Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 61

Temat: Opony zimowe do Q50s

  1. #21
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Ślepy a propos naszej rozmowy i tego co pisałeś na forum. Jak będę kupował opony to rozważam run flat / normalne + ubezpieczenie. I mam pytanie jakie są koszty takiego ubezpieczenia i czy miałeś jakieś doświadczenia z tą awaryjną naprawą/wymianą opony gdzieś na wypi*ówku?

  2. #22
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    Ślepy a propos naszej rozmowy i tego co pisałeś na forum. Jak będę kupował opony to rozważam run flat / normalne + ubezpieczenie. I mam pytanie jakie są koszty takiego ubezpieczenia i czy miałeś jakieś doświadczenia z tą awaryjną naprawą/wymianą opony gdzieś na wypi*ówku?


    ???

    1. Szczerze mówiąc nie wiem o czym piszesz w sensie ubezpieczenia opon...
    2. Przez 4,5 roku użytkowania FX'a - wymieniłem raz oponę razem z felga - po najechaniu z dużą prędkością na wysoki krawężnik (wyprzedzanie - wysepka)
    3. Zgłoszone w ramach AC

    Zamiast jakiegoś dodatkowego ubezpieczania opon - lepiej sobie wykup ochronę zniżek AC...
    no chyba że zamierzasz dużo jeździć w terenie...

    Na temat rUNfLATÓW - wypowiadać się nie będę bo... to moim zdaniem tylko strata $ i czasu...
    poszukaj/poczytaj to znajdziesz...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #23
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Ja to w sumie mam mieszane odczucia. Z jednej strony wkurzające są te opony, bo są twarde i mocno głośne, niektórzy wulkanizatorzy mają problem z ich wymianą, niektórzy twierdzą, że tych opon nie powinno się przekładać, bo mocno się niszczą. Z drugiej strony opony są mocno wytrzymałe, tak jak kiedyś pisałem, raz wjechałem na jakąś śrubę, która mocno się wbiła, ale na oponie wrażenia to nie zrobiło. W maju miałem jeszcze kolejną przygodę, gdzie opona już poległa, wbiło się jakieś ********, ale dzięki temu, że to RF przejechałem na kapciu 2,5km do wulkanizatora, bez żadnej straty na oponie. Chociaż tak szczerze to wolałbym jednak normalne opony, bo przygody często się nie zdarzają, a na co dzień człowiek jeździ i męczy się z nimi.

  4. #24
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    UBEZPIECZENIA OPON

    Zapewnia on najczęściej wymianę koła na miejscu zdarzenia, odholowanie pojazdu, jeśli sytuacja uniemożliwia wymianę koła na drodze, a także pokrycie kosztów naprawy, rzadziej, a praktycznie wcale zakupu czy zamontowania nowej opony. Koszty takiego Assistance opony są niewielkie, choć nie wszyscy kierowcy będą zainteresowani oddzielnym wykupieniem takiego ubezpieczenia, gdyż opcja wymiany koła uwzględniania jest również w rozszerzonych pakietach Autocasco czy Assistance.
    Może się źle zrozumieliśmy myślałem, że o coś takiego Ci chodziło, że coś takiego masz.

    Ja sporo jeżdżę po Polsce a za rok będę jeszcze więcej.. dlatego jak stanę na środku autostrady z przebitą oponą to wolę aby, ktoś miał psi obowiązek zająć się tym a nie w panice na deszczu w jesień szukać rozwiązania.

    A RF to 300 pln na oponie drożej czyli zestaw opon +1200 pln trzeba liczyć. Nie wspominając o komforcie i twardości o jakiej mówicie.

    Przez 5 lat jeżdżenia rocznie od 10 do 20 tys. km ani jednej przygody (dziury) nie miałem z oponami.

  5. #25
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    UBEZPIECZENIA OPON

    Zapewnia on najczęściej wymianę koła na miejscu zdarzenia, odholowanie pojazdu, jeśli sytuacja uniemożliwia wymianę koła na drodze, a także pokrycie kosztów naprawy, rzadziej, a praktycznie wcale zakupu czy zamontowania nowej opony. Koszty takiego Assistance opony są niewielkie, choć nie wszyscy kierowcy będą zainteresowani oddzielnym wykupieniem takiego ubezpieczenia, gdyż opcja wymiany koła uwzględniania jest również w rozszerzonych pakietach Autocasco czy Assistance.
    Może się źle zrozumieliśmy myślałem, że o coś takiego Ci chodziło, że coś takiego masz.

    Ja sporo jeżdżę po Polsce a za rok będę jeszcze więcej.. dlatego jak stanę na środku autostrady z przebitą oponą to wolę aby, ktoś miał psi obowiązek zająć się tym a nie w panice na deszczu w jesień szukać rozwiązania.

    A RF to 300 pln na oponie drożej czyli zestaw opon +1200 pln trzeba liczyć. Plus większe koszty wymiany na zimówki. Nie wspominając o komforcie i twardości o jakiej mówicie.

    Przez 5 lat jeżdżenia rocznie od 10 do 20 tys. km ani jednej przygody (dziury) nie miałem z oponami.

  6. #26
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    Ja sporo jeżdżę po Polsce a za rok będę jeszcze więcej.. dlatego jak stanę na środku autostrady z przebitą oponą to wolę aby, ktoś miał psi obowiązek zająć się tym a nie w panice na deszczu w jesień szukać rozwiązania.
    Przez 5 lat jeżdżenia rocznie od 10 do 20 tys. km ani jednej przygody (dziury) nie miałem z oponami.
    W normalnych Ubezpieczalniach - naprawa przebitej opony lub autoholowanie do zakładu wulkanizacyjnego - jest praktycznie zawsze w Assistance więc po co dodatkowo przepłacać,
    chyba że coś się zmieniło...

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    A RF to 300 pln na oponie drożej czyli zestaw opon +1200 pln trzeba liczyć.
    Na wiosnę różnica na renomowanych markach wynosiła ~500-zł/szt; ...
    widać "muszą dobrze" się sprzedawać jeżeli ceny tak lecą w dół
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #27
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Damn, nie wiedziałem nawet o tym. Kto inny odpowiada u nas za ubezpieczenia aut, muszę się przyjrzeć szczegółom w takim razie.

    Ceny porównałem najtańsze z marek "premium" indeksy prędkości do 270/300 i wychodzi koło 300 pln.

    Goodyear 694 przecena z 1139
    dunlop SP Sport 01 765 bez przeceny

    run flat:
    bridgestone re051a 982 przecena z 2311
    bridgestone er300 1001 bez przeceny

    BTW gdzieś czytałem, że jak w autach zaprojektowanych pod run flat wsadzi się zwykłe opony to auto będzie mniej stabilne, szczególnie przy wysokich prędkościach. Czy to nie ściema? Przy tak niskim profilu opony to wątpię by była duża różnica.

  8. #28
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    Damn, nie wiedziałem nawet o tym. Kto inny odpowiada u nas za ubezpieczenia aut, muszę się przyjrzeć szczegółom w takim razie. Ceny porównałem najtańsze z marek "premium" indeksy prędkości do 270/300 i wychodzi koło 300 pln. Goodyear 694 przecena z 1139 dunlop SP Sport 01 765 bez przeceny
    run flat:
    bridgestone re051a 982 przecena z 2311
    bridgestone er300 1001 bez przeceny
    BTW gdzieś czytałem, że jak w autach zaprojektowanych pod run flat wsadzi się zwykłe opony to auto będzie mniej stabilne, szczególnie przy wysokich prędkościach. Czy to nie ściema? Przy tak niskim profilu opony to wątpię by była duża różnica.
    Jedyne co odczuwam na własnym przykładzie to to, że auto jest nieznacznie miękksze - zarazem bardziej komfortowe, nie czuję w każdego drobnego kamyczka czy nierówności ...
    Natomiast jak chcesz się ścigać to nie myśl o RunFlatach (poczytaj na jUSA forum - jak klną na RunFlaty i że taki "szajs" wsadzili do Q50) tylko o jakichś "semi-slickach" - jest takich sporo, tylko później na mokrym będziesz miał trochę problemów
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #29
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Jak bym chciał się ścigać i bawić to bym kupił RWD.

    Ja chcę jak najszybciej przemieścić się z punktu A do B. W każdych warunkach więc AWD to podstawa i jakiekolwiek gumy torowe / prawietorowe wgl mnie nie interesują.

  10. #30
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Ponieważ przerabiałem temat opon to temu polecam przy ich zakupie zwrócić uwagę na datę produkcji . Na oponeo okazyjnie ceny maja 2-3 a nawet 4!!! Letnie opony .

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. opony zimowe do QX-a
    By imnowak in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-October-2016, 11:18
  2. Jakie opony zimowe do G37s
    By KeliV in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2012, 14:46
  3. Jakie opony zimowe do G35 Coupe
    By danielV6 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19th-October-2010, 17:40

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •