Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Fx50s

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Swoją drogą gościu mówił, że spalanie po mieście to tak 22-23l/100km Nie mało Ale te V8, jego dźwięk, ehhhh

  2. #12
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Moim zdaniem lepiej kupić od konkretnej osoby a nie zastępcze z salonu.Ale zrobisz jak uważasz.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No mi też nie daje spokoju, że było to auto zastępcze dla Klientów typu slepy62. Wiadomo, że jak on dostał tego FXa na kilka dni na urodziny to nie żałował sobie, katował na maksa I ja mam teraz kupic takie auto ? :P

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    Lexus IS250 2010
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Sam nabrałem ochoty na to autko, ale kicha że robił jako auto zastępcze.

  5. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Mam wrażenie, że autko może być trochę zajechane.

    1 - zajechać 5-cio litrowy wolnossak o mocy TYLKO 390 KM, do tego na 7-mio biegowym automacie - hmm - to już byłaby sztuka "co się zowie"
    to nie jest jakaś 2-litrowa turbodoładowana Madzia na manualu - którą można przegrzać, przeciągnąć na obrotach czy prześlizgać na sprzęgle...

    2 - salon INFINITI to nie salon jakiegoś Fiata czy Volkswagena, nie każdy "gość" z ulicy od razu "dostanie" jazdę próbną, a jeżeli już to w standardzie jeździ ze sprzedawcą ( do godziny)
    na całodzienne - samodzielne jazdy trzeba sobie "zasłużyć" , być klientem, poleconym albo ...........

    3 - jeździłem wszystkimi modelami INFINITI - autami demontracyjnymi/zastępczymi
    i muszę przyznać że wszytkie były utrzymane w idealnym stanie...

    4 - jak pierwszy raz byłem na jeździe próbnej (3-lata temu) to okazało się że byłem jednym z pierwszych klientów który prawie cały czas/bez problemu używał łopatek w trybie S/manualnym...

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Co ciekawe podobno jest już Q50 hybryda w salonie, to może umówię się jednego dnia na jazdę próbna Q50 i FX50.

    oooooo i to jest bardzo dobry pomysł.........
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    No mi też nie daje spokoju, że było to auto zastępcze dla Klientów typu slepy62. Wiadomo, że jak on dostał tego FXa na kilka dni na urodziny to nie żałował sobie, katował na maksa I ja mam teraz kupic takie auto ? :P
    "Katowałem" wersję z przerobionym wydechem - więc to nie ten...

    Mając lat 21 (a było to 31 lat temu) chciałem sobie pochojraczyć dużym Fiatem (jak to często piszesz "<5s do 100 km" )
    - w efekcie skrzynia biegów "się wzięła i oddzieliła" od silnika
    Od tamtej pory - jeżeli "katuję" - to z głową

    Na koniec - zgadzam się z SIRKIEM - że cena jest normalna - można trafić "niżej" (na przetargu początkiem roku była 50-tka z 2010 i poszła o ile pamietam za ~160 t.zł)

    - tyle że to auto z salonu - "PREMIUM SELECT" - więc z pełną gwarancją i rękojmią
    (pełna gwarancja prawna)
    czyli auto kilka razy pewniejsze od
    samochodu "od konkretnej osoby" (w wypadku wad ukrytych - odpowiedzialność tylko i wyłącznie "cywilna" - a w polskich sądach to....)


    Jeszcze jedno - przyglądając się zdjęciom - wydaje mi się że to musi być auto produkcyjnie z końca 2010 lub początku 2011 roku ("stara" atrapa) czyli przed liftingiem (nie będzie automatycznej - tylnej klapy) - jeżeli będziesz na jeździe - SPRAWDŹ !


    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Swoją drogą gościu mówił, że spalanie po mieście to tak 22-23l/100km Nie mało Ale te V8, jego dźwięk, ehhhh

    Spalanie na tym poziomie - owszem występuje - gdy jakiś "młody i zdolny" kierowca, wszystkie swoje umiejętności jazdy opiera jedynie i wyłącznie na zasadzie:
    - but w podłodze (na gazie)
    - but w podłodze (na hamulcu)
    czyli "katuje" bez głowy
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 9th-January-2014 o 19:28
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No masz w kilku punktach też racje. Ale jakoś bezpieczniej dla mnie kupić auto od prywatnej osoby, która teoretycznie bardziej dba o auto niż pracownik salonu czy klient, który dostaje to na auto zastępcze i katuje je w myśl zasady co nie moje to mogę. Ale masz rację, trzeba obejrzeć auto, bo może być w dobrym stanie. Różnica cenowa w stosunku do nowego duża. Jak dzwoniłem to gościu mówił, że to wersja przed liftem.

    Ja niestety lubię agresywną jazde, a wiec spalanie pewnie takie by mi wyszło.

    Sent using Tapatalk

  8. #18
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Ja niestety lubię agresywną jazde, a wiec spalanie pewnie takie by mi wyszło.

    Wersją z przerobionym wydechem
    - jechałem 255 (zdjęty ogranicznik, podobno idzie do 280) po trasie oraz przy jeździe non stop w mieście - w stylu "but w podłodze" - dało w sumie ~22 L/100
    - przy normalnej ale dynamicznej jeździe (ostro gdy można / spokojnie w korku) wyszło mi po mieście ~16+ L/100
    - przy jeździe bardzo spokojnej/"emeryckiej" - wyszło mi po mieście ~13+ L/100


    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    ...która teoretycznie bardziej dba o auto niż pracownik salonu czy klient, który dostaje to na auto zastępcze i katuje je w myśl zasady co nie moje to mogę.

    hmm... nie potrafię tego zrozumieć...

    jak byłem młody, jedna z kapel/poczatków'80 śpiewała: "... narkomani, faszyści, punki-kurwy-terroryści, całe młode pokolenie..."
    od tamtej pory minęło ponad 30-lat i jest "to samo"
    z jednym wyjątkiem,
    za moich czasów w standardzie było wychowanie: ...w myśl zasady: co nie moje - o to dbam bardziej niż o swoje...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Wersją z przerobionym wydechem
    - jechałem 255 (zdjęty ogranicznik, podobno idzie do 280) po trasie oraz przy jeździe non stop w mieście - w stylu "but w podłodze" - dało w sumie ~22 L/100
    - przy normalnej ale dynamicznej jeździe (ostro gdy można / spokojnie w korku) wyszło mi po mieście ~16+ L/100
    - przy jeździe bardzo spokojnej/"emeryckiej" - wyszło mi po mieście ~13+ L/100
    No 16l/100km brzmi zdecydowanie lepiej niż 22l/100km. Szczęśliwie bak w FXach jest dość duży, a więc mimo wszystko jest szansa na uniknięcie częstych wizyt na stacji benzynowej (czego nienawidzę, bo zawsze muszę zatankować jak akurat gdzieś mocno się śpieszę).

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    za moich czasów w standardzie było wychowanie: ...w myśl zasady: co nie moje - o to dbam bardziej niż o swoje...
    No też chciałbym, żeby tak było, ale przejedź się autem z typowym handlowcem. Pomijając już standardowy syf w środku i styl jazdy, szczególną uwagę zwróciłem na wymijanie dziur (generalnie brak wymijania) i pokonywanie progów zwalniających / krawężników ze znaczną prędkością. No ale co się stresować - auto nie moje, poza tym i tak na leasingu, za 2 lata dostanę nowe, bez względu na to co zrobię z obecnym.

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Misiek jak to auto leasingowe to bierz FX50...
    Q50 hybrid to jakiś żart... FXem 50 objedziesz go z łomotem...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. LOKTONG - FX50S
    By LOKTONG in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 150
    Ostatni post / autor: 15th-March-2016, 18:06
  2. Wydech FX50s
    By LOKTONG in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18th-September-2015, 20:41
  3. Infiniti FX50s
    By misiektoja in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 19th-February-2014, 14:23
  4. XTR - FX50s
    By XTR in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12th-June-2011, 07:08

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •