Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: czas na podsumowanie

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie czas na podsumowanie

    Witam koleżanki i kolegów

    We wrześniu przekroczyłem 100 tys km jazdy na gazie (po 4 latach od instalacji), tj. połowę z ogólnego przebiegu pojazdu 200 tys km. Czas więc na małe podsumowanie. Jak swego czasu pisałem, zamontowałem instalację gazową IV gen, tj. Stag 300 Plus z dwoma reduktorami KME gold, , elektrozaworem BFC, zaworem Tomasetto i wtryskiwaczami Hana 2000 oraz zbiornikiem na 50 l gazu. Ponadto zamontowałem miedziany trójnik i czujnik temp. gazu z remistorem ocieplonym i podwójny filtr KME, jak też olejarkę z dwiema dyszami wchodzącymi do głowicy – z prawej i lewej strony, każda z otworem w okolicy cylindra. Raz na 2 lata sprawdzam parametry na hamowni 2-osiowej, a u specjalisty elektronika dokonuję regulacji ustawień gazu wg sondy AFR oraz korekt „po ciśnieniu” i „po temperaturze”.

    Tak więc te okresowe kontrole wykonałem dotąd 2-krotnie, ponadto raz wymieniłem świece na Denso IKM16 iryd. Innych wydatków związanych z użytkowaniem gazu nie miałem. Dotychczas też nie wystąpiła żadna awaria, która miałaby związek z jazdą na gazie. Nie znaczy to oczywiście, że nie obawiam się takiej sytuacji, zwłaszcza w odniesieniu do katalizatorów. Żywię jednak przekonanie, że troskliwa opieka nad instalacją gazową i systematyczna wymiana olejów spowoduje, że przejadę na gazie bez usterek jeszcze 100 i 200 t.km. Jeżdżę zawsze na pełnym zbiorniku benzyny, olej wymieniam co 6-8 tys km.

    W praktyce 1 zbiornik starcza mi na ok. 300 km, co daje zużycie gazu ok. 17l/100 km. Waha się ono jednak w skrajnych przypadkach od 15,5 do 19 l/100, najczęściej wynosząc 16-18l. Zakładając różnicę cenową między gazem a etyl. na 2,9 zł/l, przy zużyciu E95 śr. ok. 14,5l/100 km, uzyskałem oszczędności rzędu 36050 zł, (koszt benz. byłby 76850 zł, koszt gazu wyniósł 40800 zł, tj. wydałem ok. 53% potencj. kosztów E95) . Zakładam śr. cenę E.95 na 5,3 zł (przez szereg lat kosztowała ok. 5,7 zł), a gazu na 2,4 zł (obie ceny tu, gdzie najczęściej kupuję). Koszt instalacji „mieścił się” w koszcie zakupu auta, więc go pomijam, koszty części i obsługi gazowej liczę na max 2 tys zł (bez świec). Dodajmy „rozruchowe” 500 zł koszty benzyny, łącznie 2,5 tys zł – różnica 33,5 tys zł.

    Dotychczasowa rzeczywista oszczędność wyniosła zatem 33,5 tys zł na 100 tys. km, tj. 33,5 zł na każde 100 km. Jednak „przy kasie” wygląda to lepiej: 77 zł na benzynie, 41 zł na gazie, czyli różnica 36 zł/100km. Realnie mam więc „zapas” 33,5 tys zł na nieprzewidziane zdarzenia – do których, mam nadzieję, nie dojdzie. Jest to wyliczenie dosyć ścisłe, gdyż faktycznie przejechałem w tym czasie 105 tys km, ale liczę, że blisko 5 tys km przejechałem na benzynie. Wynika z tego, że oszczędności na gazie zwróciły mi blisko połowę wartości pojazdu w chwili zakupu. Czyli za kolejne 100 t.km – będę miał go za darmo!

    To są oczywiście wyliczenia dotyczące mojego FX-a, w moich realiach cenowych i warsztatowo-usługowych. Więcej, niż na obsługę gazową wydałem na inne jego wyposażenie, głównie antykradzieżowe, a z napraw: 1 piasta, klocki 2x, osuszacz klimy, kpl pasków, końcówka drążka i łącznik stabilizatora, silniczek nadmuchu klimatyzacji, 1 szyba, termostat, świece, dynam. wym. olejów, dodatk. światła p-mgielne – i to wszystko. Uważam, że przy systematycznej trosce jest to samochód elegancki, szybki i trwały, choć wewnątrz niezbyt wyszukany (1 gen.). Ale – da się lubić..


    Pozdrawiam –

    Max

  2. The Following 9 Users Say Thank You to Max For This Useful Post:

    BAJZEL (12th-November-2014), Grucha (14th-November-2014), kawszyn (12th-November-2014), kmn (12th-November-2014), korzen (12th-November-2014), sirtrojan (12th-November-2014), Tomek g35c (13th-November-2014), zajac01 (12th-November-2014)

  3. #2
    Dopiero dołączylem Avatar kawszyn
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Accord '04, Soul '10
    Postów
    22
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    fantastyczny post, idealny dla kogos , kto przymierza sie do zakupu FX35. wszystko podane jak na tacy
    fajnie, ze ktos tak skrzetnie notuje wydatki i zapamietuje naprawy itd...
    dzieki wielkie, Max

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Kolega Max opisal sprawe idealnie wrecz jakby z mojego zyciorysu instalacje 4 gen mialem w cenie PRINSIK


    SUPER SPRAWA


    za rok jak ktos zapyta ( super auto ile kosztowalo ? - odpowiesz nic - dostalem za darmo ) heheh

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Bardzo fajny i rzeczowy post Jeszcze jakbys dolozyl pomiar kompresji i wyniki z hamowni przez te 100tys km byloby idealnie. Moj stary silnik latal na LPG chyba 6-7lat i finalnie zabila go panewka nie gaz... Tylko ta "torska" o instalacje jakos mnie znecheca Ja latam malo i w miescie, wiec tez wiekszosc na Pb... Dolicz jeszcze koszta przegladu (zalozmy 20kkm rocznie czyli te 5lat) bo z lpg kosztuje wiecej i koszt serwisu gazu. Wyjdzie 1000-1500zl, wiec i tak jestes sporo do przodu

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Wow..., że Ci się chciało... Świetne podsumowanie. Chylę czoła

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Piękne podsumowanie Max.
    Dbanie, regularne przeglądy i wszystko działa pięknie
    black & white

  8. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Zrobilem z tego artykuł na I stronie forum. Przyda się niezdecydowanym na FXa
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #8
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Świetne podsumowanie,oszczędność bardzo duża i zero problemów-oby tak dalej.

    Reasumując LPG jest oki
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Max super post

    Dziękuję - powinniśmy przekonać producenta aby rozpoczął montaż fabryczny instalacji LPG tak jak to robi Skoda...
    Ciekawe ilu potencjalnych klientów by się znalazło na takie autko...
    400 osób rocznie w krajach Europy środkowej...
    Aha do hybrydy trzeba też wstawiać gaz... wtedy to będzie się jeździć już za 22 Pln /100 km...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  11. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Roman
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    FX 35 2007 Black
    Postów
    232
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Tomek - wyczuwam ironię w twojej wypowiedzi.

  12. Dzięki Roman za powyższy Post:

    Tomek g35c (13th-November-2014)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czas na zmianę G35? Co wybrać?
    By lukasz32 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 6th-June-2016, 00:28
  2. Czas na Infiniti !
    By misiektoja in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4th-August-2013, 02:15
  3. Czas a sprawnosc autka
    By ZYZIO in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7th-September-2010, 13:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •