Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Podkładka pod podstawę magnetyczną do anteny CB Sirio MAG 145 - prośba o poradę

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Odradzam naklejana folie. Po pewnym czasie bardzo ciezko doczyscic lakier z kleju. Nieraz zostaja wyrazne okragle placki po folii. Ewentualnie czesto wymieniac folie.
    Polecam to co napisal misiektoja: nowa miekka guma pod magnesem i ZAWSZE wycierac szmatka lakier pod magnesem aby zetrzec wszystkie pylki, kamyczki itp. Na stale nie zostawiac anteny na samochodzie (przebarwienia lakieru).

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    ja wlasnie tak rozwiazalem sprawe w poprzednim aucie bezbarwna okragla folia srednicy o 1 cm wiekszej niz mocowanie antenty .. ktora juz miala gume w zestawie ... ta bezbarwna folijka super sprawa tylko po czasie sie delikatnie odbarwia i staje sie widoczna

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #13
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Dzięki wielkie za podpowiedzi ciekawych rozwiązań. Z ciekawości przyjrzałem się teraz dokładnie podstawie i rzeczywiście ma ona założoną gumę

    misiektoja:
    Chyba Twój patent z przemyciem lakieru przed postawieniem anteny + guma, którą jak się okazało już posiadam będzie najbardziej optymalny.
    Zastanawiałem się jeszcze nad naklejaniem bezbarwnej folii zgodnie z tym, co napisał BAJZEL, ale chyba byłoby to już za dużo kombinacji. Antena będzie oczywiście stawiana wyłącznie kiedy będzie na prawdę potrzebna. W innym przypadku szkoda oszpecać tak piękne autko.
    Jeśli chodzi o antenę, to jak dla mnie w pełni wystarczy SG-CB 1000, czyli metrowa. Przy okazji bez żadnego problemu mieści się w bagażniku, także raczej nie ma sensu kombinować z dłuższymi, chyba że ktoś chce bić rekordy na zasięgi, czego nie do końca rozumiem

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli nie jeździsz z anteną na stałe (tak jak ja) to ten patent z czyszczeniem gumy i lakieru będzie najlepszy. Folia w tym przypadku może Ci tylko skomplikować życie (ciężko ją odkleić, po jakimś czasie odbarwi się i po zerwaniu zostawi widoczny ślad).

    Co do anten to kupiłem sobie kiedyś dwie - SG-CB 1000 i SG-CB 1400. Jak potrzebuje większego zasięgu to zakładam dłuższą, ale fakt faktem, że po roku zabawy zacząłem używać tylko tej krótszej, już nie pamiętam kiedy zakładałem tą długą.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Zastanawiałem się jeszcze nad naklejaniem bezbarwnej folii zgodnie z tym, co napisał BAJZEL, ale chyba byłoby to już za dużo kombinacji.
    sama ta gumka z anteny to żadna ochrona ... wczesniej czy pozniej dopatrzysz sie zarysowań ...
    a ta folijka ... bezbarwna z odległosci kilku metrów nawet nie jest widoczna .. dopiero z bliska ... a masz pewnośc , że lakier jest cały i zdrowy

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    sama ta gumka z anteny to żadna ochrona ... wczesniej czy pozniej dopatrzysz sie zarysowań ...
    Ja taki patent stosowałem prawie 3 lata i wierz mi - nie miałem żadnej ryski Trzeba tylko czyścić gumę i lakier przed każdym założeniem. U mnie to nie problem, bo ja to CB używam tylko na trasy, a na trasy wyjeżdżam maksymalnie raz na miesiąc.

  7. #17
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    A jak myślicie, żeby zamiast wodą i szmatką przedmuchać gumę i lakier sprężonym powietrzem takim w spray'u? Nie byłoby to dobre rozwiązanie? Na szmatce zawsze może coś zostać, albo sama z siebie przez tarcie może porysować, a takim powietrzem byłoby bezdotykowo, szybko i sprawnie. Zawsze staram się wyszukać jakieś oryginalne, optymalne rozwiązania, także może miałoby to jakiś sens?

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Sprężone powietrze też może być fajnym rozwiązaniem, ale tylko na jakieś drobinki piasku, małe kamyczki etc. Jak masz brudną pokrywę bagażnika i podstawę gumową to myślę, że sprężone powietrze niewiele pomoże (np. jakiś przyklejony brud). Poza tym zamiast szmatki polecam ręczniki papierowe jednokrotnego użytku, wtedy zmniejszasz drastycznie ryzyko powstania jakichkolwiek rys. Ja przecieram jednym kawałkiem lakier, drugim z kolei podstawę gumową.

  9. #19
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Rzeczywiście, ze sprężonym powietrzem myślałem głównie o kurzu, bo tył zazwyczaj jest mocno zakurzony.

    Te ręczniki do przecierania masz już może nasączone czymś, czy po prostu wozisz wodę? Zastanawiam się, czy nie praktyczniejsze byłyby np. chusteczki nasączone jakimś środkiem, tylko żeby przypadkiem ten środek nie reagował z lakierem

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Też o tym myślałem, żeby wozić nawet jakieś chusteczki nawilżane dla dzieci, one z reguły są bardzo delikatne, ale bałem się właśnie, żeby jakoś nie reagowało to negatywnie z lakierem. W sumie nie ma to jak czysta woda. Mam po prostu półlitrową butelkę w bagażniku, starcza mi na rok.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Tylna tablica - podkładka
    By Beckett in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20th-October-2016, 09:19
  2. Demontaż anteny dachowej
    By rafbak in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28th-August-2015, 15:15
  3. Witam wszystkich i proszę o poradę
    By Matvp in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31st-March-2014, 23:14
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10th-November-2013, 18:59
  5. Prezent pod choinkę
    By quku in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28th-December-2011, 02:03

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •