Strona 34 z 175 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484134 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 331 do 340 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #331
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Znowu muszę sam sobie zaprzeczyć, ale opony RF pozwolę sobie wrzucić nie tylko do wad (głośne i twarde), ale też do zalet. Przez to, że są twarde jedna opona przeżyła dzisiaj coś takiego:

    sruba.jpg

    Guma jest na tyle twarda, że śruby nie są jej straszne i ledwo się wbiła, mimo, że jechałem przez jakiś czas i nie było łatwo ją wyciągnąć. Ciśnienie nie spadło, wulkanizator stwierdził, że opona nie odniosła żadnych obrażeń. A więc fajne te oponki RF I taka rada uważajcie mocno na rzekomo wysprzątane miejsca kolizji/wypadku. Ta śruba to najprawdopodobniej pamiątka po rozbitej Toyocie.

    Co mnie niepokoi to ponowne raporty ludzi z zawieszającym się układem kierowniczym DAS w ujemnych temperaturach. I to w autach ze wszystkimi aktualizacjami W mordkę, to już przestaje być zabawne. Tutaj post:

    http://www.infinitiq50.org/forum/pro...tml#post689705

  2. #332
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Misiek:
    Odnośnie skóry to jest właśnie jak kuba20vt napisał. Im jest bardziej miękka i gładka, tym bardziej świadczy to o jej jakości. Z różnymi skórami miałem do czynienia i na meblach i w autach, ale ta na prawdę jest wyjątkowa. Zauważyłem to jeszcze zanim poczytałem te historie, jak ją dobierali do modelu Q50. Niestety im lepsza skóra tym trudniej o nią zadbać. Ale wcale nie trzeba jej lakierować i całkiem zmieniać jej właściwości, jak wyżej poczytałem. Trzeba iść z postępem. Powstały już zaawansowane powłoki kwarcowe również na skóry np:
    http://www.gyeonquartz.com/product-guide/q-leathercoat
    https://www.youtube.com/watch?v=IYLnCPf_s3M

    Nie jest to jakiś wydatek:
    http://showcarshine.pl/skora/1860-gy...oat-120ml.html
    Położyć można samemu bardzo łatwo i ma się porządne zabezpieczenie przed wycieraniem, przyjmowaniem brudu, wodą, promieniowaniem UV, przebarwieniami itp.

    Jeśli chodzi o oponki RF od początku byłem za Bardzo fajne opony, a żaden hałas, czy drgania nie są dla mnie zauważalne, także jak najbardziej na plus.

    Odnośnie DAS było u nas i kilkanaście stopni na minusie, chyba nikt problemu nie zauważył, także raczej nie ma co siać z tym paniki, ale obserwować sytuację warto. No i będzie trzeba dopilnować w serwisie, żeby zrobili wszelkie aktualizacje.

  3. #333
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Jako ciekawostka info ile przejechałem na elektryku przez te 15 tys. km. Wyszło, że 4222km z ogólnej liczby 15071km przejechałem na elektryku. Czyli 28%. Ciekawe jest to, że liczba jest dość spójna od samego początku (waha się między 28-30%).

    Infiniti_Q50_15k_EV.jpg

  4. #334
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jan 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Nissan Maxima QX 98 srebro
    Postów
    61
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Samochód większy (inna klasa), ale ZNACZNIE droższy i DUŻO więcej pali. Po pierwsze, nie wierz w reklamę i skonfiguruj sobie samochód z takim samym wyposażeniem i wtedy porównuj cenę.*Ja kiedyś zrobiłem to samo dla Mki i A6 i różnica wyszła mi > 100.000 zł. Co do spalania, to 3.0 TFSI będzie palił mniej więcej tyle co M37 .. a Q50 mimo wszystko jest dużo oszczędniejszy - szczególnie w cieplejsze miesiące, których mamy ok. 6 miesięcy w roku. Nie ma szans, aby jakiekolwiek A6 zbliżyło się do 5 litrów przy spokojnej jeździe - szczególnie w Polsce.
    Nic dodać , nic ująć

  5. #335
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Jako ciekawostka info ile przejechałem na elektryku przez te 15 tys. km. Wyszło, że 4222km z ogólnej liczby 15071km przejechałem na elektryku. Czyli 28%. Ciekawe jest to, że liczba jest dość spójna od samego początku (waha się między 28-30%).

    Infiniti_Q50_15k_EV.jpg
    To dobra jest ta statystyka. Można było czasem z wypowiedzi tutaj wysnuwać wniosek, że ten elektryk to tylko gadżet i narzędzie do "kopa". A jednak trochę roboty robi.

  6. #336
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Jaki miły gest. Właśnie zalogowałem się do portalu Infiniti inTouch i okazało się, że Infiniti EU (podobnie jak w US) przedłużyło abonament inTouch Apps na kolejny rok za free. Pewnie uświadomili sobie, że nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaciłby za to, biorąc pod uwagę "mocno bogatą" bibliotekę aplikacji dodatkowych. Prawda jest taka, że jakby tego nie przedłużyli to pewnie nie zauważyłbym tego. Z żadnej appki tak naprawdę nie korzystam. Jedyna fajna opcja, z której czasami korzystam to wysyłanie adresu z Google Maps na komputerze bezpośrednio do samochodu. Byłaby to mega wygodna i genialna funkcja pod warunkiem, że mapy w nawigacji są aktualne. A tak to wykorzystuje to do wysyłania adresu, który potem odczytuje w aucie i przepisuje ręcznie do Automapy.
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 9th-February-2015 o 14:20

  7. #337
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Czytam sobie spokojnie, jako świeżak składam w głowie własne plusy dodatnie i plusy ujemne hybrydowego Q50S a tymczasem mam jedną małą uwagę dotyczącą wspominanego tu dźwięku (gwizdu) silnika elektrycznego: ten dźwięk się wyłącza przyciskiem nad lewym kolanem Tym z głośnikiem.
    Zapala się pomarańczowa lampka a samochód staje się od razu bezgłośny, również przy cofaniu.

  8. #338
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Zgodnie z tym, co jakiś czas temu napisałem – spróbuję swoje wrażenia zebrać. Najpierw negatywne:
    - InTouch. Ja nawet lubię ten system i uważam, że spokojnie da się z nim żyć. Ale jak widzę, jaki to ma potencjał a jak jest zostawione, to trudno nie zgrzytać zębami na infinitiowych inżynierów.
    - Dźwięk zamykanego bagażnika. Uchhh... spróbuję w najbliższym czasie coś pod rejestrację podłożyć, żeby wytłumić nieco przynajmniej jeden element powstającego odgłosu.
    - Automatyczne wycieraczki. Nijak nie machają tak, jak potrzebuję.
    - Stosunkowo mało schowków i innych miejsc na bzdety w zasięgu rąk kierowcy.
    - Słabo znająca Polskę nawigacja. Wystarczy zachodnią granicę przejechać i okazuje się, że to zupełnie inny system i sporo potrafi. Na przykład TMC.
    - Dziwacznie (dziwnie nieliniowo dla mnie) działająca regulacja głośności dźwięku z Bose.
    - Dolny wyświetlacz zbierający ślady paluchów. Co ciekawe, na amazonie dostępna jest matowa folia dedykowana do tego konkretnego wyświetlacza i użytkownicy sobie chwalą.
    - Lusterko wsteczne, które trzeba ustawiać ręcznie. No jak to...?
    - Bardzo słaba jakość obsługi przez salon (nie mówię o serwisie). Sprzedawca sprawia wrażenie, że jak już podpisał umowę, to go nic nie obchodzi i skupia się na kolejnych w kolejce do oskubania. Lepsze (i ciągłe) wsparcie mam od sprzedawcy Lexusa mimo, że w którymś momencie zobaczył, że zdradzę jego markę i kolejny samochód kupię u konkurencji. O kilku „drobnych” wtopach, które gdyby nie czujność mojej Kobiety, kosztowałyby ładne kilkadziesiąt kPLN zamilczę.


    Pośrodku (to nie wada, ale taki urok) wymienię działanie systemów aktywnego bezpieczeństwa. One wiedzą mniej niż ja o sytuacji na drodze. Ja wiem, że ten TIR na lewym pasie zaraz zjedzie i na pewno zdąży nim dojadę do jego zderzaka. Systemy po prostu widzą, że on tam jest i reagują. Wbrew pozorom da się do tego przyzwyczaić (nauczyć? choć ani jedno ani drugie to nie jest właściwe słowo) i tak, jak wiem co samochód zrobi po naciśnięciu gazu, tak zwykle wiem, co zrobią systemy widząc dookoła to, co widzą.


    A poza tym – ciągły zachwyt
    Samochód fenomenalnie jeździ i w mieście i w trasie, pali akceptowalnie, sprawia nieprzerwaną przyjemność, dobrze wygląda, daje poczucie bezpieczeństwa a do tego daje nieordynarną satysfakcję z możliwości objechania większości pojazdów na naszych drogach, często ku pewnemu zdziwieniu ich właścicieli ;]
    To pewnie nie jest samochód dla każdego. Jedni mogą mówić o małym bagażniku, inni o braku wpływu na systemy aktywnego bezpieczeństwa, jeszcze inni o hybrydzie działającej inaczej niż chcą. Ale dla mnie to nie są wady. Czuję się jak wzorcowy target projektantów tego samochodu i dobrze mi z tym.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to g_t For This Useful Post:

    Bartek (24th-March-2015), misiektoja (24th-March-2015)

  10. #339
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? g_t Zobacz post
    - Bardzo słaba jakość obsługi przez salon (nie mówię o serwisie). Sprzedawca sprawia wrażenie, że jak już podpisał umowę, to go nic nie obchodzi i skupia się na kolejnych w kolejce do oskubania. Lepsze (i ciągłe) wsparcie mam od sprzedawcy Lexusa mimo, że w którymś momencie zobaczył, że zdradzę jego markę i kolejny samochód kupię u konkurencji. O kilku „drobnych” wtopach, które gdyby nie czujność mojej Kobiety, kosztowałyby ładne kilkadziesiąt kPLN zamilczę.
    Czy mógłbyś mimo wszystko rozwinąć temat i nie milczeć? Jest trochę osób planujących zakup tego auta (w tym ja) i bardzo chętnie dowiedzieliby się oni (w tym ja), gdzie wykazać czujność, na co zwrócić uwagę, gdzie docisnąć, etc. Muszę przyznać, że mnie dwa lata temu zakup G37 poszedł bardzo dobrze, ale coraz więcej "chłodnych" opinii zastanawia i lekko niepokoi. Mógłbyś?

  11. #340
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? g_t Zobacz post
    - Dźwięk zamykanego bagażnika. Uchhh... spróbuję w najbliższym czasie coś pod rejestrację podłożyć, żeby wytłumić nieco przynajmniej jeden element powstającego odgłosu....
    Tak polecam dobrze "przytwierdzić"/wytłumić ramkę rejestracji. Ja to zrobiłem i dźwięk jest "normalny" klasyczny trzask jak zamykanych drzwi. Prosty test - odkręć rejestrację z ramką i zobacz jak brzmi...

    Cytat Napisa? g_t Zobacz post
    - Słabo znająca Polskę nawigacja. Wystarczy zachodnią granicę przejechać i okazuje się, że to zupełnie inny system i sporo potrafi. Na przykład TMC....
    TMC, no cóż "taki mamy klimat"... w BMW też ten system nie działa. Ale mapy owszem mogłyby być aktualniejsze, aczkolwiek tragedii ja osobiście nie widzę. Navi to tylko wspomaganie, trzeba myśleć na drodze i wiedzieć gdzie się jest, odrobina wiedzy geograficznej nie boli ;-) Bez sarkazmów i nikogo tym nie zamierzałem zaatakować! ot takie przemyślenia... bo jak się zdamy tylko na elektronikę, to za niedługo będziemy siedzieć w aucie jak szprotki...

    Cytat Napisa? g_t Zobacz post
    - Lusterko wsteczne, które trzeba ustawiać ręcznie. No jak to...?...
    Masz na myśli te wewnętrzne? Nie widziałem jeszcze samochodu z elektrycznie/automatycznie ustawianym lusterkiem wew!

    Cytat Napisa? g_t Zobacz post
    Pośrodku (to nie wada, ale taki urok) wymienię działanie systemów aktywnego bezpieczeństwa. ...
    Tu masz rację, nie sądziłem, że z wyłączoną tarczą system i tak będzie starał się za Ciebie... da się przywyknąć, no i wymusza to trochę spokojniejsze zachowanie.

    Cytat Napisa? g_t Zobacz post
    A poza tym – ciągły zachwyt
    Też tak mam, nie jest idealne, ale za te pieniądze uważam, że to świetne autko.

Strona 34 z 175 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484134 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 21:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 01:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 18:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 22:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •