Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Różne oleum do naszych FX i innych - Nippon oil...

  1. #11
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    greg belial 2.5R5 to wspaniały silnik, nawet i w teraźniejszym czasie. Miło go wspominam. Co do płukania i "rozszczelniania". U mnie kolega w Meśku A-klasie zrobił taką płukankę miesiąc temu i wszystko pozytywnie. Też byłem zaciekawiony negatywnymi skutkami zasłyszanymi po ludziach. No cóż wychodzi, że jeżeli złom się komuś trafi to i płukanka zaszkodzi! ;-)

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Piotr Lee
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Jeździ
    FX35 2007 czarny
    Postów
    19
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam

    Trzeci raz zalewam silnik olejem FUCHS Titan GT1 5W40..zmieniam co 8 tyś..daje rade..stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny..
    w skrzynię JATCO RE5R05A wlałem LIQUI MOLY..dużo taniej niż nissanowski a jakość bardzo fajna..ale wymieniałem ten olej w sposób dynamiczny(na ATF-ie)

    pozdrawiam:P.Lee

  3. #13
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Piotr Lee Zobacz post
    FUCHS Titan GT1 5W40
    kurde w sumie nie chce psioczyć ale po 35 000 na tym oleum (3 zmiany) przypchały mi sie popychacze hydrauliczne (wszystko w volvo diesel) więc przesiadłem sie na valvoline.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Ja od około 80 tys km ( 8 wymian oleju) jeżdżę na millersie 5w30 i sobie raczej chwale ten olej ale jutro robię przesiadkę na amsoila tez 5w30 asl i ciekawy jestem czy będą jakieś różnice w kulturze pracy. Dolewać oleju między wymianami w zasadzie nie muszę ( zużycie około 300ml na 10 000 km ). Amsoil do silnika w Infi G37 raczej najbardziej polecany z tego co czytałem.
    Pozdrawiam

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Piotr Lee
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Jeździ
    FX35 2007 czarny
    Postów
    19
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    "kurde w sumie nie chce psioczyć ale po 35 000 na tym oleum (3 zmiany) przypchały mi sie popychacze hydrauliczne (wszystko w volvo diesel) więc przesiadłem sie na valvoline. "



    a to mnie kolega zmartwił teraz
    dzięki za cynk..wezmę pod uwagę ale 5w40 czy 5w 30 ten valvoline?
    a jak jeździłeś fx35 to co lałeś?

    pozdrawiam:P.Lee

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Piotr Lee
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Jeździ
    FX35 2007 czarny
    Postów
    19
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzesiek861208 Zobacz post
    Ja od około 80 tys km ( 8 wymian oleju) jeżdżę na millersie 5w30 i sobie raczej chwale ten olej ale jutro robię przesiadkę na amsoila tez 5w30 asl i ciekawy jestem czy będą jakieś różnice w kulturze pracy. Dolewać oleju między wymianami w zasadzie nie muszę ( zużycie około 300ml na 10 000 km ). Amsoil do silnika w Infi G37 raczej najbardziej polecany z tego co czytałem.
    Pozdrawiam
    dzięki za cenne info..rozważę amsoil lub valvoline
    pozdr.

  7. #17
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Dzisiaj zalany amsoil 5w30. Myśle ze za jakiś miesiąc- dwa będę mógł się jakoś odnieść co do różnic o ile jakieś wyczuwalne będą. Millers uchodzi za niezły olej ale niestety po zasięgnięciu języka okazało się ze nie podają pełnej specyfikacji swoich produktów np odparowywalnosci. Amsoil podaje pełne dane przez co wydaje się wiarygodniejszy. Specjalista od olejów tutaj na forum i nie tylko tutaj uchodzi Kolega Czarne Paliwo i myśle ze z nim dobrze porozmawiać w kwestii olejów. Jeżeli chodzi o porównanie Millersa np do Castrola to nie ma co porównywać. Kolega w Tiguanie miał zalany silnik Castrolem i jak przesiadł się na Millersa to oprócz zmniejszenia zużycia oleju poprawiła się temperatura pracy oleju. Na Castrolu miał temperaturę robocza w mieście oleju 115-117 stopni a na Millersie w tych samych warunkach 101-103 stopnie wiec różnica dość duża.
    Ja długo u siebie używałem Millersa i naprawdę mogę polecić go jako dobry produkt chociaż może do Infi są lepsze? - nie wiem.
    Co do oleju w skrzyni ( automat) mogę polecić Revenol J2 S. Wymieniałem olej w skrzyni na ten właśnie i jak na razie ( dwie wymiany metoda statyczna ) wszystko chodzi bardzo dobrze.
    Pozdrawiam

  8. #18
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Zaś spec od silników infi i z350 coobcio poleca Elfa evolution 900 5w50, i wymiana co 6kkm.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Ja zakupilem liqui moly 5w50 molygen, jestem ciekawy jak ten wynalazek bedzie sie sprawdzal. Wczesnie jezdzilem tylko na motulu.

  10. #20
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2018
    Mieszka w
    Byd
    Jeździ
    infi
    Postów
    9
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Poprzedni właściciel zalewał Infiniti Millers Oil 5W40, ja teraz wlałem AMSOIL 5W40 Synthetic European Engine Oil (AFL). Jakież było moje zdziwienie, gdy podczas wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów zobaczyłem czystą ( klawiaturę ) i kanały olejowe. Mam nadzieję że AMSOIL tylko poprawi pracę silnika. Po czyszczeniu przepustnicy i regulacji wolnych obrotów, mój silnik to poezja. Dodam,że w komputerze silnika jedyny błąd to spadek napięcia, autko stało 2 tygodnie na parkingu, a mróz szalał.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Historie naszych aut
    By Miko in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-July-2016, 21:53
  2. SCREEN PATRONUS do Q50 i innych modeli :infi:
    By slepy62 in forum Polecam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19th-June-2016, 09:38
  3. Różne panele radia/klimatyzacji?
    By Piotr_FX in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13th-February-2015, 14:55
  4. Import części i innych fantów z US and A
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28th-November-2012, 10:47
  5. Czy te częsci można zastąpić od innych modeli
    By mapmen in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6th-January-2012, 22:44

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •