Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 109

Temat: Przerobka swiatel

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Wyszkow
    Jeździ
    Infiniti FX35 2005 srebrny
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Przerobka swiatel

    Witam
    W pewnym warsztacie ,którego właściciel zapewniał mnie ze znają sie na rzeczy pojechałem przerobić tylne światła

    Przy odbiorze zauważyłem ze światła tylne pozycyjne słabo świecą, na maja uwagę właściciel warsztatu powiedział ,ze teraz to tak wygląda bo jest słońce a ja głupi mu uwierzyłem i tu był mój błąd gdyż jak się później okazało w nocy tez światełka są mało widoczne

    1- pytanie Czy można coś zrobić by światła świeciły mocniej niż obecnie ale nie mocniej niż światło stopu które jest na tych samych ledach

    Kierunki świecą na pomarańczowo i światło jest widoczne
    Lampy są przezroczyste a zostały przerobione tak ze od góry mam światła pozycyjne i stop w jednym a na dole są kierunki -
    2-pytanie Czy to jest odpowiednia lokalizacja czy nie powinno być odwrotnie kierunkowskazy - góra ,pozycyjne i stop -dol ?

    Jak wlacze kierunki to mygaja bardzo szybko ,dopiero po włączeniu świateł pracują poprawnie w normalnym tempie
    3-pytanie czy mozna to paprawic jesli tak to jak ?


    Przeróbkaswiatla przeciwmgielnego
    Wlasciciel przy odbiorze poinformował mnie ze będę musiał jeszcze raz do niego wpaść (JAK DO MNIE DZWONIŁ BYM PRZYJECHAŁ PO ODBIÓR AUTA TO NIC O TYM NIE WSPOMINAŁ A JA NIE MIESZKAM W SĄSIEDZTWIE TYKO MAM 80 KM DO JEGO WARSZTATU) gdyż mial problem z zrobieniem swiatla przeciwmgielnego w lewym swietle cofania
    Mowil cos o jakims module ktorego obecnie niema a ktory musi zamowic bo moj Fx ma kamerke cofania i dlatego sa jakies problemy jak tylko otrzyma modul to do mnie zadzwoni

    4-pytanie czy potrzebny jest modul by miec swiateko przeciwmgielne,czy to tylko byla wymowka by sie mnie pozbyc bo niestarczylo wiedzy i umiejetnosci

    Na koniec okazalo sie ze klosze zostaly zle sklejone , po kapieli autka lewy klosz jest zaparowany od srodka

    5-pytanie czy mozna naprawic ponownie klosz by nie przepuszczal wilgoci jesli tak jak i czym?


    Po niedzieli dzwonie do tego warsztatu by zreklamowac usluge ale przed tym chcialbym sie poradzic znawcow by miec jako takie pojecie i ewentualne argumenty
    Pozdr Robi

  2. #2
    Expert od oświetlenia/Lighting expert Avatar MARUS
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Chicago/Rzeszow
    Jeździ
    Fx45 2004 black
    Postów
    117
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam
    Przykro mi to słyszeć..
    Zajmuje sie przeróbka świateł do efexa od 2005 roku i moge szczerze powiedzieć (nie chwaląc się ) ze bylem pierwszy, a w Polsce to na pewno.. Moje lampy testowane były na dwóch samochodach przez rok czasu zanim zacząłem je sprzedawać. Do tej pory sprzedaje je w USA, Polsce i na cala Europe.. Jak do tej pory nikt mi nie zgłosił żeby coś się z nimi stało lub ze spowodowały jakaś awarie w samochodzie.. Ale i tak na moje lampy daje gwarancje.. Jak coś się już stanie to wysyłam lub wymieniam na nowy set..
    Wracającdo Twoich lamp,
    - światła pozycyjne nie powinny zmienić jasności i jest to wada w przeróbce lamp. Trzeba rozebrać na nowo lampy i przerobić połączenie diod
    - jeżeli kierunkowskazy mruga za szybko to po prostu instalacja nie została zrobiona poprawnie i nie została kompletnie skończona. Niektórzy montują jakieś moduły do tego.. Ja robię to w prostszy i sprawdzony sposób.. Możesz dalej tak jeździć i nic sie nie stanie. Kierunki będą działać normalnie przy włączonych światłach lub przy wyłączonych i wciśniętym stopie
    - ja robię lampy z kierunkiem w środku (audi style), i wydaje mi się ze jest to najlepsze położenie. Zrobiłem może parę setów takich jak Ty masz ale to juz na specjalne zyczenie
    - przeciwmgielne- nie potrzeba zadnego modulu. Przejrzyj forum i znajdziesz super opis jak to zrobić w tylnym odblasku
    - jeżeli lampy parują to po protu źle sklejone. Możesz je poprawić silikonem ale i tak są przecież źle zrobione bo źle świecą.

    Dal bym Ci link na allegro do moich lamp ale mi zblokowali ale tu masz link do mojej galerii
    http://s263.photobucket.com/albums/i...albumview=grid
    http://www.youtube.com/watch?v=7qdVBi-dids

    A tu masz linka do przeciwmgielnego zrobione przez sirtrojan (Grzegorz) :
    http://www.ifans.pl/showthread.php?2...erbka-odbynika

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Robi wrzuć namiar na typa co ci te światła przerabiał żeby przypadkiem ktoś się nie skusił.

    Co do przeróbki świateł, to jak rzekł MARUŚ koleżka spierdzielił sprawę - powinno świecić i mrugać identycznie - niezależnie czy światła pozycyjne/stop są włączone.
    Klosze - muszę przyznać nawet po super robocie lubią sobie zaparować - fakt że jest to najbardziej widoczne po zimie i jesieni kiedy to jest najwięcej wilgoci.
    Doraźnie możesz teraz odkręcić lampy odłączyć je i wysuszyć na słońcu - elektryka nie lubi wilgoci wiec im jej mniej tym lepiej.
    Sprawdź czy gołym okiem nie widzisz jakiś pęknięć a jak są to uszczelnij je silikonem, najlepiej bezbarwny albo w kolorze klosza (czerwony). Jeśli w plastikowej nakrętce masz dziurkę (przez która idzie kabel z sygnałem do kierunków) to ją też potraktuj silikonem.

    Co do światła p.mgielnego - to ściema, nie trzeba nic poza kilkoma godzinami pracy - chodzi o przeciągniecie kabli od konsoli - w której umieszcza się włącznik do tylnego zderzaka i zamontowanej w nim lub pod nim lampy.
    W W-wie zrobią ci p.mgielne ze 300 PLNów albo zrób to sobie sam!
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35 2004
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam Panowie Czy mozecie mi polecic fachowca do przerobki tylnych swiatel w fx35 najlepiej z okolic Warszawy I ile taka operacja moze kosztowac

  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    atakuj chłopaków w Pruszkowie - tanio i szybko
    http://www.xenon24.pl/Oferta.htm

    cena ok 850 PLN najlepsze do tej pory cena na rynku.

    i zapraszamy do przywitania się z forumowiczami w dziale : http://www.ifans.pl/forumdisplay.php...itaj-si-adnie-!
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Infiniti G37S 2008 Black
    Postów
    1
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Cool

    Witam, ja przerabiałem światła w Pysznicy koło Stalowej Woli (Podkarpacie)

    cena ówczesna (ponad rok temu) 800 zł,
    czas - około 3 godziny
    Gwarancja na plus

    http://allegro.pl/przerobka-lamp-usa...748391914.html

  7. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    AMP w Pysznicy - robiłem u niego 2 Voyagery ale jeszcze w końcu lat '90 i wszystko było ok. Jak jest teraz ? Trzeba zadzwonic...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    floydz a po co robiłeś światłą w G37s ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    FAN INFINITI - Klubowicz Avatar ZYZIO
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Jeździ
    Obecnie bez Infiniti
    Postów
    200
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    zrobilem sobie dzisiaj swiatlo przeciwmgielne w zderzaku w Pruszkowie. Wyglada tak jak o admina Sira.
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez ZYZIO ; 4th-August-2011 o 21:16

  10. #10
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    hehe jak nie lepiej
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 8th-December-2017, 08:33
  2. Xenon24-przerobka świateł.
    By Black in forum Usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8th-May-2017, 17:38
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 12:45
  4. linia swiatel
    By linkintiger in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-November-2010, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •