Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Automat głupieje ?

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie Automat głupieje ?

    Pytanko do innych użytkowników automatów czy też doświadczyli podobnego zjawiska.

    Jadę sobie, znikąd pojawia się okazja do wyprzedzenia auta przede mną, jestem w trybie automatic, manetkami zrzucam sobie jeden bieg, co by być na wyższych obrotach, jak już auto z naprzeciwka przejedzie wciskam gaz do dechy. Z 5 razy zdarzyło mi się, że auto ostro szarpnęło (pod pojęciem ostro mam coś na zasadzie jakby przywaliło coś w auto z tyłu), chwile auto nie ciągnie (z 1-2 sekundy), po chwili wystrzeliwuje. To wg. mnie wygląda trochę jakby auto miało już w miarę wysokie obroty, a komputer coś głupieje i jeszcze redukuje tak, że wchodzi na odcinkę, coś tam myśli i dopiero zmienia bieg na następny. Co ciekawe raz zdarzyło mi się to przy samym tylko kickdownie w trybie automatycznym (czyli bez żadnej redukcji z mojej strony). Normalne to czy też powinienem ścigać serwis ?

    Aaa i mam wrażenie, że takie cuda zdarzają się tylko w trybie Sport.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Niewiele Ci pomogę, bo:
    1. Nie używam i nie używałem trybu Sport - denerwują mnie te podwyższone obroty po hamowaniu. Tym bardziej, że nawet teraz, gdy mam kompresor potrafi trzymać te obroty przy 4.000.
    2. Zanim zamontowałem kompresor nie używałem prawie nigdy manetek - tylko pedał w podłogę. Nigdy nie zdarzyło mi się, to co opisujesz, a często wyprzedzałem.
    3. Po montażu kompresora nie używam już kickdown tylko zmieniam biegi manetkami. U mnie raz w dół zrzuca na 5. Przed samym wyprzedzaniem jeszcze raz na 4 i ew. na 3, gdy mam podbramkową sytuację.

    To co opisałem wg. mnie NIE jest normalne. Zgłosić do serwisu warto.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35S
    Postów
    16
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dziwne objawy, tym bardziej, że redukujesz manetkami. Przy redukcji manetką w sporcie skrzynia powinna w ogóle sama nie zmieniać biegów w tej sytuacji. W trybie niemanetkowym czasem zdarzało mi się, że skrzynia wariowała przy wyprzedzaniu, ale to była kwestia przyzwyczajenia się do skrzyni i jej wyczucia. Natomiast nigdy nie zdarzyło mi się szarpanie, takie jak opisujesz. W kazym razie tak jest u mnie, może w Q50 jest inaczej

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    OK, dzięki za odpowiedzi. Napisałem maila do Artura Dobruckiego, zobaczymy co odpowie. Jeszcze posta wyskrobie na infinitiq50.org. Najgorsze jest to, że na 8500km przebiegu zdarzyło się to z 5 razy i nie wiadomo kiedy spodziewać się następnego wystąpienia

    Co do trybu manualnego działa dziwnie w Q50. Ja też na początku zakładałem, że jest to w pełni tryb manualny. I rzeczywiście dochodzi do odcinki i muszę ręcznie zmienić bieg w górę. Ale w dół już zmienia sam, a więc jak zwalniam i nie zredukuje biegu to zrobi to za mnie. Co ciekawe reaguje też na kickdown i będąc w trybie manualnym przy mocniejszym naciśnięciu potrafi zrzucić kilka biegów.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Kickdown może zmienić bieg, nawet w trybie M !!! Kickdown jest traktowany jako sytuacja awaryjna ... jedziesz na M na 7 biegu, nagle musisz gwałtownie przyspieszyć, wciskasz gaz do podłogi i skrzynia zrzuci bieg na możliwie najniższy, żeby jak najlepiej przyspieszyć.

    Misiek, czy w Q50 w trybie M sam nie zmieni bieg na wyższy po dojściu do czerwonego pola? U mnie zmienia.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie nie zmienia w trybie M biegu na wyższy po dojściu do czerwonego pola, zawsze muszę robić to sam. Wydaje mi się, że w G jest to samo, bo Tomek g35c też narzekał przy startach, że mu wchodzi na odcinkę jak za późno bieg zmieni.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    I rzeczywiście dochodzi do odcinki i muszę ręcznie zmienić bieg w górę
    Jesteś pewien? U mnie nawet w M po dojściu do odcinki sam zmieni bieg na wyższy. Może w Mce jest inaczej.

    ... sorki, zadałem pytanie dwa razy ... net u mnie dziś fatalnie działa.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Hmmmm, kurczę aż jutro sprawdzę. Jak auto dochodzi mi do odcinki i przez sekundę nic tylko wyje to automatycznie zmieniam bieg na wyższy, ale może jak przeciągnę to sam zmieni. Jutro sprawdzę.

    W każdym razie moje podejrzenia są takie, że czasami jak mam już w miarę wysokie obroty i robię kickdown komputer źle wylicza ilość biegów do zrzucenia i czasami zrzuca za dużo i wchodzi na wysokie obroty zaraz przed odcinką. Stąd ostre szarpnięcie. W każdym razie patrze na to przez analogie do manuala w poprzednim aucie. Tam jak zredukowałem na b. wysokie obroty (zaraz przed odcinką), też miałem mocne szarpnięcie, może nie aż takie, bo tam miałem 170KM, ale dość podobne objawy.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    mu wchodzi na odcinkę jak za późno bieg zmieni.
    U mnie w trybie M wchodzi na odcinkę, a później zmienia bieg na wyższy. Dlatego chcę spróbować przesunąć odcinkę do 8.000 Co ciekawe, u Coobcia na hamowni nawet w trybie M na 4. biegu nie dochodzi do odcinki, tylko zmienia na wyższy przy 7.250 ... nic z tego nie rozumiem.

  10. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    w dół już zmienia sam, a więc jak zwalniam i nie zredukuje biegu to zrobi to za mnie.
    Praktycznie w każdym automacie - przy malejącej prędkości/obrotach - jeżeli nie zmienisz na czas samodzielnie - następuje automatyczna zmiana w dół - kwestia bezpieczeństwa skrzyni,
    w górę to już zależy od producenta, ja miałem różnie - w jednych automat zmieniał samoczynnie w innych można było zarzynać silnik/skrzynie...

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Co ciekawe reaguje też na kickdown i będąc w trybie manualnym przy mocniejszym naciśnięciu potrafi zrzucić kilka biegów.
    Wprawdzie zapytaj w Serwisie ale chyba sam sobie odpowiedziałeś, po chłopsku mówiąc
    albo "awaryjny kickdown"
    albo tryb ręczny - bo w tym trybie TO TY decydujesz jaki masz mieć bieg i obroty
    więc jak robisz naraz jedno i drugie - skrzynia może zgłupieć

    w każdym automacie jakim jeździłem - "awaryjny" kickdown (przełamanie oporu pedału gazu po wciśnięciu niby do podłogi) zawsze powodował "uderzenie w plecy"

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    U mnie nie zmienia w trybie M biegu na wyższy po dojściu do czerwonego pola, zawsze muszę robić to sam.
    zakładam że tak masz w trybie sport - M-manual - czyli domyślnie sport (?), w sumie po to ten tryb jest - żeby decydował w większym stopniu człowiek w mniejszym komputer
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 23rd-July-2014 o 17:05
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. skrzynia automat a manual w G35 - różnice ???
    By lukasz32 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18th-November-2016, 15:31
  2. Automat w samochodach Infiniti
    By misiektoja in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11th-February-2014, 18:03
  3. G35 coupe - automat - problem z wrzuceniem biegu
    By sirtrojan in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14th-March-2013, 11:19
  4. G35 maly problem ze skrzynia automat
    By luki in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30th-January-2012, 22:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •