Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Hamulce do M37S

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie Hamulce do M37S

    hej,

    bede musial wymienic tarcze i klocki w moim M37S i nie wiem czy kupic orginalne czy moze mi ktos poradzi co i gdzie kupic.

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    hej, bede musial wymienic tarcze i klocki w moim M37S i nie wiem czy kupic orginalne czy moze mi ktos poradzi co i gdzie kupic.
    W wersji S powinieneś mieć Akebono czyli to samo co w FX II gen. Wymieniasz przód i tył ?
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-November-2014 o 21:25
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Wymieniasz przód i tył ?

    tyl napewno, przod jeszcze mysle.

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    tyl napewno, przod jeszcze mysle.
    koszt oryginałów (do zestawu Akebono) w USA
    tył:
    - klocki ~ $95/kpl (w NissaniePL ok. 350-zł / w PL ok. 400-zł więc przy obecnym kursie $ zupełnie nie opłaca się ciągnąć z USA)
    - tarcze 2x ~$79 = $160 (w PL nie wiem, jakieś 750~800-zł za dwie)

    przód:
    - klocki ~ $68/kpl (w NissaniePL ok. 400-zł / w PL ok. 450-zł)
    - tarcze 2x ~$96 = $192 (w PL 900~950-zł za dwie)

    + koszty wysyłki całości (2 kpl klocków + 4 tarcze) szacunkowo zakładam (tylko morska - bo tarcze są b.ciężkie)
    50 w USA i ze 100 do PL (proporcjonalnie taniej jak coś się do paczki jeszcze podorzuca)

    Sprawdź sobie ceny w PL i Nissanie PL - przekalkuluj i sprawdź co Ci wyjdzie ...
    W wypadku innych tarcz - musisz uważać na dokładnie takie same wymiary (wnęka wew. na ręczny i elektronikę w tylnich tarczach !) - bo kilku kolegów już się nadziało że w opisach "zamienników" było niby wszystko ok - a w praktyce były problemy

    zapytaj Coobcia o "zamienniki" - sądzę że on będzie wiedział co i w jakiej cenie jest dostępne na miejscu w PL
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-November-2014 o 21:59
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Problem jest z tyłem, gdzie w EU jest inne wewnętrzna średnica niż w US. Zamówiłem DBA od FX50S i nie pasowały. W końcu kupilem OEM w ASO - cena znośna.

    Jeżeli chodzi o przód, to ja mam teraz DBA T3 4000 model 42314S i mimo, że są dwa razy droższe niż OEM, to zużywają się dwa razy wolniej.

    Co do klocków, to tył mam OEM i nie narzekam, ale przód, to koniecznie coś lepszego. Kupiłem Hawk HPS i tragedia - gorsze od seryjnych. Wróciłem do seryjnych, bo udało mi się kupić w US w dobrej cenie, ale gdy się skończą, to idę w Ferordo DS (http://www.brakes.pl/product_info.ph...77_67798_77353)

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Problem jest z tyłem, gdzie w EU jest inne wewnętrzna średnica niż w US. Zamówiłem DBA od FX50S i nie pasowały. W końcu kupilem OEM w ASO - cena znośna.
    Robert
    w US FX50 był oferowany w wersji BASE / PREMIUM / SPORT i tylko w wersji SPORT były AKEBONO;
    w EU FX50 był tylko w wersji PREMIUM-SPORT (full/najbogatsza)


    Amerykańskie OEM są takie same jak w EU - pod warunkiem że zamawiasz tarcze/klocki do FX50 w/sport
    - sprawdzałem wielokrotnie po nr katalogowych i kupowałem w USA komplet tarcz i klocków do swojego FX-a
    (chyba że w M-ce jest coś innego - ale jeżeli to są AKEBONO to jest dokładnie to samo co w EU FX II gen lub US FX50 w/sport)

    Odrębna sprawa że jak patrzyłem w różnych e-sklepach w US na zestawy tarcze/klocki NIE-OEM, w 90% przypadków piszą że pasują do FX50 tylko nigdzie w opisie nie ma informacji że pasują jedynie do wersji BASE lub PREMIUM
    - kupując NIEOEM trzeba bardzo dokładnie sprawdzać wymiary tarcz
    - w opisach z reguły nic nie piszą że te zestawy
    nie pasują do wersji FX50 w/sport !

    Cała hAmeryka...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 14th-November-2014 o 09:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Irku, ciekawe było to, że te DBA, które zamówiłem na tył i na przód miały zbliżony nr katalogowy - jakby to był zestaw i przód pasował idealnie, a tył miał tą samą średnicę tarczy, tylko mniejszą o 1 cm średnicę osadzenia - pamiętasz, jak przesyłałeś mi zdjęcia swoich tarcz. Dla mnie to jakaś głupota robić inne tarcze dla BASE i SPORT, które różnią się 1 cm w miejscu, gdzie siedzi tylko hamulec postojowy. Na szczęście mogłem oddać tarcze bezkosztowo.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    Koszalin
    Jeździ
    INFINITI M37S
    Postów
    50
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, mam pytanko co do felg. Mam zamiar kupić do mojej M37s 22"calowe felgi z tego co widziałem do infiniti wchodzą o rozstawie śrub 5x114, teraz mam 20calowe oryginalne. Rozmiar tych 22 calowych podany tutaj: http://www.ebay.co.uk/itm/4007495706...%3AMEBIDX%3AIT Do końca nie wiem, jak pozostałe wymiary, ale skoro jest to model do M37 to powinno wszsytko pasować. Większośc opon na tą felgę to 245/30/22 ale bym chciał założyć większą szerokość, czy na przodzie 265 nie będą tarły na 22 =calowych felach? Jest też kilka modeli 255 szerokości. Oraz na jakie paramatry felgi muszę patrzyć przy zakupie. http://www.zinikwheels.com/wheel.cfm?cat=538&id=2749

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Na forum jest mało Mek nikt nie montował tak dużych felg. Wg. mnie seryjne 20 to maks, jakie ja bym zamontował. Wg. Mnie i tak są za duże jak na polskie drogi - juz je raz regenerowalełem i czuje, ze juz są lekko przytarte, ale boje się sprawdzić Co do szerokości, to nie wiem, czy jest iść poza serię. Ja na serii nie mam problemów z trakcją, a szersze opony to większe zużycie paliwa, gorsze zachowanie na mokrym, gorsze zachowanie w koleinach - na polskie drogi na pewno nie.

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    Koszalin
    Jeździ
    INFINITI M37S
    Postów
    50
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    TYlko ja na co dzień jeżdzę w uk, 2 razy w roku latam po Polsce, choć w uk drogi poza autostradami to tez bardzo dojechane Czyli najlepiej zostac przy rozmiarze seryjnym 245. Chciałem zwiększyć szerokość opony tylko dla tego żeby ET zwiększyć na min. 35, co 245 na felgę 22" mają ET 30, a jedynie przy innych szerokościach opony zwiększa się et, bo już przewertowałem sporo sklepów, aby sprawdzić tą opcje Tak jeszcze się zastanawiam nad tymi felami, może od mikołaja dostanę, a opony już sam sobie dokupię Podobają mi się te: http://www.zinikwheels.com/wheel.cfm?cat=538&id=2749 . Pozdrawiam.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Grabba - M37S Premium
    By grabba in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 412
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2016, 13:20
  2. [M35] Dywaniki M37S
    By imnowak in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14th-November-2014, 00:03
  3. Nowy nabytek Infiniti M37S
    By Zaju1 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 7th-July-2014, 00:48
  4. Tarcze M37S, FX50, FX37S
    By grabba in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30th-October-2013, 20:58

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •