpieczny zakres temperatur to laduja gdzie sie da... Od diesli po v8... Te testy spoko, ale tylko 5w30... Niech zaleje 5w30 i popaluje na torze pare razy. Pozniej to samo neich zrobi z 5w50... Zobaczymy, ktory po kilkuset czy tysiacach km w ekstremalnych warunkach (czyt wysokiej temperatury) lepiej zachowa swoje wlasciwosci smarne
    Jak to mowia, lepiej dmuchac na zimne... Ja latalem na Valvo 5w40, ale po zrobieniu glowicy mechanik zalal castrola 5w30... Za tydzien zapukal pan panewka... Zbieg okolicznosci?? Moze, chociaz takich tu za duzo cos... Tez swoja droga, ze mailem przytkanego smoka, ale to juz inna historia...

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? CzarnePaliwo Zobacz post
    za wielką wodą jeżdżą z powodzeniem na 5w30
    No tak, ale w US zmieniają olej dwa razy w roku na letni i zimowy A co do tych hydrokraków, to mógłbyś rozwinąć. Dlaczego są nieteges i jak rozpoznać, który jest ok a który nie. Ja jeżdżę teraz na Mobil1 5W50, ale wymieniam go co 7-8 tkm.

  10. Dzięki grabba za powyższy Post:

    Stawsik (29th-November-2020)

  11. #20
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Potem rozsiewaj swoje madrosci
    nie ma to jak na powitanie "sunsiad sunsiada slunskim pirogiem" przez łeb zdzieli - za błędy "w" z góry przepraszam
    jedni mają jesienną depresję a inni szyderską jesień

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    wszystko mozna grzecznie panowie ...
    jak widać najwięcej kultury mają Ci w pełni zalani - jak nie falą to bimbrowhiskaczem - a na moją głowę standardowy whiskacz to tak o.5 na 40 - więc jak w serwis , poza tym od lat wiadomo że kto nie pije ten się zaciera

    tak na mniejpoważnie, z tego co pamietam serwis nie patrząc w księgi serwisowe - z urzędu leje zawsze 5W40
    jak zdawałem na prawko (a było to 36 latek temu) częśc zajęć była o silnikach i tak jak GRABBA pisze
    łopatą do głowy nam wsadzano że najdrowsze źródełko zdrojowe dla silników to wymiany łoleju w cyklu lato-zima....
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Skutki wlewania 5W30 do VQ35DE...
    By tiger456 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 6th-April-2020, 13:09
  2. Coobcio i olej 5w-50 :)
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13th-April-2017, 13:20
  3. Olej Eneos Premium C3 5W40
    By Miko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4th-October-2015, 16:53
  4. Czy w FX 35 należy wymieniać olej w mostach?
    By Grucha in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27th-March-2015, 17:49
  5. Czy ten olej jest ok ?
    By bolo2024 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31st-October-2014, 14:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •