Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: System inTouch i przypomnienia o potrzebie serwisowania

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    śląskie
    Jeździ
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD, 2016, Malbec Black
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Co 15 tyś, w książce gwarancyjnej jest co 15 tys lub 12 m-cy standardowo co wcześniej nastąpi. Miałem wyjazd i rozchodziło się o 1tyś, pytałem czy nie będzie problemu i serwis zaleca żeby jednak nie przecholowac o więcej niż kilkaset kilometrów bo w razie problemów może być problem z uznaniem gwarancji.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Czy byliście wzywani do serwisu po przejechaniu pierwszych 1500-2000 km w celu wymiany oleju "po dotarciu" ?

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    śląskie
    Jeździ
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD, 2016, Malbec Black
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Nie, ponadto doradcy twierdzą, jak w przypadku każdego nowego samochodu w tej chwili, że jest dotarły i w zasadzie może od razu dostać w palnik, jednak w instrukcji obsługi jest informacja o układaniu /docieraniu przez pierwsze 1 czy 2 tys.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Niestety w serwisach Infi jak i każdej innej marki pracują ludzie którzy mają pojęcie i tacy którzy pojęcia nie mają pojęcia co robią
    Tak jak wyżej - docierać trzeba i jest to wyraźnie zaznaczone, część obsługi Infiniti o tym mówi, część twierdzi inaczej. Dociera się nie tylko silnik ale też i skrzynia, dyferencjały, układa się cały układ jezdny i hamulce. Co do samej zmiany oleju - to już nie te czasy, że w środku robi się syf straszny przy docieraniu do tego w przypadku Infiniti zalewany jest od razu olej docelowy a nie specjalny do docierania. Wynika z tego, że teoretycznie nie ma potrzeby go zmieniać bo filtr wychwyci ewentualne zanieczyszczenia i opiłki, ale fortuny to nie kosztuje i zmieniłem olej po 2000km przejechanych na benzynie.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Niby trzeba docierać, a jak traktowane są demówki ? Auta, które od przebiegu 0 są pałowane, i to kilka razy dziennie, bez rozgrzania silnika, a jednak potem są odkupywane i jeżdżą bez problemu. Ja się pilnowałem/męczyłem przez tych kilka pierwszych tysięcy, ale nie jestem przekonany czy to było koniecznie. Co do wczesnej wymiany oleju to jak gadałem z ówczesnym kierownikiem serwisu na stopie bardziej prywatnej to mnie wyśmiał z tym pomysłem ;-)

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Właśnie kupiłem taką demówkę tylko nie infi. W salonie zrobili mi pierwszy przegląd ale bez wymiany oleju, bo stwierdzili że dopiero po 2 latach lub 30tyś km. (OK. Sam sobie wymienie w międzyczasie) Ale po dwóch miesiącach pani do mnie dzwoni że mam przyjechać bo po 1500-2000 km trzeba zmienić. Zgodziłem się, ale mówię pani że na ich koszt bo jak odbierałem auto to miało już 5000km. Oczywiście konsternacja nastąpiła i pani poszła szefa zapytać czy można tak zrobić. Miała oddzwonić i już tak 2mieś czekam na telefon.

  7. #17
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Niby trzeba docierać, a jak traktowane są demówki ? Auta, które od przebiegu 0 są pałowane, i to kilka razy dziennie, bez rozgrzania silnika, a jednak potem są odkupywane i jeżdżą bez problemu.
    Eksplodować nie eksplodują od takiego traktowania. Można to mieć w dupie jak się samochód będzie używać 3 lata ale jeśli będzie się planować dłuższą eksploatację to sugerowałbym jednak przestrzegać procedury. Ludzie się potem dziwią, że samochód potrafi brać olej po kilku latach albo, że wyniki z hamowni niby dwóch takich samych samochodów się różnią Jednemu korba wyskoczy bokiem czy panewka się sypnie i potem wielkie zdziwienie a innym przez 20 lat nic się nie będzie działo Mało kto to łączy z docieraniem które jednak później wpływa na cały późniejszy okres eksploatacji samochodu w mniejszym bądź większym stopniu.
    Jakbym zmieniał samochody często to bym brał demówkę, ale na dłużej nie ma mowy - chcę samochód do którego nie będę miał żadnych zastrzeżeń przez długi czas i nie pogniewam się jeśli kolejnemu właścicielowi też będzie dobrze służył.

  8. #18
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piore_w_rzece Zobacz post
    Jakbym zmieniał samochody często to bym brał demówkę, ale na dłużej nie ma mowy - chcę samochód do którego nie będę miał żadnych zastrzeżeń przez długi czas i nie pogniewam się jeśli kolejnemu właścicielowi też będzie dobrze służył.
    Dodać trzeba, że wielu łapie się na super oferty cenowe aut "demo". W kontekście ich "traktowania" nie są to jednak aż takie atrakcyjne ceny. Skutki "pałowania" autka w pierwszych kilku tysiącach kilometrów mogą być widoczne po czasie.

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Prawie zawsze takie auto testowe jest droższe niż podstawowa jego wersja, dość dobrze wyposażone no i co ważne zawsze jest zarejestrowane i można po wpłacie zabierać się do domu nowym autem a nie dopiero po 12-15tyg. Co do pałowania, każdy sobie tłumaczy że przecież moje nie było poza tym, w mieście w godzinach pracy salonu raczej nie poszalejesz ze sprzedawcą pasażerem.

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    śląskie
    Jeździ
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD, 2016, Malbec Black
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Docieranie wg instrukcji to jazda w pełnym przedziale obrotów i prędkości a więc nie sądzę żeby jazda na pół gwizdka specjalnie służyła późniejszej eksploatacji. Na dowód powiem że poprzedni samochód miałem z policji gdzie napewno nikt nie docieral go na małych obrotach, była to 200konna astra 3, kupiłem z przebiegiem 170t.km. Sprzedałem z przebiegiem 270t.km. Bez żadnych problemów. Nabywca (brat) jest wniebowziety. Tak że z tym docieraniem to chyba jest tak że im bardziej auto dostanie w palnik tym lepiej chodzi. Swoje infi mam od 10km i dostało w palnik po 200km. Narazie 21t.km. Żadnych problemów ;-)

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. InTouch Sevices
    By Arek in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 4th-February-2019, 18:24
  2. Q50 InTouch
    By Tomekk in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 29th-October-2017, 21:43
  3. Performance Grip Exhaust system
    By SevaNY in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29th-July-2016, 14:48
  4. Najnowsza wersja aplikacji Infiniti InTouch wiesza się
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12th-May-2015, 22:43
  5. [M30d] System AFS w M30d
    By janp in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21st-April-2013, 22:06

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •