Strona 136 z 175 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1,351 do 1,360 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #1351
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Teraz rozumiem, sądziłem że ładowanie odbywa się tylko podczas hamowania hamulcami. Ale .. skoro to nie jest typowa hybryda to skąd takie imponujące wyniki spalania (tzn poniżej 10L) w temacie na forum? Czy to tylko różnica w systemie wtrysku i elektroniki silnika w porównaniu np do innych motorów 3,5 oraz 3,7, które nigdy nie spalą w cyklu mieszanym 10L? Mój 3,5 nawet podczas ekonomicznej jazdy trasą nie pokaże mniej niż 10, oczywiście komputer delikatnie zaniża. W fx wyglada mi to na przedział 0,5-1.0L. G35 wskaże okolice 10,3-10,7 w okolicy 90kmh biorąc pod uwagę że kilka razy będzie trzeba przyspieszyć.
    Pytasz skąd takie spalanie. Otóż istotnym wyznacznikiem stylu jazdy hybrydą jest tzw. EV Odometer. Rekordziści (czytaj emeryci) wyciągają ponad 30% jazdy w trybie elektrycznym. To bardzo dużo. Nie trzeba się jednak zbytnio spinać aby wyciągnąć 25-28%. To oznacza, że praktycznie na każdy 1000 km przypada 250-300 km przejechanych tylko na silniku elektrycznym. Oczywiście to nie działa tak, że pojedziesz trasę autostradową 1000 km i 300 km przejedziesz na elektryku. To jest uśredniony wskaźnik dla całego okresu użytkowania pojazdu lub dla okresów cząstkowych (wtedy w jednostkowej długiej trasie będziesz miał niższy wskaźnik). Gdy do tego dodasz tzw. "wspomaganie" benzyny elektrykiem to uzyskasz te oszczędności, których poszukujesz. Wspomaganie silnikiem elektrycznym jest bardzo istotne, gdyż tak naprawdę generuje on chyba 68 KM (w tym przypadku 306 w benzynie + 68 nie równa się 364 dla całego układu ) Dla przykładu przy prędkości 120 na autostradzie w równym terenie i z tempomatem autko spala z komputera około 5,5-6 litrów. Pokaż inną jednostkę benzynową o mocy 364 Km spalającą tyle paliwa ? Oczywiście to tylko tak dla zobrazowania i przy założeniu, że zmusisz się do spokojnej autostradowej jazdy.

  2. #1352
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Dla przykładu przy prędkości 120 na autostradzie w równym terenie i z tempomatem autko spala z komputera około 5,5-6 litrów. Pokaż inną jednostkę benzynową o mocy 364 Km spalającą tyle paliwa ? Oczywiście to tylko tak dla zobrazowania i przy założeniu, że zmusisz się do spokojnej autostradowej jazdy.
    ja na autostradzie nie schodzę poniżej 10,5 - 11,5 no ale 120 to nie jeżdżę nawet na normalnych 2-pasmowkach, no chyba że "paruję" a prowadzi kierowniczka domowa.
    Mój rekord EV - liczony na kilkuset km to 28 procent, standardowo mam ok. 22-25, a po trasie to przy płynnej ale bardzo dynamicznej jeździe zdaża się nawet 18
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #1353
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Mój rekord EV - liczony na kilkuset km to 28 procent
    To już bardzo dobry wynik. Chyba jednak wtedy musiałeś "parować" . A tak na poważnie to podając takie dane chciałem koledze lukasz32 uzmysłowić fakt, iż spalanie osiągalne przy spokojnej jeździe Q50 hybrydą nie jest osiągalne dla innego autka z silnikiem 3,5 litrowym i taką mocą. Już kiedyś pisałem chyba o bezpośrednim porównaniu Q50S Hybryda z Lexusem GS450H. Jechaliśmy z kolegą tą samą trasą na krótki wypad wypoczynkowy. Q50 spaliła na 350 km trasie komputerowo 7,1 a GS450H 8,4 litra. Jak widać rozwiązanie Direct Response Hybrid jest efektywniejsze w zakresie ekonomiki spalania niż technologia hybrydowa stosowana w samochodach Lexusa.

  4. #1354
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    To już bardzo dobry wynik. Chyba jednak wtedy musiałeś "parować" . A tak na poważnie to podając takie dane chciałem koledze lukasz32 uzmysłowić fakt, iż spalanie osiągalne przy spokojnej jeździe Q50 hybrydą nie jest osiągalne dla innego autka z silnikiem 3,5 litrowym i taką mocą. Już kiedyś pisałem chyba o bezpośrednim porównaniu Q50S Hybryda z Lexusem GS450H. Jechaliśmy z kolegą tą samą trasą na krótki wypad wypoczynkowy. Q50 spaliła na 350 km trasie komputerowo 7,1 a GS450H 8,4 litra. Jak widać rozwiązanie Direct Response Hybrid jest efektywniejsze w zakresie ekonomiki spalania niż technologia hybrydowa stosowana w samochodach Lexusa.
    Bardzo ciekawe informacje podajesz.

    Ja głównie mam trasy podmiejskie, zwykle ruch niewielki i często sobie jadę zwyczajnie 70 lub 90. Jeżdżę mało, więc jak już jadę to się chcę nacieszyć autem ... jadąc długo czyli dość przepisowo. Po mieście okazuje się że silnik 5.0 zmienia sobie biegi tak, że można jechać z obrotami nawet 1000 lub nieco poniżej, fantastyczne uczucie , jak kierowca autobusu, to taka ciekawostka No ale 7,1 to jeszcze nie widziałem. Tuż po zakupie 3,5 wracałem sobie 70-80, mając spalanie około 8-8,5 i to było najniższe jakie zarejestrowałem. Obecnie komputer wskazuje od około 10,5 do 14 i średnio pewnie 13.

  5. #1355
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    DSC_0459.jpg
    Realne spalanie na pętli 200km wyszło mi 6,5. To tylko taki przykład ile można zejść. Oczywiście przy równej jeździe 70-80 km/h.
    Największą zaletą silnika elektrycznego nie jest moc, a moment. 270nm aż do 1650rpm co powoduje, że w zakresie 1000-2000rpm auto się zbiera i ma do dyspozycji 2-3 razy więcej mocy w porównaniu z wolnossakiem. Podczas przyspieszania silnik nie musi się wkrecać na obroty co psuje ekonomię. Poza tym podczas jazdy ze stałą prędkością np. 80 km/h potrzeba tylko ok. 20hp. 20 hp w 300 konnym v6 toć nie wiele mniej sam silnik potrzebuje żeby się tylko kręcić. Hybryda dodatkowo wtedy obciąża silnik by krzesal on przynajmniej te 60-80 kucy, a jak już podladuje baterie to gasi silnik. Dzięki temu unika pracy w najmniej ekonomicznych warunkach. Hamowanie regeneracyjne to tak naprawdę bonus , acz zrobiłem 60kkm i klocki ham. mam jeszcze od nowości.

  6. #1356
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 Sport Tech 2.0t
    Postów
    42
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Hej,

    wrzucę tu kilka moich pierwszych wrażeń o Q50 (MY2018) po 4 dnich użytkowania auta.
    In plus:
    1. Układ kierowniczy DAS - pokochasz go, albo znienawidzisz. Jeśli szukasz naturalnych reakcji i połączenia z maszyną, DAS nie jest dla Ciebie! Szukaj innego auta (BMW, Lexus, Alfa Romeo), będzie to największa wada auta. Ja pokochałem DAS, bo szukałem auta, które jest crusierem, a nie autem na tor czy do jazdy po zakrętach. DAS idealnie odcina to co dzieje się kołami, uspokaja, jednocześnie pozwala na precyzyjne sterowanie, ma najlepiej działające zmienne przełożenie, tylko 1 obrót kierownicą z prostych kół do pełnego skrętu i świetnie współpracuje z tarczą ochronną i ALC.
    2. Najlepszy system pół autonomiczny! Jednym przyciskiem uruchamiana tarcza ochronna, bardzo naturalnie działa i nie drażni. Wydaje mi się, że już mógł zwrócić się zakup tej opcji - majstrowałem przy radiu więc nie patrzyłem na drogę, noga na gazie, Q50 zatrzymuje się samo, bo koleś przede mną awaryjnie zatrzymuje się (ktoś mu wymusza pierwszeństwo). Brakuje systemu wspomagającego jazdę w korku - szkoda, bo z nim byłby ideał.
    3. Spalanie 2.0t - 10-11l/100km w Warszawskich korkach jest wynikiem wyśmienitym przy tej wadze auta.
    4. Wykończenie w środku - jest lepiej niż w C klasie, 3er, A4, IS, a w porównaniu do Giulii, Q50 to klasa wyżej.
    5. Wywołuje niesamowity skręt szyi u przechodniów i kierowców, zwłaszcza w kolorze Sunstone Red . Wracam sobie z zakupów z narzeczoną, a przy aucie stoją dwie 20-tki, debatują jaki ładny kolor i co to za auto. W domu musiałem podpisać oświadczenie, że nie będę jeździł na podryw.
    6. Fotele - mam 188cm i 90kg wagi, wg mnie jest idealnie, są mega wygodne, mięciutkie i komfortowe. Skórka poezja. Nowy LS ma wygodniejsze, ale to inna bajka . Szkoda, że w PL nie sprzedają w opcji z wentylacją.

    In minus:
    1. Infotaiment i dwa ekrany. Poprostu najgorszy system infotaiment jaki można sobie wyobrazić. W porównaniu do tego co jest na rynku nieintuicyjny, niewygodny, powolny, ekrany palcują się błyskawicznie, w dzień widać głównie odciski palców, gdy odbierasz telefon mapa i wskazówki nawigacji znikają z górnego ekranu. Nawet wynalazek z IS w ogólnym odczuciu jest lepszy. Naprawdę, 8 lat starsza Laguna miała dużo bardziej intuicyjny, lepiej przemyślany i szybciej działający system, do tego wymagał mniej „wciśnięć” guzików aby zrobić cokolwiek - a zwłaszcza zaplanować trasę.
    2. Wydaje mi się, że manetki do kierunkowskazów i wycieraczek są z Renault Talizman - dawno siedziałem w Talizmanie ale zdaje się, że są identyczne.
    3. Na debili w BMW, Audi i Porsche działa jak płachta na byka. Nie wiem czy to zazdrość czy leczenie kompleksów ale idioci koniecznie chcą udowadniać, że są szybsi i to właśnie oni są najbardziej chamscy na drodze. A, że BMW, Audi i Porsche w Wawie jest jak much na gównie, to słabo jeździ się po mieście - przy każdej jeździe miałem jakąś przygodę z autem jednej z tych marek :/. Za to pozdrawiam wyluzowanych kierowców Merców, którzy czytają to forum .
    4. Mógłby być lepiej wyciszony. Oczywiście jest ok, ale poziom Lexusa to nie jest.


    Czy kupił kupiłbym jeszcze raz? Za wcześnie na taką odpowiedź. Auto ma swoje wady, ale ma też zaje***te zalety, które mocno je wyróżniają na tle innych. Mam wrażenie, że Japończycy mieli jakąś tam wizję projektując i tworząc to auto. Nie starali wpisać się w gusta jak najszerszemu gronu nabywców i zrobić auto dla każdego, dobrego a przynajmniej średniego w każdej kategorii jak robią to BMW, Audi czy Mercedes. Jest bardzo wyjątkowe i niespotykane. Nie można mieć obojętnego zdania o nim tak jak o 3er, A4 czy C klasie albo Ci się podoba, albo nie. To jest najfajniejsze w tym aucie.
    Ostatnio edytowane przez teo ; 7th-October-2018 o 20:43

  7. #1357
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? teo Zobacz post
    3. Na debili w BMW, Audi i Porsche działa jak płachta na byka. Nie wiem czy to zazdrość czy leczenie kompleksów ale idioci koniecznie chcą udowadniać, że są szybsi i to właśnie oni są najbardziej chamscy na drodze. A, że BMW, Audi i Porsche w Wawie jest jak much na gównie, to słabo jeździ się po mieście - przy każdej jeździe miałem jakąś przygodę z autem jednej z tych marek :/. Za to pozdrawiam wyluzowanych kierowców Merców, którzy czytają to forum .
    i super , 50'tki nadal budzą emocje i wyglądają na szybkie auta sportowe
    pamietaj ze na autostradzie jak kierowca przed toba szybko zjeżdża na prawy pas to masz cisnąć !
    inaczej zepsujesz wizerunek marki

  8. #1358
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? teo Zobacz post
    (...)In minus: (...)
    2. Wydaje mi się, że manetki do kierunkowskazów i wycieraczek są z Renault Talizman - dawno siedziałem w Talizmanie ale zdaje się, że są identyczne.(...)
    Chyba rzeczywiście są takie same. Ale wtedy to raczej Talisman ma manetki z Q50 nie odwrotnie. W tą stronę zawsze działa marketing grupy VAG. Seaty, Skody mają silnik z VW/Audi a nie odwrotnie

  9. #1359
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 Sport Tech 2.0t
    Postów
    42
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Chyba rzeczywiście są takie same. Ale wtedy to raczej Talisman ma manetki z Q50 nie odwrotnie. W tą stronę zawsze działa marketing grupy VAG. Seaty, Skody mają silnik z VW/Audi a nie odwrotnie
    Wiem, że chciałbyś aby tak było, ale tak nie jest. Części latają sobie w obie strony między submarkami tak w Nissanie jak i w VW. Kasa musi się zgadzać .

  10. #1360
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? teo Zobacz post
    Wiem, że chciałbyś aby tak było, ale tak nie jest. Części latają sobie w obie strony między submarkami tak w Nissanie jak i w VW. Kasa musi się zgadzać .
    Wszystko się zgadza za wyjątkiem tego że Talisman jest produkowany od 2015 a te manetki są w gdzieś tak od połowy 2008...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 9th-October-2018 o 08:49
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 136 z 175 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 21:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 01:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 18:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 22:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •