Strona 137 z 175 PierwszyPierwszy ... 3787127135136137138139147 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1,361 do 1,370 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #1361
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? teo Zobacz post
    Wiem, że chciałbyś aby tak było, ale tak nie jest. Części latają sobie w obie strony między submarkami tak w Nissanie jak i w VW. Kasa musi się zgadzać .
    Wiem, że latają między markami. Nie tylko w samochodach - to samo jest w AGD i innych branżach.
    Podtrzymuje jednak, to co napisałem, że Talisman ma manetki a Q50 a nie odwrotnie, jak słusznie zauważył Kolega slepy62:
    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Wszystko się zgadza za wyjątkiem tego że Talisman jest produkowany od 2015 a te manetki są w gdzieś tak od połowy 2008...

  2. #1362
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Kolejna długa, przyjemna trasa i kilka kolejnych uwag/wrażeń:
    -aktywny tempomat działa do 180km/h. Po pierwszych próbach aktywnego tempomatu przestałem go używać w trasie. Tempomat utrzymuje zbyt duże odstępy od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego ciągle ktoś wjeżdżał w lukę z prawego pasa. Tempomatu używałem tylko w dużym ruchu gdy prędkości są większe. Teraz chciałem go użyć na autostradzie i ograniczenie do 180 trochę mnie zawiodło...
    -w kabinie rzeczywiście jest głośno przy większej prędkości - po raz pierwszy jechałem autostradą z dwoma pasażerami i muszę stwierdzić, że uwagi o hałasie są uzasadnione. Podczas gdy rozmowa z pasażerem z przodu jest możliwa, to z pasażerem z tyłu utrudniona jeśli jedziemy szybko,
    -niezależnie od trybu pracy skrzynia nie chce wrzucać biegów 5 i 6 przy wyższych prędkościach. Nawet tryb ECO nie pomaga.

    Nie zmienia to faktu, że z zakupu jestem zadowolony.

  3. #1363
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    -niezależnie od trybu pracy skrzynia nie chce wrzucać biegów 5 i 6 przy wyższych prędkościach. Nawet tryb ECO nie pomaga.
    a trochę jaśniej - o co chodzi ???
    mam rozumieć że z 4 przerzuca od razu na 7 a z 7 redukuje od razu na 4 ?
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #1364
    Trochę już ogarniam Avatar Arek
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 hybrid sport tech awd my17 moonlight white
    Postów
    82
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Tempomat utrzymuje zbyt duże odstępy od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego ciągle ktoś wjeżdżał w lukę z prawego pasa.
    To nie tempomat utrzymuje za duże odstępy (nawet na 1 kresce) a to w Polsce się tak a nie inaczej (czyt. niebezpiecznie) jeździ. Natomiast inna sprawa, że potrafi nie wykryć czasami pojazdu z przodu jeśli jest bardzo duża różnica prędkości więc trzeba zachowac czujność. Ja często jeżdżę na aktywnym tempomacie i kiedy jeden z drugim zajmuje lewy pas za długo to po prostu przyspieszam i siadam na zderzak.

  5. #1365
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    a trochę jaśniej - o co chodzi ???
    mam rozumieć że z 4 przerzuca od razu na 7 a z 7 redukuje od razu na 4 ?
    Przepraszam, chodziło o bieg 6 i 7. Skrzynia przy wyższych prędkościach operuje biegami do 5 włącznie. 6 i 7 da się włączyć "z ręki" ale i tak po chwili zredukuje do 5tki...

    Cytat Napisa? Arek Zobacz post
    To nie tempomat utrzymuje za duże odstępy (nawet na 1 kresce) a to w Polsce się tak a nie inaczej (czyt. niebezpiecznie) jeździ. Natomiast inna sprawa, że potrafi nie wykryć czasami pojazdu z przodu jeśli jest bardzo duża różnica prędkości więc trzeba zachowac czujność. Ja często jeżdżę na aktywnym tempomacie i kiedy jeden z drugim zajmuje lewy pas za długo to po prostu przyspieszam i siadam na zderzak.
    Dla mnie działanie aktywnego tempomatu nie jest do końca zadowalające. Priorytetem w tym systemie jest bezpieczeństwo, więc nie mam pretensji do projektantów.
    Problemy są dwa 1)odstępy, jak na polskie warunki są za duże 2)tempomat wolno przyspiesza.
    Jak ktoś mi zjeżdża na prawy to samodzielnie przyspieszam, nie czekając na ospałą reakcję tempomatu.

    Jest to pierwszy pojazd z aktywnym tempomatem jakim jeżdżę. Kiedyś myślałem, że koniecznie, musi to być w nowym samochodzie. Z rozmów ze znajomymi (np. właściciel Grand Cherokee SRT) wynikało jednak, że w ogóle tego systemu nie używają. Teraz uważam, że spokojnie bym się bez tego dodatku obył...

  6. #1366
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Przepraszam, chodziło o bieg 6 i 7. Skrzynia przy wyższych prędkościach operuje biegami do 5 włącznie. 6 i 7 da się włączyć "z ręki" ale i tak po chwili zredukuje do 5tki... ..
    Czyli przy 180 km/h "piłuje" na 5'tym biegu
    - chwilowo moze redukować gdy jest podjazd po górę ( u mnie przerzuca z 7 na 6 ) a potem wraca na 7 , nie wyświetla tego ale widać na obrotomierzu zmiany pomimo utrzymywania stałej prędkości
    - w trybie sport i "dynamicznej jeździe " faktycznie operuje w zakresie 5-6-7

    różne wersje silnikowe maja odmienne oprogramowanie , w naszym Q50 2.0t jesli użyję manetki i zredukuje do 6 to pojawia się 6m i nie wróci już do trybu D .w wersjach V6 odbywa się to automatycznie
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 22nd-October-2018 o 18:05

  7. #1367
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Skansen - uzupełnij dane w profilu bo nie wiadomo do czego się odnieść / o czym tak naprawdę piszemy, a wyszukiwanie wersji, modelu w postach kolejnych użytkowników, przy tej ilości postów, rejestracji, nowych użytkowników to cholerna strata czasu

    Q50
    czy Q50S ?

    2.0T
    / 2.2d / 3.0 / 3.7 / Hybrid / RedSport ?

    RWD / AWD ?

    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #1368
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Skansen - uzupełnij dane w profilu bo nie wiadomo do czego się odnieść / o czym tak naprawdę piszemy, a wyszukiwanie wersji, modelu w postach kolejnych użytkowników, przy tej ilości postów, rejestracji, nowych użytkowników to cholerna strata czasu

    Q50
    czy Q50S ?

    2.0T
    / 2.2d / 3.0 / 3.7 / Hybrid / RedSport ?

    RWD / AWD ?

    Już uzupełniłem, jakoś mi to umknęło, przepraszam.
    Z informacją o "piłowaniu na 5tce" spotkałem się kilkukrotnie, również w kontekście Vmax osiąganej na tym właśnie biegu. Nie jest to więc przypadłość tylko mojego modelu... Poprzednio jednak zawsze na autostradzie mocno "pałowałem" samochód, stąd "piłowanie" mnie nie dziwiło. Tym razem chciałem pojechać trochę płynniej i mnie to trochę zaskoczyło...

  9. #1369
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie przy prędkościach od 200 w górę bardzo często redukuje do 6. Przełączam wtedy skrzynię na tryb sport i ręcznie wbijam 7 i z głowy . Z ciekawostek: Vmax uzyskuje na 5tym biegu.

  10. #1370
    Dopiero dołączylem Avatar ciernik79
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    q50 2017 biały
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Wczoraj byłem na przeglądzie ii przy okazji miły pan z serwisu wyłączył mi fotel już sie nie odsuwa po wyłączeniu silnika

Strona 137 z 175 PierwszyPierwszy ... 3787127135136137138139147 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 21:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 01:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 18:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 22:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •