Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Nissan 350z Biturbo

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    ZABRZEG
    Jeździ
    350Z BITURBO
    Postów
    32
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Nissan 350z Biturbo

    Przedstawiam wam mój amatorski projekt nissana z silnikiem vq35de,
    A wiec od początku ,po zakupie nyski która mnie oczarował świetnymi parametrami jezdnymi, jednak brakowało mu mocy więc
    zapadła decyzja uturbienia , w Polsce brak jakiejkolwiek wiedzy na temat turbienia tych aut (obecnie już trochę się zmieniło)
    słyszałemteż na różnych forach, że to się nie da , że szyna can itp co się oczywiście okazało czystymi bzdurami .
    Pierwotnie zakładałem soft turbo czyli małe doładowanie seryjnego silnika ,auto do użytku codziennego miało działać wszystko jak w seryjnym aucie i jeździć na lpg wszystkie założenia sie udały auto ponad rok jeździło bez najmniejszych problemów
    schamowane na 435km i 635nm na pb , 408 km 575nm na lpg
    teraz o zmianach
    Zmiany w silniku i układzie sterowania i paliwowym:
    zewnętrzna chłodnica oleju silnika,
    podstawka termostatyczna pod filtrem oleju,
    nowa większa chłodnica wspomagania
    pompa paliwa walbro255
    wtryski Siemens 470ccm3
    mega wielki intercooler
    2 turbiny z bmw TD04- 13g
    2 kolektory wydechowe z kwasa
    przelotowy układ wydechowy 2,5cala z kwasa
    dolot 3 cale z kwasa
    wskaźniki EGT, boost, szerokopasmowy afr ze wskaźnikiem i wyjściem korekcyjnym
    EcuMaster DET3
    zawór upustowy- podróba HKS'a
    dużo złączek silikonowych od FMIC.pl
    2 filtry stożkowe
    regulator ciśnienia paliwa z wskaźnikiem
    węże olejowe i paliwowe z teflonu w oplocie stalowym
    pewnie jeszcze parę rzeczy by się znalazło. Wszystkiego nie jestem w stanie zapamiętać.


    Przez zimę poprawiłem parę rzeczy które uważałem że trzeba zmienić , a wiec filtry znalazły się z przodu tak aby ssały zimne powietrze orurowanie , najważniejszą zmianą był przerobienie turbin na hybrydowe
    Dzięki uprzejmości kolegi coobcio który całkowicie bezinteresownie dostarczył mi większe wirniki ssące do turbin
    po tych zabiegach przybyło momentu napędowego mimo że i doładowanie i zapłon był wycofane ze względu na słabe seryjne korby (zdawałem sobie sprawę że są słabe ) przy wyścigu w Konkolewie korby się pogięły a jedna pękła wysadzając silnik w powietrze
    wiec było trzeba odbudować silnik tak naprawdę teraz mam inny bo z tamtego została dobra tylko jedna turbina [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f775311f2dbae89.html][/URL



    http://www.youtube.com/watch?v=HSGTiIZGgT8
    Ostatnio edytowane przez jarek1111 ; 1st-July-2014 o 21:57 Powód: ort

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Fajny projekt
    jak widac mocniejsze dmuchanie w fabryczne graty to jednak nie jest dobre rozwiązanie.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Dec 2011
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Jeździ
    G35, sedan, 2003
    Postów
    414
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Te 470cc do jakiej mocy by stykły?

  4. #4
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Dobry projekt, fajnie że wszystko ogarniasz sam. Nie podoba mi sie tylko to wyciete wzmocnienie czołowe. Ile dmuchałeś na te 435 koni i od jakich obrotów miałeś pełne doładowanie?

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Fajny projekt
    jak widac mocniejsze dmuchanie w fabryczne graty to jednak nie jest dobre rozwiązanie.
    Ja dalej będę twierdził, że to nie tyle ciśnienie doładowania co potężny moment obrotowy przy niskich obrotach gnie korby.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  5. #5
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? pawell31 Zobacz post
    Te 470cc do jakiej mocy by stykły?
    Przy seryjnym ciśnienieniu paliwa 3,5 bara 450 ps bym nie przekraczał. Do tego regulator ciśnienia paliwa.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    ZABRZEG
    Jeździ
    350Z BITURBO
    Postów
    32
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    wtryski powinny starczyć na okolo 450 470km
    ja mam calkowicie zmieniony uklad paliwowy z korekcją ciśnienia paliwa na listwie po boscie ,
    orginalnie nissan ma nieobiegowy uklad zasilania to znaczy że idzie tylko paliwo do listwy a cisnienie jest ustalane regulatorem cisnienia który jest w baku,
    ja to mam przerobione tak że zasysam paliwo grubym wężem z baku do zewnętrznej pompy paliwa potem filtr paliwa i wężem na listwe ,listwa jest przerobiona tak że mam z niej powróti na nim zewnetrzny regulator cisnienia z możliwoscią pełnej regulacji ciśnienia i korekcji ciśnienia od ciśnienia w kolektorze ,po regulatoże paliwo wraca przelewem do baku to tak w skrucie
    w silnikach turbo problem wydajności wtrysków jest taki że masz na listwie np 2 bary cisnienia paliwa anp w kolektor pompujesz też 2 bary powietrza iwydajność wtryskiwacza jest wtedy równa zeru ciśnienia sie wyrównują i PALIWO NIECHCE PŁYNĄC

    Co do wzmocnienia ono nie jest całkiem wycięte i nie było innej możliwości zmieszczenie ic chłodnicy oleju i wiekszej chłodnicy wspomagania
    na te 435km mam doładowanie 0,8 bar i pełne o8 bar to okolice 2,500 2,600
    co do korb Łukasz masz racje niszczy je wytważany momęt napędowy ale żeby go wytwożyć to trzeba doładować silnik , tak że jedno z drugim tak napeawde jest mocno powiązane
    podczas strojenia na hamowni dochodziłem do 680nm przy 3tyś prm widac na wykresie taki pagurek ale on już jest tam stłumiony przez odpowiednie wystrojenie i zapłonem i paliwem
    poprostu zdusiliśmy go ,
    Teraz mam inny kolektor powinien on tak zadzalać że zdusi momet na niskim prm za to da moc przy odcince .
    Nie ukrywam ze celuje w moc ok 600 650km i okolice 800nm ,te mody auto przejdzie przez zime co sie wiąże tak naprawde z przebudowaniem wszystkiego
    wkleje paree linkow do filmików z rozruchu strojenia na ekumasteże jest też z pokazanym regulatorem ciśnienia paliwa
    http://www.youtube.com/watch?v=6H6xtR-mXR0
    http://www.youtube.com/watch?v=Noq_vcasveE
    http://www.youtube.com/watch?v=liZZS40Rits
    http://www.youtube.com/watch?v=Pff5rgtMrVk

  7. #7
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? jarek1111 Zobacz post
    ja to mam przerobione tak że zasysam paliwo grubym wężem z baku do zewnętrznej pompy paliwa
    Jak masz rozwiązaną kwestję przepompowywania paliwa z lewego zbiornika? Po wężu w każdym zchodzącym się w jeden idący do pompy?

    Cytat Napisa? jarek1111 Zobacz post
    w silnikach turbo problem wydajności wtrysków jest taki że masz na listwie np 2 bary cisnienia paliwa anp w kolektor pompujesz też 2 bary powietrza iwydajność wtryskiwacza jest wtedy równa zeru ciśnienia sie wyrównują i PALIWO NIECHCE PŁYNĄC
    Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Jak masz 2 bary ciśnienienia podstawowego na listwie, to dmuchając 2 bary w kolektor masz na listwie 4 bary. Regulatory ciśnienia działają w stosunku 1:1.

    Cytat Napisa? jarek1111 Zobacz post
    Co do wzmocnienia ono nie jest całkiem wycięte i nie było innej możliwości zmieszczenie ic chłodnicy oleju i wiekszej chłodnicy wspomagania
    Nie wiem jak w Z ale w G wcisne tam IC 76mm plus wiatraki spala 50mm, czyli w sumie 125mm i do tego jeszcze chłodnica oleju.

    Cytat Napisa? jarek1111 Zobacz post
    co do korb Łukasz masz racje niszczy je wytważany momęt napędowy ale żeby go wytwożyć to trzeba doładować silnik , tak że jedno z drugim tak napeawde jest mocno powiązane
    podczas strojenia na hamowni dochodziłem do 680nm przy 3tyś prm widac na wykresie taki pagurek ale on już jest tam stłumiony przez odpowiednie wystrojenie i zapłonem i paliwem
    poprostu zdusiliśmy go
    Skoro to nie diesel i masz zakres obrotów do 6500 (zakładam że to zwykły DE) to po co dmuchać max od 2500 obr? Można zastosować zewnętrzny regulator ciśnienia doładowania zależny od obrotów. Max boost ustawić w okolice 5000 obr rosnący płynnie np od 3000 obr.
    Wyobraź sobie że siadasz na rowerze, z przodu ustawiasz największą zębatkę a z tyłu najmniejszą. Spróbuj teraz szybko ruszyć z miejsca albo szybko przyśpieszyć z małych prędkości. Twoje nogi to korbowody, a tłoki to stopy. Tak się czuł Twój silnik
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Zapłonem zdusił niut z dołu i bardzo dobrze, a turbo niech jak najszybciej wstaje wtedy najprzyjemniej się lata na co dzień
    Teraz są kute korbowody to nie ma takiego problemu

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    ZABRZEG
    Jeździ
    350Z BITURBO
    Postów
    32
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Łukasz niestety ja niedysponuje ośrodkiem badań i rozwoju, te 0,8 bar to minimalne doladowanie jakie sie da ustawić na wg , ( TWARDOŚC SPRĘŻYN) seryjnie te turbiny pompują 1,5 bar w silnik 2,5l w 4 cylindrowy a u mnie w 3 cylindry i 1,7l każda , ciśnienie doladowania jest oczywiście sterowane z mapy ekumastera i zaworka ebc
    jaka kolwiek zmiana w turbinach wymaga demontażu skrzyni biegów wału napedowego i wydechu oczywiście teraz będzie progresywne doładowanie 0d ,08 bar do max powiedzmy okolo 1,5 bar
    przy budowaniu tego setapu urzyłem tylko swojego doświadczenia bo nieznam inego nissana 350z wystrojonego na ekumasteże z układem turbo robionym w wlasnym garazu
    oczywiście sa w polsce 350z turbo robione na gotowcach z usa a na to mnie nie stać ,
    nie ma co sie skupiac na pogiętych korbach przynajmniej ktos w pl to przetestował, zebrane doswiadczenia znowu zaowocują na przyszlość
    skupic sie teraz trzeba na mocy 650km i 800nm i napędzie awd
    bo niestety brak trakcji juz teraz mi sie daje mocno odczuć
    http://www.youtube.com/watch?v=HSGTiIZGgT8

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Ładny bieżnik

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Coobcia Nissan 350Z - Pojeżdżawki i Zabawy w N/A CEL 400KM ! ! !
    By Coobcio in forum Co stoi w garażu poza INFINITI :)
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 23rd-November-2016, 12:53
  2. prywata cd 350z
    By sirtrojan in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2011, 20:15
  3. prywata cd 350z 3
    By sirtrojan in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19th-October-2011, 16:41
  4. prywata cd 350z
    By sirtrojan in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-October-2011, 22:32
  5. Nissan 350z TT
    By Jacob_USA in forum Humor
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-March-2010, 16:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •