Strona 133 z 175 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1,321 do 1,330 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #1321
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? zofdar Zobacz post
    hej, wracałem z Konina 350 km do Kato, średnie spalanie 7,4 super!
    Co prawda wiochami ale jednak.
    Szum z opon, lusterek chu... wie z czego duży w porównaniu do innych pojazdów.
    Mam nadzieję, że zamówiony wydech u Kolegi zagłuszy to wszystko
    Jak bardzo głośno jest w kabinie przy przy prędkościach autostradowych? Macie może jakieś odniesienie do innych pojazdów na rynku ?
    Np tak głośno jak w Octavii czy passacie ?

  2. #1322
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? zofdar Zobacz post
    hej, wracałem z Konina 350 km do Kato, średnie spalanie 7,4 super!
    Co prawda wiochami ale jednak.
    Szum z opon, lusterek chu... wie z czego duży w porównaniu do innych pojazdów.
    Mam nadzieję, że zamówiony wydech u Kolegi zagłuszy to wszystko
    Cytat Napisa? MacEVP Zobacz post
    Jak bardzo głośno jest w kabinie przy przy prędkościach autostradowych? Macie może jakieś odniesienie do innych pojazdów na rynku ?
    Np tak głośno jak w Octavii czy passacie ?
    Co do hałasu - auto jest średnio głośne przy prędkościach powyżej 130~140 km/h , do czego porównać - trudno mi teraz powiedzieć -bo obecnie słyszę przede wszystkim sportowy wydech, ale zanim założyłem były 2 a w zasadzie to 3 kwestie które bardzo mocno potrafiły wyciszyć wnętrze...

    I - najważniejsza - opony Run-Flat (fabryczny brak wyciszenia/wytłumienia nadkoli) - ciągły hurgot, bez względu na prędkość - czyli wrażenie jakbyśmy jechali po szutrze, ja po pierwszej jeździe autem testowym stwierdziłem że pierwsza rzecz jaką zrobię po zakupie to wypier... Run-Flaty i tak zrobiłem

    II - na początku miałem cały czas problem z "hulającym wiatrem" i po wielu próbach okazało się że przyczyny były dwie:

    1 - system ANC (system aktywnej redukcji hałasu) i w tym wypadku zależy to od naszych słuchowych preferencji indywidualnych / reakcji na pewne częstotliwości - ja u siebie wyłączyłem ten system bo cały czas miałem wrażenie chulającego wiatru / przeciągu (jak przy teście nagłośnienia - szumy z lewej, szumy z prawej itd.) a po założeniu sportowego wydechu "fałszywe~kakofoniczne" basy

    2 - regulacja maski / pokrywy silnika - efekt jak przy ANC tylko dużo głośniejszy, lewe powietrze i "przeciągi" + piski, świsty itp.

    - sprawdźcie maskę poprzez próbę dociśnięcia jej (prawa i lewa strona osobno), jeżeli istnieje choćby malutki luz (maska się poddaje, ugina, a w takim stanie nowe auta z serwisu najczęściej "wychodzą") należy przeprowadzić regulację (oprócz szumów i gwizdów, przy dużych prędkościach maska dodatkowo może wpadać w drgania)

    - regulacja polega na dociągnięciu maski poprzez uchwyty zamka (1) do pozycji w której tworzy równą płaszczyznę z poziomą częścią zderzaka nad atrapą (nie poniżej) oraz gumowych bolców regulacyjnych / odbojowych (2) które zabezpieczają przed ugięciem się maski w dół (na zamkach jest zawsze luz) pod wpływem nacisku powietrza przy dużych prędkościach
    Regulacja jest trywialnie prosta (jedno i drugie jest w pokrywie, jedno wkręcamy / drugie wykręcamy lub ...) tyle że regulacja dokładna - może zająć chwilę czasu,
    bo zgrubna powoduje że albo jest jakiś luz albo maskę trzeba zamykać "na siłę"...

    Z regulacją maski - podobnie ma się sytuacja w innych modelach (FX, M'ka...)

    Więc zanim zaczniecie rozkręcać drzwi i lusterka - sprawdźcie jak powyżej...

    a... dodam jeszcze - bardzo ważny jest stan uszczelek wzdłuż maski (przód i boki) ... bo przy ubytkach, uszkodzeniach - efekt będzie podobny...

    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-July-2018 o 16:13
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #1323
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Po pierwsze... a jakieś po drugie(bardziej konkretne) ?
    Zapytałem gdyż koledzy wożą się Superbami czy innymi wozidłami i można ocenić porównując.

    EDIT: teraz już widzę odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez MacEVP ; 18th-July-2018 o 15:53

  4. #1324
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? MacEVP Zobacz post
    Jak bardzo głośno jest w kabinie przy przy prędkościach autostradowych? Macie może jakieś odniesienie do innych pojazdów na rynku ?
    Np tak głośno jak w Octavii czy passacie ?
    Mówisz i masz
    http://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

    A tu
    https://www.carleasingmadesimple.com...0/noise-level/

    Zwracajcie tylko uwagę przy pomiarach czy operujecie dB(A) czy dB(Z) , to drugie wskazanie to wartość bezwzględna ujmująca wszystkie częstotliwości bez naniesionej krzywej czułości ludzkiego ucha ( innymi słowy to tak jakbysmy mieli 100%'ową słyszalność każdej częstotliwosci , a np 19kHz słyszymy marnie o ile wogóle słyszymy )
    zatem pomiar dB(A) zawsze wykazuje mniejszą wartośc niz dB(Z) i raczej to A jest w katalogach aby nie straszyć klientów

    w tabeli wyszukałem Audi A6 2.0T 67-68 dB , dla porównania 69dB
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 18th-July-2018 o 19:58

  5. #1325
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Pięknie dziękuję!
    Wynika z tego zestawienia, że ...... no właśnie (porównując do tego co miałem w garażu):
    Infiniti Q50z 2014 nie wypada najgorzej a wręcz w zakresie prędkości do 100km/h jest zdecydowanie cichsze niż MB (C/E/GLA) BMW 5, Audi A6, VW Passat, Ford, Skoda SuperB.
    Przy prędkości 140 przegrywa z Fordem, BMW 5, Audi A6, jest równe z C i E klasą Mercedesa i przewyższa resztę
    Krótko mówiąc plasuje się gdzieś w środku stawki i stanowi średnią (tak przynajmniej wynika z pomiarów na auto-decibel).
    Tutaj moje zdziwienie skąd ta opinia, że jest głośno niż w większość samochodów. Nawet najnowsza Giulia czy Stelvio są głośniejsze. Oczywiście jest pewna korelacja niemieckiej trójki - autostradowe prędkości są dobrze wyciszone ale jazda w mieście nie do końca. Tutaj nieco na odwrót ale dramatu nie ma przynajmniej na papierze

  6. #1326
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Pamiętajmy o tym że 2 krotny wzrost głośności to różnica o ok 3 dB
    zatem dwa samochody 67 i 70 dB dzieli zaiste przepaść komfortu akustycznego

  7. #1327
    Trochę już ogarniam Avatar wojuś
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Jeździ
    Infiniti q50 Hybrid 2016
    Postów
    115
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie, ja wyciszyłem Infiniti w firmie we Wrocku, co prawda ok. 6 tyś inwestycji ale w sumie się opłaca chociaż nie ma rewelacji, większość dolegliwości hałasowych usunięta ale nie wszystko......
    A z innej beczki.... to serwis w Wa-wie na Krasnobrodzkiej. Dramat i porażka, jak można tak traktować klienta. Otóż na przegladzie serisowym (auto hybrid na gwarancji) uznano za gwarancyjną naprawę burchle rdzy na klapie bagażnika i dramatycznie ciężko działające siłowniki klapy bagażnika. Przegląd był 4 maja i otrzymałem info, że jak ściągną siłoniki z centrali to się skontaktują. Po dwóch miesiącach kompletnej ciszy ja się skontaktowałem i dowiedziałem się, że części są dawno na miejscu i mogę dokonać naprawy w PGD blacharstwo na Uczniowskiej, Pani zapisała mnie na 16 lipca na 12.40 i przyjęła konieczność zabezpieczenia auta zastępczego informując mnie, że odezwie się ktoś z PGD żeby to potwierdzić.
    Trzy dni czekałem nikt się nie odezwał. Po telefonie interwencyjnym z mojej strony Pan z PGD przyjął zgłoszenie samochodu z zapewnieniem zastęczego na 23 lipca, a dzisiaj Pan z PGD zadzwonił, żed nie ma samochodu zastęczego i powinienem mu być wdzięczny , że zadzwonił bo inaczej jechał bym na darmo. *****, ***** co za chamstwo, teraz czekam aż Pan z PGD naprawy blacharskie zadzwoni do mnie i łaskawie pozwoli przyjechać........
    Miałem Paska, Volvo, Audi wszystkie na gwarancjach i takiego bydła nie doświadczyłem..........LUKSUSOWE SAMOCHODY O SPORTOWYCH OSIĄGACH.....puste hasło i beznadziejni ludzie, którzy to firmują.
    Mam zamiar napisać do kierownictwa PGD ale pewnie to będezie groch o ścianę.........

  8. #1328
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    Jak dostaniesz jakiś odzew to daj znać. Ja o serwisie na Uczniowskiej mógłbym książkę napisać, grozy

  9. #1329
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Niestety ale serwis w Sosnowcu rowniez pozostawia wiele do zyczenia. PGD w tym samym miejscu ma jeszcze 2 inne marki a samochodu zastępczego też dla mnie nie mieli.
    Poza tym kierownik serwisu sredniomogarnia tą matkę. Zdecydowanie widać brak szkolenia i doswiadczenia

  10. #1330
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeździ
    MB, 2015, szary mat
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ogólnie z serwisami jest dramat nie ważne jaka marka (nie wszystkie ale zdecydowana większość). Każdy z nas miał niemiłe doświadczenia i może pisać epopeje. Praktycznie każdy samochód serwisowałem w ASO i dla mnie jazda tam to jest mordęga.
    Największe olewajstwo jakie mnie spotkało to serwis MB Zasada w Krakowie. Mam akcję serwisową w żony samochodzie który jest 3letni, krajowy i w pełni serwisowany i czterokrotnie dzwoniłem się umówić i nie ma chętnych by się podjęli - albo nie mają czasu albo dają do zrozumienia jedź gdzie indziej - mamy inną robotę "oddzwonimy".
    Największa niekompetencja: M-Cars Kraków: jak miałem 5er nie zakręcili mi w każdym kole po jednej śrubie bo......zgubili moją nasadkę zabezpieczającą (koła zabezpieczone od kradzieży). Dowiedziałem się o tym nazajutrz jak coś klepało się w bagażniku i okazało się, że śruby zabezpieczające wrzucone do wnęki koła zapasowe a nasadki ...brak. Dodam, że wracałem do domu taki samochodem około 70km...

Strona 133 z 175 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 21:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 01:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 18:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 22:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •