Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Automat głupieje ?

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    U mnie w trybie M wchodzi na odcinkę, a później zmienia bieg na wyższy. Dlatego chcę spróbować przesunąć odcinkę do 8.000 Co ciekawe, u Coobcia na hamowni nawet w trybie M na 4. biegu nie dochodzi do odcinki, tylko zmienia na wyższy przy 7.250 ... nic z tego nie rozumiem.
    Niestety taki urok oprograwmowania skrzyni od Infiniti... W tej samej skrzyni ale w 370Z możesz trzymać auto na odcince każdego biegu i nie wskoczy wyższy... Bardzo to się przydaje jak się odcinke podnosi właśnie do 8000 by na II biegu łapać 100km/h i w efekcie sprint 0-100 wynosi 4,8 sek

  2. #12
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Krk
    Jeździ
    Q50 2.0T 2015
    Postów
    64
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    czesc. u mnie jest troche inny temat. Jade na standardzie, zbijam biegi manetkami np zeby wyprzedzic i ustawia sie dajmy na to 3. Pozniej to 3 jest juz wyswietlane cala trase, mimo ze czuje ze bieg jest inny i np predkosc 140 - a na wyswietlaczu ciagle trojka... Tez tak macie??? W hondzie zrzucalem recznie manetka wyprzedzalem i pozniej po chwili przechodzilo z biegu dajmy na to trojki na "D". Tutaj caly czas pokazuje ten ost bieg do ktorego zrzucilem. Az do wylaczenia silnika... Ktos ma cos podobnego? Rozwiazaniem na to jest przejscie na D poprzez wielokrotne manetkowanie do gory - ale troche to glupie :/

  3. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Wygląda na to że zawiesza Ci się wyświetlacz.
    Manualna włączasz na stałe przesuwając dźwignię biegów do fotela kierowcy. Poruszaj dźwignią - może się odblokuje.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    W Infiniti M, jadąc w trybie "automatycznym" (na wyświetlaczu D),jeżeli zmieniam bieg manetkami np. na 3 to podczas dalszej jazdy, jeżeli nie używam już manetek, auto samo powraca do trybu automatycznego - wyświetla D. Skrzynia pracuje w pełnym "zakresie" biegów.

    W Infiniti Q60 jadąc w trybie "automatycznym" (na wyświetlaczu D),jeżeli zmieniam bieg manetkami np. na 3 to podczas dalszej jazdy, jeżeli nie używam już manetek, auto samo powraca do trybu automatycznego, ale na wyświetlaczu wyświetla się zadana 3 i jest to najwyższy bieg do którego pracuje skrzynia.

    Jak widać, co kraj to obyczaj.

    Tak jak z przyciskami w klamce. W M'ce przyciskiem otwieram i zamykam auto, w Q60 mogę tylko zamknąć.

  5. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    W Infiniti M, jadąc w trybie "automatycznym" (na wyświetlaczu D),jeżeli zmieniam bieg manetkami np. na 3 to podczas dalszej jazdy, jeżeli nie używam już manetek, auto samo powraca do trybu automatycznego - wyświetla D. Skrzynia pracuje w pełnym "zakresie" biegów.
    Tak jak z przyciskami w klamce. W M'ce przyciskiem otwieram i zamykam auto, w Q60 mogę tylko zamknąć.
    U mnie w Q50 - jest tak jak u Ciebie w M'ce - ale ja mam Q50 w wersji z rynku US...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybrid Sport Tech Awd, 2016, Iridium Blue
    Postów
    89
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    U mnie w Q50 - jest tak jak u Ciebie w M'ce - ale ja mam Q50 w wersji z rynku US...
    U mnie tak samo - a mam wersję EU

  7. #17
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? alezuch Zobacz post
    U mnie tak samo - a mam wersję EU
    W takim wypadku - mają prawdopodobnie błąd w oprogramowaniu - Panowie jazda do serwisu i reklamacja gwarancyjna - lub aktualizacja oprogramowania...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    W Infiniti Q60 jadąc w trybie "automatycznym" (na wyświetlaczu D),jeżeli zmieniam bieg manetkami np. na 3 to podczas dalszej jazdy, jeżeli nie używam już manetek, auto samo powraca do trybu automatycznego, ale na wyświetlaczu wyświetla się zadana 3 i jest to najwyższy bieg do którego pracuje skrzynia.
    W Q50 2.0 EU jest tak samo , jesli manetka zredukuję do np.3 to juz nie wskoczy automatycznie na wyższy nawet po dłuższej jeździe - jest to trochę wkurzające i zamiast klikać przez wszystkie biegi w góre najlepiej przytrzymać + przez 2 sek to skrzynia powróci do trybu D
    Idealnie byłoby gdy po redukcji jeśli przez np 1 min nie ruszamy manetek to skrzynia powinna powrócić automatycznie do D

    Ale i tak w nie jest źle ... podczas jazdy próbnej mazdą 6 gdy spróbowałem zmiany biegów manetkami to po chwili skrzynia się blokowała na aktualnym biegu i miła sprzedawczyni z salonu prosiła by wykonać "reset skrzyni" poprzez przejście w tryb M i powrót do D - prawdopodobnie przerabiali ten problem juz wielokrotnie ...
    w Q50 nigdy nic podobnego się nie wydarzyło

  9. #19
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Będę się upierał przy swoim, poza tym w instrukcji pisze że tryb manualny NA STAŁE włączamy jedynie dźwignią zmiany biegów,
    w wypadku dźwigni ustawionej na D i przełączania biegów manetkami ma być tak jak to opisał Docent w M'ce i potwierdził Alezuch w Q50,
    czyli po dłuższym bezruchu manetek (kilkadziesiąt sekund) automatycznie wraca do D.
    Tak samo miałem zresztą w FX.
    To jest albo wada wyświetlacza (wiem że wymieniali już gwarancyjnie) albo oprogramowania.
    Zgłaszać do serwisów do naprawy gwarancyjnej
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #20
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Krk
    Jeździ
    Q50 2.0T 2015
    Postów
    64
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzieki Panowie mam jeszcze lekko ponad miesiac gwarancji wiec powoli zaczynam sobie to wszystko zapisywac

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. skrzynia automat a manual w G35 - różnice ???
    By lukasz32 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18th-November-2016, 15:31
  2. Automat w samochodach Infiniti
    By misiektoja in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11th-February-2014, 18:03
  3. G35 coupe - automat - problem z wrzuceniem biegu
    By sirtrojan in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14th-March-2013, 11:19
  4. G35 maly problem ze skrzynia automat
    By luki in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30th-January-2012, 22:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •