Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Adaptacja skrzyni ? Szarpie przy wysokich obrotach.

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Polska
    Jeździ
    Infiniti fx45
    Postów
    196
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie Adaptacja skrzyni ? Szarpie przy wysokich obrotach.

    Witam Panowie, czy w fx'ach s50 można samodzielnie adaptować skrzynię? W bmw e60 gdy skrzynia mi trochę szarpała wystarczyło zaadaptować skrzynię, wciskając kickdown przy włączonym zapłonie i ... nie będę się rozpisywał Czy w fx'ie jest możliwe coś takiego, bo skrzynia mi szarpie tylko przy wysokich obrotach, jak zmieniam bieg np. przy 5 tys. obr..Przy normalnej jeździe nie szarpie. Czy to może być wina oleju? Bo tak naprawdę nie wiem kiedy był zmieniany olej w skrzyni. Czekam na wasze sugestie. Pozdrawiam

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Który rocznik i jaki przebieg? Jeżeli olej nie był wymieniany, to warto to zrobić. Przeważnie po takim zabiegu skrzynia chodzi lepiej. Ale może niech mądrzejsi ode mnie się wypowiedzą.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Polska
    Jeździ
    Infiniti fx45
    Postów
    196
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    Rok 2007 przebieg 74k mil, kupiłem auto z niemiec pół roku temu, nie znam historii auta, kiedy był wymieniony olej.

    Wysłane z Sony Xperia Z1
    Ostatnio edytowane przez MarianoS81 ; 9th-September-2014 o 12:22

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    MarianoS - wpisz w wyszukiwarce fraże olej skrzyni biegów, wymiana oleju ... bo bardzo dużo o tym dyskutowaliśmy ...
    Ja przy Twoim przebiegu wymieniłem olej ... i efekt jest ... nic mi nie szarpało ani nie zgrzytało ... a wymieniłem i odczułem róznicę ...

    Przytoczę słowa Coobcia ... W automacie olej jak każdy inny zużywa się, im częściem go wymieniamy tym lepiej dla otoczenia w którym on pracuje.

    tutaj masz mój opisik co do zakresu prac i kosztów ...
    Oddałem ostatnio autko do generalnego przeglądu
    i wyglądało to następująco

    po wstępnych ustaleniach : „ Filtr skrzyni, uszczelka, olej i wymiana to koszt 650zł brutto
    Wymieniamy olej dynamicznie ( razem z olejem który jest w przewodach i chłodnicy)
    Zamiast uszczelki ( którym nie ufam ) stosuje silikon który musi wyschnąć po wlaniu po wymianie filtra.
    Czas usługi ok. 7 godzin”
    Poszedłem w to

    zakres prac :

    Wymiana oleju skrzyni - 650 pln - MATIC J NISSAN
    Wymiana oleju silnika -15 pln - CASTROL EDGE 5w30 ( 120 pln) własneźródło
    Serwis klimatyzacji - 99 pln
    Odgrzybianie klimatyzacji - 50 pln
    Czynnik R 134+olej do kompresora + barwnik - 50 pln
    Wymiana filtra pyłkowego - 50 pln
    Wymiana filtra oleju - 15 pln ( filtr – 23pln)
    Wymiana płynu wspomagania+ odpowietrzenie -120 pln olej wspomagania ATF power stearing mopar krwisto czerwony
    i tutaj dodam , ze krwisto czerwony to zdrowy kolorek i jego okres zużycia następuje w przejściu kolorystycznym czerwien – pomarańcz – brąz ( jakby kto zerkał pod korek )

    Najczęściej występujące problemy w skrzyni biegów RE5R05A

    Skrzynia posiada chłodnicę produkowaną przez Nissana. Niestety materiały użyte do jej produkcji nie są aż tak trwałe jakie być powinny. Wówczas bardzo często w tym modelu skrzyni biegów dochodzi do uszkodzenia wspomnianej chłodnicy, a konsekwencją jest mieszanie się płynu z olejem.

    Może pojawić się problem ze skrzynią przy przebiegu ponad 100 tys. km. Przy gwałtownym przyspieszeniu auto dusi się. Po odpaleniu ponownym jest ok. Dadatkowo auto zaczyna wchodzić w tryb awaryjny. Po zgaszeniu i ponownym zapaleniu skrzynia pracuje przez moment poprawnie jednakże znów wchodzi w tryb awaryjny. Można dać skrzynię pod diagnostykę. Zapewne wyjdzie że przyczyną tych wszystkim występujących problemów jest uszkodzony sterownik i komputer.

    W tych modelach skrzyni również dosyć często rozsypuje się bieg wsteczny. Dlaczego tak się dzieje to nie do końca wiadomo. Przez uszkodzenia sprzęgła low-rew, które powiązane jest z biegiem wstecznym, jego kawałki dostają się do oleju, co może prowadzić do różnego rodzaju zatarć i innych nieprzyjemnych rzeczy. Oprócz naprawy biegu wstecznego trzeba w takiej sytuacji wymienić również olej.

    tu masz pozostałe - ciekawostki na temat naszych skrzyń biegów

    http://www.ifans.pl/showthread.php?3...=wymiana+oleju

    Ja bym wymienił, powinno pomóc, a z pewnością nie zaszkodzi !!!

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. Dzięki BAJZEL za powyższy Post:

    MarianoS81 (21st-January-2014)

  6. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Polska
    Jeździ
    Infiniti fx45
    Postów
    196
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    Jeszcze tylko pytanko o to czy wymienić 6l czy przepłukać 11l skrzynie? Myślę o ravenolu j2/s. Pozdrawiam

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    No to juz Twoja decyzja ...
    ja Ci napisałęm jak zrobiłęm ... konsultowałem to z paroma niezależnymi osobami w tym specjalista od skrzyń biegów i opinie się zbiegły co do jednego , jeżeli już lac to nissan matic ... a mój warsztat polecił zrobić to co zrobiłem ... skonsultuj to może z Coobciem - co o tym myśli ...

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  8. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Polska
    Jeździ
    Infiniti fx45
    Postów
    196
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    BAJZEL....
    doczytałem o wymianie dynamicznej wymienia się cały olej 650zl za wymianę oleju na nissana matic j + filtr to bardzo TANIO! Chciałem kupić sam olej mati j to koszt 800zl Kurcze gdybys mieszkał bliżej to bym się wybrał do ciebie-twojego mechanika na wymianę
    Ostatnio edytowane przez MarianoS81 ; 21st-January-2014 o 23:14

  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    No wiesz litr nissan matic kosztuje u nas nawet 100 zł w USa znalazłem po 6 $ czyli 18 zł
    Warsztat w którym robie to typoowy serwis aut amerykańskich ... i tak jak z właścicielem uderzyłem w bajere , to średnio raz czasami 2x w tyg odbuera graty w gdyni w porcie z za wielkiej wody ... więc podejrzewam , że oleje też ciągnie a warsztat jest w słupsku więc też mam 50 km ale jezdze tam serwisowac i z konkretnymi robotami ...

    A... nie jest to najtaniej bo ktoś na forum robił , za bodajże niecałe 500 zł wymiane oleju skrzyni .. tylko nie pamietam kto ... i też zadowolony był

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,054
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 101 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie podepnę pytanie tutaj by nie zakładać nowego wątku. Ostatnio byłem u znajomego który tak z ciekawości podpiął się pod Mojego EX37 skrzynia wykazała jeden jedyny błąd.
    "Czujnik G" Co to, gdzie to,Poco i i dlaczego?

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 8th-October-2020, 16:11
  2. Wibracje na wolniejszych obrotach
    By Luckystar81 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30th-March-2017, 20:11
  3. Dziwny zapach w kabinie na wyższych obrotach
    By kmn in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6th-June-2016, 10:44
  4. Adaptacja przepustnicy
    By Drzymek in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-June-2015, 12:38
  5. Rodzaj skrzyni w FX-e
    By Shark in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2013, 00:11

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •