Cześć, jeżeli ktoś , ma wsadzone ledowe żarówki i nie jest zadowolony z efektu w słoneczne dni, to sprawę można załatwić przy pomocy 12m kabla, obrysówek z ebay za 100pln , 2 x żarówek pomarańczowych 21w na szerokim cokole , 3 piwka , cierpliwość i trochę zdolności.
Nie mam relacji foto ale postaram się opisać jak należy krok po kroku:


1. zakupić na ebay:
http://www.ebay.com/itm/2x-LED-Bumpe...f3e414&vxp=mtr

tutaj mamy przyszłe cofania i jak ktoś jest bardzo uparty światło przeciwmgłowe - ja nie byłem

2. wypinamy dolną (czarną) osłonę klapy bagażnika.

3. przecinamy przewody zasilające światła cofania - zostawiamy czarne gdyż jest to masa. Przewody przecinamy tak, aby można było do nich dopiąć długie przewody ok 3m jedno żyłowe. Do jednego ze obciętych kabli - zasilenie dopinamy kabel jeszcze dłuższy który idzie aż do zderzaka ok 6m.

4. wypinamy małą klapkę w górnej osłonie bagażnika

5. przy pomocy cienkiego sztywnego drutu przeciągamy kable do klapki ( ja zrobiłem małe otwory w beżowej obudowie , które zostały przykryte przez czarną osłonę. Płyn do naczyń jest doskonałym smarowidłem jak by coś się blokowało, do sztywnego drutu kabel przyklejamy taśmą izolacyjną na odcinku ok 10cm.

6.jak jesteśmy już w klapce, przeciągamy kable przez prawy gumowy łącznik pod podsufitkę - gumę łatwo wypiąć i wpiąć. Podsufitka jest na zatrzaskach , łatwo ją opuścić na ok 10 cm - przed tą czynnością umyj łapy

7. kable ciągniemy do tylnych progów, od lewej lampy i zasilenie cofania do lewego progu, zaś prawa lampa do prawego progu.
Kabel idzie pod podsufitką przy uszczelce klapy, potem przy boczku, a potem wzdłuż uszczelki drzwi i wychodzi przy progu , wypnij osłony progu

8. w lewym progu jest wiązka ( rozepnij puszkę ) i podłącz kabel pod grubszy , ale nie najgrubszy zielony - upewnij się że to ten poprzez włączenie migaczy i sprawdzenie czy tam jest prąd, z prawej strony sytuacja analogiczna tylko kabel fioletowy.
Migacze działają

9. Kabel zasilający cofania przez otwór gdzie zapina się kołek ( drugi od tyłu) przeciągamy pod auto, ja wyciąłem tak kołek , że się kabel w nim zmieścił a kołek wciąż trzyma. kabel ciągniemy przez nakładkę progu, nadkole do zderzaka.

10. podłączamy pod biały kabel w nowych lampach. czarny kabel z lam zaprawiamy oczkiem i oczko przykręcamy do belki zderzaka ( są śruby),

12 . składamy wszytko, wymieniając żarówki na pomarańcz.

13. Jak ktoś chce, ciągnie czerwony kable od lampek do środka i organizuje włącznik przeciwmgłowego.

14. pijemy piwko, jak ktoś robił same kierunki 2 , jak ktoś pociągnął p.mgłowe 3.

Pozdrawiam