Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zmieniarka MP3/AUX montaż oraz kilka faktów

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Boloński
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35 Coupe 2004 Black Devil
    Postów
    200
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie Zmieniarka MP3/AUX montaż oraz kilka faktów

    Dzień dobry wszystkim!

    Mam nadzieję, że nie powtarzam czyjegoś tematu, oraz, że przyda się to komuś w przyszłości. Czytałem na forum kilka postów temat podobnych urządzeń, ale nie znalazłem żadnych konkretów.

    Zaraz po kupnie mojego G35 dopadła mnie ogromna irytacja związana z seryjnym audio.
    Po pierwsze, standardowo rozłączało mi lewy kanał w trybie CD, po drugie odtwarzacz non stop tnie mi płyty, a po trzecie doskwiera mi brak złącza AUX.
    Zanabyłem więc na Alledrogo taki oto diwajs zwany zmieniarką MP3 XCarLink.
    urządzenie to emuluje sygnał oryginalnej zmieniarki, dzięki czemu nie tracimy kontroli nad radiem z poziomu kierownicy, oraz wygląd konsoli pozostaje oryginalny. Tyle z teorii, w praktyce nie wiedziałem, czy urządzenie wogóle zadziała, ponieważ przeznaczone jest do Nissanów. Na opakowaniu zero wzmianki o Infiniti. Dodatkowo sprzedawca nastraszył mnie, że jeśli mam zmieniarkę wbudowaną w radio, to nie zadziała.
    Czas przejść do działań!
    Przy rozbieraniu deski bardzo pomocny jest film instruktażowy, dodatkowo uważam, że niezbędny jest "pomocnik". W końcu co dwie głowy, tam koniom lżej
    W trakcie rozbierania uważajcie na plastiki! Potrzebujemy również nożyka, taśmy izolacyjnej i miernika natężenia. Szczególnie ciężko zdemontować górną konsolę od zegarka, oraz sam panel radia. Nic na siłę, a na pewno sie uda gdy już zdemontujecie panel z radiem, trzeba zrobić 3 rzeczy ( do pkt 2 i 3 polecam użyć miernika natężenia):
    1- odpiąć kostkę zmieniarki CD i wpiąć w jej miejsce kostkę nowego urządzenia
    2- w kostce zasilającej radio znaleźć grubszy żółty kabel, odpowiadający za zasilanie stałe i podpiąć do niego żółty przewód z nowej zmieniarki
    3- w kostce zasilającej radio znaleźć przewód dający napięcie po włączeniu zapłonu. Teoretycznie powinien byc koloru czerwonego, ale u mnie był jasno-zielony. Do niego podpinamy czerwony kabelek z zestawu.
    Tak to wygląda z tyłu, sorry za kiepskie zdjęcie, ale cieżko bylo

    Z grubsza to tyle, pozostaje jeszcze sprawdzić czy wszystko działa i schować gdzieś nowy gadżet, zanim złożymy wszystko do kupy. Ja umieściłem to w górnym schowku pasażera. Z poskładaniem elementów nie było większych problemów.
    A teraz kilka plusów i minusów całej zabawy:
    + urządzenie w pełni współpracuje z fabrycznym audio i sterowaniem w kierownicy
    + możemy słuchać muzyki z kart SD, USB, i AUX
    + można wrzucić ok 600 utworów
    + zostaje fabryczny wygląd wnętrza
    + naprawiłem lewy kanał audio
    + wbrew kilku opiniom, pasuje do Infiniti

    - tracimy połączenie z oryginalną zmieniarką CD
    - wyczuwam minimalną stratę na jakości dźwięku, ale taką na prawdę minimalną
    - na karcie SD trzeba utworzyć 6 folderów (imitacja CD) i wrzucać do nich utwory luzem... Trochę zabawy z ułożeniem tego

    Tyle w temacie. Według mnie urządzenie godne polecenia osobom, które korzystają z urządzeń mobilnych i nie tylko.

    Pozdrawiam!



    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    "It's not the Car You ride... It's HOW You ride the Car"


  2. The Following 3 Users Say Thank You to Boloński For This Useful Post:

    BAJZEL (27th-January-2014), milo222 (27th-January-2014), sirtrojan (27th-January-2014)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    fajna sprawa bardzo podobnie montuje sie Isimple, tyle ze z tym urzadzeniem dziala tez zmieniarka CD. Ale chyba w kazdym urzadzeniu jest ten problem ze dzwiek jest odrobine gorszy no i jesli chodzi o Isimple to muzyka gra troche ciszej ( chco chyba ktos to rozwiazal na forum:P)
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ja kompletuje ... zestawik
    mam już isimple i samsunga galaxy player 5.0 ( tylko , że póki co na biurku
    zobaczymy jak się w domku będą sprawy miały bo chciałbym to jakoś połączyć wszystko samsung to w sumie i navi mp4 fajinie byłoby to jakoś zamontować ...

    Tylko jak wstępnie pisałem do firmy car audio z koszalina to mi odpisali hehe , że oni robią tylko na swoich gratach ... ( u nich kupionych)
    Więc będę musiał znaleźć kogoś kto to ogarnie ... no i kwestia ulokowania tego playerka

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Boloński
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35 Coupe 2004 Black Devil
    Postów
    200
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Trochę potestowałem sprzęt i powiem wam, że jestem zachwycony! Wszystko hula jak chciałem. Zauważyłem straty dźwięku przy słabych empetrójkach, ale przy 320 kbps nie ma lipy sterowanie z kierownicy pełne. Plus nie wiem czy to sprawa BOSE, czy tego bajeru, ale przy zwiększeniu głośności powyżej 22, audio tak jakby wycisza szkodliwe częstotliwości, próbując ratować "cudowne" głośniki z przodu
    Co do iSimple, fajna zabawka ale w PL nie dostępna, a to kupiłem od ręki w Warszawie
    Mega zachwyt


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    "It's not the Car You ride... It's HOW You ride the Car"


Podobne w?tki

  1. mp3 w radiu
    By neromax in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27th-February-2017, 14:40
  2. FX35 - odtwarzanie mp3
    By tas23 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12th-February-2016, 18:42
  3. odtwarzanie mp3 przez dvd?
    By krzemyk23 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-October-2014, 19:35
  4. Infiniti FX37S z 2009 i pytanie o wejście AUX.
    By danpop in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31st-December-2012, 08:41
  5. aux grom-ipd3
    By badyl in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18th-December-2012, 21:42

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •