Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Poka? wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Olej do Vq35HR i nie tylko. Ogólne informacje o olejach.

  1. #31
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    lepkość 12 przy 100*C zdecydowanie za mała moim zdaniem... Najbidniej by się przydało 16-17, te 100*C olej w naszych sprzętach łapie już po 4-5 minutach autostradowej jazdy a poźniej tylko idzie w górę i górę, przy takiej dynamiczniejszej jeździe ale ze zdrowym rozsądkiem utrzymuje się w granicach 120-125*C
    Depcząc ostro na autostradzie no problem przekroczyć te wartości, szkoda że w Infiniti nie ma zabezpieczenia ograniczania maks obrotów i otwarcia przepustnicy jak temperatura oleju przekroczy 140*C...
    Szkoda też że przy dość sporej pojemności silnika tak mało tego oleju wchodzi... Przykładowo w BMW o podobnej pojmności wchodzi 3L więcej co dodatkowo zabezpiecza silnik i wydłuża żywotność oleju jak i samego silnika.

    X-Clean 5w30 spoko ale raczej do bardzo spokojnej emerydzkiej jazdy i do ecodrivingu...

    W przyszłym sezonie sprawdzę na swoim Infie Millersa CFS 10w60 z nano technologią oraz Penrita 10w70, paru chłopaką zalewałem też CFSa ale 5w40 i względem np. Valvoline 5w50 temperatura oleju spadła o ok. 6-7 stopni, w jedny przypadu został zalany do fabrycznie nowego silnika VQ37VHR wymienionego w ASO na gwarancji, Nissan 370Z do jakiego został zalany jest okazjonalnie powiedzmy to że intensywnie eksploatowany ale i olej wymieniany w miarę często co 6 tyś km.
    Przy czwartej wymienie oleju czyli przy niespełna 20 tyś km zajrzymy do panewek - zobaczmy jak się mają bo na tym co leją w ASO 5w30 z pewnością by były mocno już wyeksploatowane i kwalifikowały by się do wymiany...

    Będzie cieplej to będziemy testować te bardziej tłuste i właściwe oleje

  2. #32
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Krzysztof Zobacz post
    Po poszukiwaniach w różnych zaleceniach, wynika, że najlepszym olejem do naszych silników jest olej w pełni syntetyczny o lepkości kinematycznej w 40 C - 70 mm/S i 100C - 12 mm/s (kwadrat dla mm).
    W związku z powyższym najlepszym olejem będzie MOTUL 8100X-clean 5W30 C3.
    Czarne Paliwo - szacunek za profesjonalizm.
    Dziękuję.

    Nie polecam olejów z normą C3 do benzynowych V6 Infiniti. Norma C3 kastruje olej. Szczególnie parametry TBN i indeks lepkości - im wyższe tym lepiej.
    Ostatnio edytowane przez CzarnePaliwo ; 3rd-December-2017 o 00:27

  3. #33
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

  4. #34
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G37X 13
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Czarna magia, to jakim olejem zalać g37, przebieg 16 tys.km, lubię katować, ale też czasami z rodzinką trzeba pojeździć, który będzie najbardziej uniwersalny? , do Toyoty 2JZ lałem Motul i było ok

  5. #35
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    W przyszłym sezonie sprawdzę na swoim Infie Millersa CFS 10w60 z nano technologią ......, paru chłopakom zalewałem też CFSa ale 5w40 i względem np. Valvoline 5w50 temperatura oleju spadła o ok. 6-7 stopni....
    Coobcio, czy możesz napisać jak spisuje się ten CFS NT Millersa w naszych silnikach? To że temperatura oleju spada w stosunku do innych olejów to ich spory plus. Chodzi mi jednak bardziej o to jak to wygląda od strony czystości silnika. Często chwaliłeś M1 5w50 pod kątem jego właściwości myjących. A jak wygląda porównanie M1 z CFS NT pod tym kątem? Ja jeżdżę na CFS 5w40 NT i wymieniam co ok 7500km? Zastanawiam się jak wygląda silnik w środku po tym oleju? Ciekawy jestem twojej opinii, bo ja raczej warunków do zajrzenia do środka silnika nie mam.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne w?tki

  1. Ogólne preparaty - do felg, skóry, wnętrza.
    By krystian801 in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21st-March-2014, 11:37
  2. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53
  3. Nie tylko Infiniti....
    By Tomek g35c in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-December-2012, 20:50
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8th-March-2012, 22:22

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •