Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: czas na podsumowanie

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Tomek g35c Zobacz post
    Max super post Dziękuję - powinniśmy przekonać producenta aby rozpoczął montaż fabryczny instalacji LPG tak jak to robi Skoda... Ciekawe ilu potencjalnych klientów by się znalazło na takie autko...
    400 osób rocznie w krajach Europy środkowej... Aha do hybrydy trzeba też wstawiać gaz... wtedy to będzie się jeździć już za 22 Pln /100 km...
    Już chyba z 5 razy się zarzekałeś - że nie będziesz się wypowiadał na temat "kapuchy" - należy Ci się
    albo stawiasz przy najbliższej okazji Chivas'12
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Chivas'12 zawsze jest mile widziany...

    BAN za co? ja uważam że to bardzo dobry temat i warty uwagi...
    Oszczędności są spore... nie neguję... a montaż u producenta to dobry pomysł... nie trzeba czekać aż się gwarancja skończy...
    Czuję że byłoby dużo chętnych...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    Fx 35 -2009 Black
    Postów
    73
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Post - rzeczowy i wyczerpujący. Utwierdził mnie w przekonaniu co do zastosowania lpg w moim FX. A Tomek jak to Tomek .............dalej swoje......

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Tomek dla pocieszenia nie jesteś sam. Ja lpg też mówię "nie"

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    Witam,

    Dziękuję wszystkim za bardzo miłe słowa i przychylne wypowiedzi, nie sądziłem że temat ten wzbudzi takie zainteresowanie. Jestem tym bardzo usatysfakcjonowany, ale przede wszystkim przekonany, że silnik FX-a naprawdę dobrze znosi DOBRĄ instalację gazową. Wcześniej miałem gaz w „super-terenowcu” VW Country i zajeździłem go „na śmierć” – ale kłopotów w nim z instalacją II gen. było sporo, więc choć w sumie był fajny i, o dziwo, w terenie dzielny, pożegnałem go z ulgą.

    Co do kosztów przeglądów, to nie wychodzi tak dużo, jak jeden z kolegów liczy: są droższe o 60 zł x 4 lata = 240 zł – tylko! Każdy swój samochód skrupulatnie rozliczam z kosztów, notując wszystkie istotne wydatki oraz występujące problemy. A koszty serwisu gazu przecież przedstawiłem – więc do sumarycznych kosztów mogę dodać tylko 240 zł – nie 1000-1500, jak pisze Korzeń.

    Nie znaczy to „zero problemów”, czyli że problemów „niekosztownych” w ogóle nie było. Np. razu pewnego zaświeciły mi się kontrolki i żaden reset komputerowy nie pomagał. Pomógł dobry elektryk, który znalazł punkt złej masy i ją poprawił. A na różnych forach, pisali o tym problemie, że to kąt wału, wyprzedzenia, awaria silnika, itp. – od tej pory przyjąłem zasadę „masa to podstawa”. Innym razem zagrzał się, więc w serwisie: poszła uszczelka, szykuj pan kilka tysięcy! Pojechałem do swojego, a on przepłukał chłodnicę, dla zasady wymienił termostat – i problemu nie ma! Teraz do serwisu jeżdżę tylko na wymianę olejów, ażeby odnotowali to w książce serwisowej. Raz pilot przestał działać – sam go przeczyściłem. Innym razem zamek drzwi prawych zastrajkował – mechanik go rozebrał, przeczyścił.

    Drobne sprawy, drobne koszty – jak na te 4 lata. Trzeba jednak szukać rozwiązań najprostszych, nie działać w afekcie i w pośpiechu, gdyż wówczas mechanicy obskubują klienta, chcąc wszystko wymienić. Gdy mam problem, wsiadam w 2-gie auto, biorę dobrą wódkę i jadę do mechanika. Tam robimy burzę mózgów, tzn. ja przymuszam go do myślenia, a alkohol poszerza mu horyzonty. Ale, jak wspomniałem, na szczęście mam udany, prawie bezawaryjny egzemplarz (rok go szukałem ).

    Trochę się nazbyt chyba rozgadałem, przepraszam za zbyt długi post, ale rzadko zabieram głos – prawdę mówiąc zbyt rzadko zaglądam na nasze Zupełnie Wyjątkowo Sympatyczne Forum. Często wyjeżdżam i ciągle mi brak czasu, a gdy jestem w domu, to dużo czytam i piszę – taki zawód. Wyniki z hamowni niedługo załączę, ale proszę o chwilkę cierpliwości.

    Jeszcze raz serdecznie dziękuję za słowa sympatii

    Pozdrawiam wszystkich –
    Max

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Max, nie prawda, że napisałeś za długi post, na pewno wszyscy z chęcią czytają. Prawda natomiast, że za rzadko zaglądasz i za rzadko zabierasz głos na naszym wspólnym sympatycznym forum
    black & white

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    witam Klubowiczów

    Załączam obiecany porównawczy układ wykresów: momentu obr. (linie górne), mocy pojazdu (linie środkowe) i strat na ukł. przen. napędu (linie dolne) pod pełnym obciążeniem - dla benzyny i gazu. Benzyna – kolor niebieski, gaz – czerwony. Jak widać, wykresy są prawie identyczne, choć gaz daje odrobinę niższą moc < 1,7 tys. obr. i > 6 tys obr. Max moc – benz. 260 KM, gaz 246 KM - tj. o 5% niższa od pracy na benzynie. Producenci podają katalogowo moc samochodu zmierzoną na gołym silniku (FX 35 - 283KM). Jest to teoretyczna moc, która "znika" wskutek obciążenia skrzynią biegów , wałem, półosiami, kołami, oporem toczenia, w związku z czym mocy „na kołach” zostaje znacznie mniej. Są to zresztą oczywiste dla wszystkich informacje.

    Max moment obr. (300 i wyżej Nm) dla benzyny wystąpił w przedziale 1-3 tys obr. oraz 4,5 do 5,5 tys obr. Analogicznie dla gazu: 1,4-2,7 oraz 4,5 do 5,5 tys obr, średnio niewiele niżej: o 5-7 Nm. Straty układu przen. napędu są właściwie identyczne. Sądzę, że są to wartości indywidualne dla tego właśnie egzemplarza silnika, choć zapewne mieszczą się w jakiejś „średniej”. W zakresie najczęściej używanych obrotów, tj, 2-5 tys, różnice tych parametrów są naprawdę niewielkie (obraz drugi – po 2 pomiary).

    Powyższe porównania świadczą o tym, iż dobrze wyregulowana instalacja gazowa daje minimalnie słabszy poziom mocy i momentu obr. w najczęściej używanym zakresie obrotów silnika. Zatem obawy o negatywne skutki użytkowania pojazdu na gazie nie są zbyt uzasadnione. Widać jednak lepszą „zrywność” pojazdu na benzynie i – nie muszę tu nikogo przekonywać – jej „kominowe” zużycie na starcie w porównaniu do LPG.

    Elektronik (tak, tak – nie gazownik), który ustawiał mi układ gazowy twierdzi, że do wszelkich „manipulacji” znacznie lepszy jest silnik 3,5l, aniżeli 4,5l, gdyż ten 1-szy jest sprawdzony w dziesiątkach tysięcy przeróbek, jako topowy silnik z Nissana 350Z, w związku z czym jest znacznie bardziej wiarygodny. Przepraszam, jeżeli posiadacze tego 2-go poczują się dotknięci, ale przytaczam tylko opinię pewnego fachowca – nie moją.

    Moją opinię natomiast wyrażę odnośnie (poruszonego w jednym z powyższych potów) zapachu z jazdy na gazie. Konia z rzędem temu, kto będąc za mną pozna, że mam instalację gazową – to chyba też jest kwestia klasy instalacji i jej regulacji. Ja nic nie czuję, a węch mam wrażliwy. Natomiast gdy z rana włączam silnik – czuć (dosyć miły) zapach śliweczek – to początkowa jazda na benzynie z katalizatorem. Jeśli zaś mówimy o odrażającym fetorze, to taki czuć niestety za starymi dieslami, szczególnie ciężarówkami. Wówczas gotów jestem zapłacić mandat, byle wyprzedzić takiego duszącego szaro-niebieskim obłokiem typka (często mercedesa. W Niemczech zaś, w niektórych landach, całe okolice cuchną świńskim obornikiem – u nas naród zlinczowałby chyba właściciela, ale tam jest baardzo dużo świniarczyków. Bez obrazy – taki naród! Nie „widziałem”, żeby gdzie indziej tak cuchnęło.

    Co mi się natomiast (m. innymi oczywiście) w FX 35 nie podoba (choć to temat odbiegający od „gazowego”) – to jego dźwięk, zwłaszcza na zimnym silniku – to po prostu (przepraszam)zwykłe popierdywanie. Słuchałem tego silnika w Z350 i tam brzmiał inaczej, poważniej - nie wiem, skąd ta różnica. Sprzedałem niedawno swego wieetniego druha - sportowego „porszaka” – tam był głuchy basowy pomruk, w „dziki ryk” po przygazowaniu przechodzący. Pojazd niewygodny, ale dla samej przyjemności jazdy i dla tego dźwięku warto było go dosiadać – zaskarbił sobie moje uczucia na lata. Infiniti zaś, moim zdaniem, nie ma tego rasowego brzmienia, basowego tembru – choć zdecydowanie się poprawia, gdy już się rozgrzeje.

    Przy okazji wszystkim Fanom Infiniti składam serdeczne świąteczne życzenia wszelkiej pomyślności, radości z jazdy i braku awarii oraz zawsze bezpiecznej drogi.

    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

    Max
    Attached Images Attached Images

  8. Dzięki Max za powyższy Post:

    korzen (22nd-December-2014)

  9. #18
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    No i super Jak widac, odpowiednie wystrojenie i dobranie instalacji, plus jej regularna obsluga nie daje powodow do neipokoju... Wykresy swiadcza o tym, ze masz silnik w bardzo dobrej kondycji Nic dodac nic ujac...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  10. #19
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    EX Biały
    Postów
    32
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Max, zrobiłeś już 100 tys km na gazie, a w zasadzie to chyba nawet więcej, jeśli stan się powiększył od czasu napisania pierwszego postu , a nie pisałeś nic o regulacji luzów zaworowych.Czy nie jest tak,że na gazie trzeba to wykonywać co 30 tys km?

  11. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Hej ja juz zrobilem ponad 100tys na LPG i gazownik nic poza regulacja nic nie sugeruje robic. Jezdze glownie po miescie i w trasie raczej wybieram Eski i Bany. Bardzo lubie krecic do czerwonego pola

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czas na zmianę G35? Co wybrać?
    By lukasz32 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 6th-June-2016, 00:28
  2. Czas na Infiniti !
    By misiektoja in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4th-August-2013, 02:15
  3. Czas a sprawnosc autka
    By ZYZIO in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7th-September-2010, 13:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •