Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Q50 2.0T - jazda próbna.

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie Q50 2.0T - jazda próbna.

    Witam,
    będąc w Warszawie wybrałem się do salonu Infiniti na jazdę testową Q50 2.0T.

    Po krótkiej rozmowie z przemiłą obsługą, dostałem kluczyk/pilot do Q50-tki. Samochodem jeździłem ok. 1h – praktycznie tylko po mieście. Wersja Sport, dość bogata opcja: bez Tarczy Bezpieczeństwa, szyberdachu, panoramicznej kamery 360st. Cena nowego ok. 190k zł. Pan Szymon powiedział, że mają spore zainteresowanie wersją 2.0T.

    Jak auto wygląda każdy wie. Kolor nawet mi się spodobał, ładnie łączył się z felgami. Wielkość samochodu włącznie z poj. bagażnika (BTW: ma dziwne kształty) dla mnie jest idealna. Nie za duży, nie za mały. Z przodu miejsca jest OK, z tyłu miałem dość wolnej przestrzeni na nogi. Nad głową już aż tak dobrze nie było (ale tragedii nie ma – ogólnie do przyjęcia).

    Fotele dobrze trzymały w zakrętach, choć mogły być trochę większe/szersze – trochę ciasno było mi na wysokości klp. Skóra przyjemna w dotyku, faktura ładna dla oka – w sumie standard dla tej ceny/klasy.

    Auto na 19-stkach, zawias Sport. Było raczej sztywno, ale komfort był dobry. W zakrętach bez zarzutu trzymał się wybranego toru jazdy.

    Samochód wyposażony był w DAS. Trochę się go obawiałem po opiniach dziennikarzy. Kiedy ruszyłem nie poczułem jakieś dziwnej zwłoki, opóźnienia w działaniu – jednak nie należy wierzyć opiniom z internetu. Żadne drgania nie przenoszą się na kierownicę. Jesteśmy w pełni odizolowani od drogi (co ma swoje plusy i minusy). Kiedy jednak chciałem szybko włączyć się do ruchu, przyspieszając i skręcając kierownicę chwilowo poczułem jakiś dziwnie duży opór, który trwał z 1 sek. Droga była równa jak stół, trybu jazdy nie zmieniałem i zdarzyło się to tylko raz. Co to było to nie mam pojęcia… Pozostaje jedynie kwestia jak to będzie działać przez kolejne 5-10-15 lat.

    Spalanie na zimnym silniku było dość spore , ale później szybko spadło. Średnio wyniosło ponad 12litrów – 100% miasto. Generalnie nie szalałem, normalna spokojna jazda, kilka razy sprawdziłem elastyczność 350Nm. Pan Szymon powiedział, że silnik jest jeszcze nie ułożony (przebieg 1200km) - w miarę większego przebiegu powinno być lepiej. Jadąc na trasie przy 70-80km/h chwilowe miałem 7-7,5l/100km. Sądzę, że jeżdżąc rozsądnie da radę osiągnąć średnie zużycie z 10-10,5l/100km. Osiągi dla mnie bardzo dobre i wystarczające jak na polskie warunki.

    Skrzynia zmienia biegi bardzo komfortowo – jedynie przy kickdown’ie oraz w trybie manualnym ma opóźnienia. Daleko jej do 8-biegowej ZF w BMW. Przy normalnej jeździe jest OK. Wyciszenie dobre – jedynie kręcąc obroty pod czerwone pole silnik wyraźnie słychać ( i tu daje znać o sobie brak 2 cylindrów). Hamulce świetne.

    Generalnie Q50-tka bardzo podoba mi się, jeździło mi się przyjemnie i na pewno będzie rozważany jako kolejny samochód. Jeśli ktoś szuka auta klasy D za ok. 150-200k – obowiązkowa jazda testowa

    Pozdrawiam, Mariusz.

    Kilka fotek poniżej (jakość telefoniczna):
    Attached Images Attached Images

  2. Dzięki mariuszzar za powyższy Post:

    grabba (26th-October-2014)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mariuszzar Zobacz post
    Jadąc na trasie przy 70-80km/h chwilowe miałem 7-7,5l/100km.
    Wg. mnie to i tak sporo. 7l da się osiągnąć fabryczną M37, zaś moje najniższe spalanie to 8,5l/100km z 50 km ze średnią prędkością 70 km/h.

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mariuszzar Zobacz post
    Samochód wyposażony był w DAS. Trochę się go obawiałem po opiniach dziennikarzy. Kiedy ruszyłem nie poczułem jakieś dziwnej zwłoki, opóźnienia w działaniu – jednak nie należy wierzyć opiniom z internetu.
    W narzekaniach na DAS nie chodziło o opóźnienie w działaniu, a właśnie na jego brak. Jak kręcisz koła w normalnym aucie to koła skręcają z jakimś opóźnieniem. Tutaj z kolei jest jak w kierownicy podpiętej pod konsolę wideo - skręcasz i koła są już skręcone i na ten brak opóźnienia i sztuczność jazdy narzekają dziennikarze. Ale ja akurat sobie to chwale, zwłaszcza w trybie Sport, gdzie delikatny skręt koła kierownicy po ułamku sekundy jest już odwzorowany na drodze. Inna sprawa, że przeciętna osoba nie zauważy żadnej różnicy.

    Cytat Napisa? mariuszzar Zobacz post
    Kiedy jednak chciałem szybko włączyć się do ruchu, przyspieszając i skręcając kierownicę chwilowo poczułem jakiś dziwnie duży opór, który trwał z 1 sek. Droga była równa jak stół, trybu jazdy nie zmieniałem i zdarzyło się to tylko raz. Co to było to nie mam pojęcia…
    To jakiś element układu kontroli trakcji, niezmiernie wkurzająca rzecz. W trybie Sport jest to mniej odczuwalne, ale nadal występuje. Dopiero pełne wyłączenie kontroli trakcji powoduje, że nie ma przyhamowywania auta na zakrętach czy większych oporów na kierownicy. Jest to szczególnie denerwujące jak chcesz dynamicznie i szybko włączyć się do ruchu na skręconych kołach - w większości przypadków auto Cie przyblokuje uznając Twoje zachowanie za niebezpieczne

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Wg. mnie to i tak sporo. 7l da się osiągnąć fabryczną M37, zaś moje najniższe spalanie to 8,5l/100km z 50 km ze średnią prędkością 70 km/h.
    No tak, ja wykręciłem poniżej 5l u siebie, przy podobnych założeniach. Ale to takie jeżdżenie bez realnego przełożenia. Ja przy normalnym jeżdżeniu po mieście, bez szaleństw, ale też bez jazdy kapeluszniczej (czyli tak jak mariuszzar) wyciągam ok. 10l/100km, a teraz od dwóch tankowań, głównie miasto, mam średnią ok. 13,5l/100km, ale jeżdżę jak szalony, głównie w manualu. Tryb ręczny niestety drastycznie zwiększa zużycie paliwa, bo elektryk jest używany tylko podczas przyspieszeń, tak jedziemy tylko na silniku spalinowym. Szczerze mówiąc to zbliżyłem się do wyników z mojego poprzedniego auta, a więc bardzo dużo zależy od tego jak jeździsz i w jakim trybie.

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Mariusz pochwal się, zamówiłeś już ?

  6. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Mój kumpel ostatnio testował porównawczo z Lexem IS 2.5. Mówi, że słabo wyszło. I że brzmi jak odkurzacz.

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No bo ten Lexus IS 2.5 207KM ma silnik V6, a więc wiadomo, że brzmi o wiele lepiej. W pierwszej chwili myślałem, że to auto to porażka, bo jak w reszcie Lexów jest skrzynia bezstopniowa, a tu okazuje się, że jest normalny automat:




    Cenowo wygląda na pewno lepiej niż Q50 2.0 Turbo, ktoś na forum mazda6forum.pl pisał, że za 142tysie kupił "wersje Elegance+metalic+kamera cofania+podgrzewane siedzenia i kierownica+zimówki+poprzeczki do packa (oryginał)+zniżki na serwis i części."

    http://www.mazda6forum.pl/viewtopic....=1748&start=30

  8. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    No bo ten Lexus IS 2.5 207KM ma silnik V6, a więc wiadomo, że brzmi o wiele lepiej.
    Ale to w ogóle nie stanowi kwestii.
    Rzecz w tym, że i bez tego punktu odniesienia jest tak sobie. Podobno, bo ja tylko cudze wrażenia opowiadam.

  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Ale w jakim sensie jest tak sobie, na co narzekał ? Q50 to fajne autko nawet z 4-cylindrowym turbo, nie każdy jest maniakiem V6stek

  10. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Q50 to jest jak dla mnie najfajniejsze auto, żeby nie było .
    A wracając do kolegi - nie wiem, nie wnikałem. Powiedział, że ch....wo mu brzmiało, porównał do odkurzacza i tyle. Może się spodziewał w takim aucie czegoś bardziej wykwintnego? Zapytam, ok? . Sam sprawdzał raczej nie będę, dlategożegdyżalbowiem średnio mnie ta wersja silnikowa interesuje .

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek Zobacz post
    Q50 to jest jak dla mnie najfajniejsze auto, żeby nie było .
    Sam sprawdzał raczej nie będę, dlategożegdyżalbowiem średnio mnie ta wersja silnikowa interesuje .
    No jeżdżąc G37S oczywistą oczywistością jest, że ta wersja silnikowa nie interesuje Cię Tak z ciekawości pytam na co narzekał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 Czy w Q50 jest radio cyfrowe DAB?
    By piotrekts in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13th-March-2016, 18:26
  2. Jazda po głębokim śniegu - problemy z "biciem" w kołach
    By sirtrojan in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15th-February-2013, 00:57
  3. jazda po bandzie :)
    By sirtrojan in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 3rd-August-2010, 11:22
  4. FX30d S - jazda testowa
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 4th-June-2010, 02:55
  5. Moja Jazda + Gabby = Wielka Panika
    By Jacob_USA in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5th-February-2010, 13:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •