Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: Świeżutkie Infiniti Q50S - jak zadbać o lakier i wnętrze?

  1. #21
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Już nie pamiętam nawet, jaki to konkretnie model, ale chyba taki - Spartherm Arte BRh Prestige
    Ja nie pamiętam modelu, ale po prawej stronie ma wprasowaną taką małą monetę, na której jest napisane Spartherm.

    ps. zaraz dostaniemy bana od sirtrojana za offy

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    A wracając do tematu pucowania auta, jestem już zwarty i gotowy. W załączniku przedstawiam swój arsenał
    Niezłe oręże! Do skóry też wziąłeś Eco Touch, nie Gliptone ? Sam chcę złożyć zamówienie na dniach. Gdzie zamawiałeś te środki Eco Touch ?

  3. #23
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Kupiłem jednak cały zestaw Eco Touch, bo na prawdę się opłacało:
    http://pl.ecotouch.eu/shop/product/C..._Car_Care_Kit/

    A że w zestawie były również środki do skóry, to już nie kupowałem dodatkowo Gliptone.
    Zamówienie składałem u źródła, czyli u bezpośredniego importera, pod linkiem powyżej. W innych miejscach albo było znacznie drożej, albo nie było większości środków, a tutaj był cały zestaw w bardzo fajnej cenie, na dodatek jeszcze 10 ścierek z mikrofibry gratis, także całkiem dobra oferta.

  4. #24
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Kupiłem jednak cały zestaw Eco Touch, bo na prawdę się opłacało:
    http://pl.ecotouch.eu/shop/product/C..._Car_Care_Kit/
    Nie chcę być złym prorokiem więc czekam na efekty zastosowania...

    Dziwi mnie że masz zamiar testować te środki na nowym aucie więc pozwolę sobie na kilka uwag krytycznych.


    Poczytałem sobie o tych środkach i...
    z moich doświadczen wynika jedno, uniwersalne środki czyszcząco-regenerująco/impregnująco/zabezpieczające to

    - stosowanie środków czyszcząco-impregnujacych czy to na skórze czy innych elementach to najnormalniej rozcieranie częsci brudu równomiernie na całej czyszczonej powierzchni
    - po kilku takich zabiegach w końcu czeka cię tak czy tak czyszczenie totalne
    - używanie "bezwodnego szamponu" do karoserii - w naszych warunkach drogowo-asfaltowo-syfowych - to fikcja, no chyba że trzymasz samochód w garażu pod plandeką i wyjeżdżasz tylko w słoneczne i suche dni a po powrocie odkurzasz całą karoserię ,
    - jak by na to nie patrzeć, bez dokładnego umycia i oczyszczenia lakieru z całego asfaltowo-olejowego syfu (nie mówiąc już o zimowej chemii) myciem bezwodnym mozna sobie nieźle poskrobać powłokę lakierniczą...
    - itd. itp.


    Na koniec - totalnie nie mam zaufania (w przypadku chemicznych środków) do tak ostatnio szumnie nazywanych "ECO" środków.
    Tak się składa że pracuję kilkanaście lat w kosmetykach (ludzkich ), od kilku lat często uczestniczę w różnych spotkaniach z technologami (często z doktorskimi tytułami) i dyskusjach nt. surowcowe itp. pierdoły wprowadzane ostro w prawodastwie UE, więc mogę stwierdzić że jeżeli chodzi o chemię kosmetyczną szeroko pojętą to TRYND ECO tak forsowany od kilkunastu lat, to w 90 % czysty trade marketing i biznes porównywalny do biznesu w lekach (leki i placebo) lub inaczej rzecz ujmując dyskusja o zawartości cukru w cukrze oczywiście odpowiednio podanym i po odpowiedniej cenie


    Na koniec, w sumie za ~400-zł - kupiłbyś bez problemu np. komplet GLIPTONE + komplet MEGUIARS'a + w gratisie mikrofibry/szczotki i inne "pierdoły"...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 2nd-March-2014 o 19:28
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #25
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Chciałem już zamawiać Eco Touch a tu Slepy pisze że te kosmetyki to.
    Chciałbym dobry wosk,taki co nie spłynie po pierwszym myciu.
    Co radzicie?

  6. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tomwojko
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    okolice Szczecina
    Jeździ
    QX 70 3.7 S 2014, Iridium Blue, Mini Cooper S Countryman All 4
    Postów
    228
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Zgadzam się ze Slepym. Używam jak mam czas Meguiar's 16 i nieźle się sprawdza oczywiście gdy mam czas na pielęgnację własnoręczną
    Pozdrawiam Tomek

  7. #27
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Akurat też poświęciłem sporo czasu na zapoznanie się z tematem i dlatego właśnie wybrałem te kosmetyki. Jeśli chodzi o cenę za taki zestaw, to w wolnej chwili postaram się skalkulować GLIPTONE + komplet MEGUIARS'a, ale obawiam się, że cena może być znacznie większa. Jestem absolutnym przeciwnikiem wszelkiej chemii, w domu również staramy się używać środków naturalnych, w większości własnej roboty i nie mamy problemu ani ze zdrowiem, a tym bardziej z zachowaniem czystości.

    Slepy, jak piszesz, pracujesz od wielu lat w kosmetykach 'ludzkich', to zapewne masz świadomość, jaki coraz gorszy syf jest tam pakowany. Zastanawiam się tylko, komu tak bardzo zależy na tym, żeby struć ludzi...

    tim:
    Nie skreślałbym jednak czegoś na podstawie opinii jednej osoby, która na dodatek dokładnie tego środka nie przetestowała. Jak przetestuję, to się wypowiem. Każda nowa ryska na lakierze będzie widoczna, także na pewno dokładnie to sprawdzę
    Jeśli chodzi o wosk, to też chętnie bym się dowiedział, także przyłączam się do pytania.

  8. #28
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tim Zobacz post
    Chciałem już zamawiać Eco Touch a tu Slepy pisze że te kosmetyki to.
    Nie twierdzę że środki ECO TOUCH

    tylko że
    uniwersalne środki czyszcząco-regenerująco/impregnująco/zabezpieczające to
    jak większość rzeczy uniwersalnych czyli do wszystkiego-więc do niczego

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Slepy, jak piszesz, pracujesz od wielu lat w kosmetykach 'ludzkich', to zapewne masz świadomość, jaki coraz gorszy syf jest tam pakowany. Zastanawiam się tylko, komu tak bardzo zależy na tym, żeby struć ludzi...
    Jest na rynku trochę/niewiele kosmetyków bardzo ECO - z reguły zajeb... drogich,
    większość pozostałych jest ECO tylko z nazwy...

    nie będę się rozpisywał bo to nie ma sensu, podam prosty przykład TRADE MARKETINGU:
    kosmetyki z chemicznymi konserwantami / z bio konserwantami - jedne i drugie konserwanty są neutralne (odpowiednie długoletnie badania) i stosowane od kilkudziesięciu lat
    - koszt konserwantów chemicznych ~ €50 kg - kilkunastu dużych światowych producentów
    - koszt bio konserwantów ~ €5000 kg - 1/słownie: jeden/ ! producent na całym świecie, w europejskim kraju/raju kosmetycznym czyli Francji - gdzie jako w jedynym kraju w UE - obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy w zakresie konserwantów, biznes prywatny + niewidzialna ręka państwa - ot.cała tajemnica


    "...coraz gorszy syf jest tam pakowany do..." - dość łatwo wyłapać skąd ten syf w kosmetykach pochodzi... (kraje, firmy, podróby itp, itd...)

    jeżeli chodzi tak naprawdę o wielki syf - to zgodzę się z Tobą - jeżeli chodzi o żywność - to jest największe żródło "...strucia ludzi"
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 3rd-March-2014 o 13:07
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #29
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Poruszyliśmy bardzo ciekawe tematy, a już w ogóle jeśli chodzi o wyżywienie jest to prawdziwy temat rzeka. Niestety lecimy już mocno w OT, ale chętnie bym o tym podyskutował, może będzie okazja w jakimś luźniejszym wątku, nie związanym bezpośrednio z autami.

  10. #30
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Poruszyliśmy bardzo ciekawe tematy, a już w ogóle jeśli chodzi o wyżywienie jest to prawdziwy temat rzeka. Niestety lecimy już mocno w OT, ale chętnie bym o tym podyskutował, może będzie okazja w jakimś luźniejszym wątku, nie związanym bezpośrednio z autami.

    hmm... po prostu ZORGANIZUJ ATRAKCYJNEGO SPOTA - będzie okazja
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti q50s hybrid kontrolka?
    By piotrekts in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-January-2016, 22:23
  2. Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 364KM AWD by misiektoja
    By misiektoja in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 7th-February-2015, 07:30
  3. Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD bY B&B
    By B&B in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 5th-January-2015, 18:53
  4. Lakier Infiniti scratch shield - prospekty
    By Kozlov in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8th-July-2013, 23:15
  5. Nowe wnętrze Infiniti EX37 i FX37 z... Bułgarii
    By BAJZEL in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23rd-September-2012, 11:34

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •