Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Olej do Vq35HR i nie tylko. Ogólne informacje o olejach.

  1. #11
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    moje infi jest uzytkowane w 90 % w miescie i na bardzo małych dystansach ...
    Pomijając ciągnięcie przyczep itp. to krótkie odcinki miejskie są najtrudniejszymi warunkami dla pracy oleju. Ze względu na częste rozruchy (a jest udowodnione, że 80% zużycia silnika to właśnie zimny start) oraz przedostawanie się wtedy benzyny do oleju. W tym wypadku olej z wyższym TBN szczególnie się sprawdzi.

    Mam dwie propozycje z mojej oferty:

    1. Jeśli będziesz chciał wrócić do 5w30, Amsoil Signature Series 5w30 (http://www.amsoil.com/shop/by-produc...?code=ASLQT-EA TBN 12,6, prywatnie jeżdżę na tym oleju w swojej Maździe) + Archoil AR9200 (opisałem go tutaj http://mazda6forum.pl/viewtopic.php?p=112676#p112676) (ten zestaw sam bym wybrał).

    2. Jeśli będziesz chciał zostać przy 5w40, Amsoil European Car Formula 5w40 (http://www.amsoil.com/shop/by-produc...?code=EFMQT-EA TBN 10,1 + AR9200

    Teraz odnośnie dodatku AR9200, dlaczego go polecam? Już wyjaśniam. Tarcie jest ogólnym problemem konstrukcji silników spalinowych. W różnych miejscach silnika oraz w zależności od obciążenia występuje ono nieco inne. Ogólnie jednak jest szkodliwe, prowadzi do zużycia silników i ich elementów. Redukcja jest korzystna z kilku powodów:
    - mniejsze opory to wydajniejsza praca a co za tym idzie korzyść w postaci mocy jak i redukcji spalania,
    - mniejsze tarcie = mniejsze zużycie,
    - niższe tarcie, sprzyja optymalnej temperaturze pracy,
    (jako źródło powyższych informacji o samym tarciu podaję prezentację niezależnej instytucji http://www.ricardo.com/PageFiles/354...nceEngines.pdf warto zajrzeć z ciekawości jeśli ktoś zna j. ang)

    Ew. w ramach 5w40 możesz szukać Penrite HPR 5 5w40 lub Pennzoil Ultra Euro 5W40 - świetne oleje, ale jak mówię ja bym tutaj był na 1 miejscu za 5w30

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    p.s. jezdzę na podtlenku LPG

    Same ciekawostki ...
    wszyscy rozważamy castrole, mobile , motule, etc...etc...
    A tutaj pojawiaja sie nazwy a raczej kody , których w życiu nie podejżewałem o istnienie ....
    heh musze to na spokojnie przeanalizowac...

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #13
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    To raczej wiele nie zmienia, jeśli chodzi o sam olej Możesz stosować dodatek do benzyny żeby paliwo w baku się nie degradowało. Wyeliminujesz wilgoć i bakterie.

    A odnośnie gazu podsyłam prezentację Orlenu, którą wysyłałem też koledze korzen http://www.orlengaz.pl/PL/StrefaKlie...l/index.html#1

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    dojeżdzę mojego motulka bo prawie nic nie pojezdzil na nim po czym wrócę do swojego pierwotnego myslenia które zosytalo zaburzone czyli 5w30 jeśli możesz to podeslij mi swój cennik i to co najbardziej polecasz z gamy 5w30 oraz do tego dodatki antyresecyjne ... przeanalizuje i porównam z chłopakami z hurtowni jeżeli jest wsio ok to złoże u Ciebie zamówienie

    pozdrawiam i dzięki bardzo za poświęcony czas

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. #15
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ja na pewno zostaje przy 5w50, ew 5w40... Tylko teraz Lukasz dal mi do myslenia i chyba nastepnym razem bedzie Millers albo Archoil (czy on podobnie jak millers jest PAO??). Na 5w30 to juz mnie nikt nie namowi bo strach przycisnac w lecie bedzie... Co do dodatkow, BAJZEL to ja mam dokladnie ten problem co ty... Krotkie dystanse w tygodiu (nawet nia wlaczam lpg bo nei ma sensu) i jakas trasa 50km w weekendy. Daltego zakupilem ten Archoil 9200 i 6200 jak kolega Czrne PAliwo poleca... Do Pb jeszcze nei dolewalem, ale wlalem dodatek do oleju. Zrobilem z nim ok 120km od wlania i co zaobserwowalem?? Wydaje mi sie, ze "bezwladnosc" silnika wzrosla. Przez pierwsze 50km obroty silnika po zdjeciu nogi z gazu duzo szybciej spadaly (wskazowka obrotomierza). Zauwazylem to, poniewaz kilka razy spadly do ok 500rpm (wczesniej tego nie bylo). Po ok 50km (latalem tez juz dzis) ten objaw ze spadaniem do tak niskich obrotow ustapil (pewnie komp zmienil korekty paliwa??), aczkolwiek silnik mam wrazenie zwawiej sie wkreca (placebo??).... Ja tam podchodze do tego tak, ze jak mam kosztem paruset zl w skali roku spac spokojnie i moge cos silnikowi ulzyc, to czemu nie? Jaka jest roznica cenowa miedzy 5w30 a 5w50? 100zl na rok? 150?? Dodatek kosztuje tez ponad 100, ale wleje go raz i moze cos da (wydaje mi sie po tej bezwladnosci silnika, ze cos jednak sie zmienilo)... Dla mnie warte swej ceny, chociazby dla lepszego samopoczucia
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #16
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    jeśli możesz to podeslij mi swój cennik i to co najbardziej polecasz z gamy 5w30 oraz do tego dodatki antyresecyjne ... przeanalizuje i porównam z chłopakami z hurtowni jeżeli jest wsio ok to złoże u Ciebie zamówienie
    Jeszcze dziś wyślę Ci pw

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Tylko teraz Lukasz dal mi do myslenia i chyba nastepnym razem bedzie Millers albo Archoil (czy on podobnie jak millers jest PAO??)
    Masz na myśli Amsoila? Tak to PAO Seria Signature to oleje grupy IV i V.

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Daltego zakupilem ten Archoil 9200 i 6200 jak kolega Czrne PAliwo poleca... Do Pb jeszcze nei dolewalem, ale wlalem dodatek do oleju. Zrobilem z nim ok 120km od wlania i co zaobserwowalem?? Wydaje mi sie, ze "bezwladnosc" silnika wzrosla. Przez pierwsze 50km obroty silnika po zdjeciu nogi z gazu duzo szybciej spadaly (wskazowka obrotomierza). Zauwazylem to, poniewaz kilka razy spadly do ok 500rpm (wczesniej tego nie bylo). Po ok 50km (latalem tez juz dzis) ten objaw ze spadaniem do tak niskich obrotow ustapil (pewnie komp zmienil korekty paliwa??), aczkolwiek silnik mam wrazenie zwawiej sie wkreca (placebo??).... J
    W Maździe mam obecnie zalany Amsoil Signature Series 5w30 i przy 10 tys. km przelatanych na tym oleju dolałem Archoil 9100 (nieco odmienny produkt niż AR9200, ale również zmniejsza tarcie) dla podbicia wartości TBN. Mam podobne spostrzeżenia, o których mówiłem Ci w czasie Twojej krótkiej, sympatycznej wizyty u mnie Silnik po zimnym rozruchu zachowuje jakby większą kulturę pracy.



    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Jaka jest roznica cenowa miedzy 5w30 a 5w50? 100zl na rok? 150??
    Nie ma takiej różnicy Zestawiając dwa "porządne" oleje 5w30 i 5w50 czy tam 5w40 cena będzie bardzo podobna, raptem kilka - kilkanaście złotych różnicy.

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Dodatek kosztuje tez ponad 100, ale wleje go raz i moze cos da (wydaje mi sie po tej bezwladnosci silnika, ze cos jednak sie zmienilo)... Dla mnie warte swej ceny
    Cieszę się, że jesteś zadowolony. Fiacikowi też się dostało?
    Ostatnio edytowane przez CzarnePaliwo ; 30th-November-2014 o 21:37

  7. #17
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Na 5w30 to juz mnie nikt nie namowi bo strach przycisnac w lecie bedzie...
    Nie popadajamy ze skrajności w skrajność. Nissan zaprojektował ten silnik i od lat zalewa go 5W30. Więc kto ma lepiej wiedzieć jak nie producent
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  8. #18
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie Olej do Vq35HR i nie tylko. Ogólne informacje o olejach.

    No to przeczytaj wypowiedzi coobcia, który cyt. Nie nadąża nad robieniem silników w 370z. Tak tłumacza sie wada materiałowa panewek.... Producent nie wie najlepiej, ale co mu sie opłaca przykłady już podawałem jak dożywotnie łańcuchy rozrządu w mb czy vw. Albo wymiana oleju co 30 tys... Mój silnik padł tydzień po zalaniu castrolem 5w30... Mówiłem, może przypadek, może nie... Fakt, ze na 5w30 castrol 2 razy mrugnęla mi kontrolka oleju przy rozruchu... Niebawem zapukał pan panewka... Wcześniej było valvoline 5w40 i nigdy czegoś takiego nie było.
    CzarnePaliwo fiacik jeszcze nie dostał, bo jak żona wróci z pracy to nie chće mi sie wylazic żeby polatac nim te 15min. Czy można to zalać i przejechać sie kawałek a trasę zrobić pózniej?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  9. #19
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2014
    Mieszka w
    Umiastów
    Jeździ
    FX35 2007 czarny
    Postów
    27
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Jeżeli konstruktor silnika dobrał olej 5W30, to on najlepiej wie co robi. Stosowanie olejów o innej lepkości może właśnie powodować problemy ze smarowaniem bardziej odległych punktów. Współczesne oleje w pełni syntetyczne (świetny materiał Kolegi Czarne paliwo) nie pozostawiają w silniku żadnych szlamów i osadów. W swojej bogatej praktyce z serwisem silników, nigdy nie widziałem aby w silnikach eksploatowanych na olejach syntetycznych były jakiekolwiek zanieczyszczenia. Dolewanie wszelkiego rodzaju "uszlachetniaczy" może skończyć się zatarciem najczęściej panewek. Tak więc w naszych Infiniti należy stosować najlepsze oleje 5W30.

  10. #20
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Rzućcie okiem w ramach ciekawostki na analizy olejowe 3,7 V6, które jeżdżą w USA na 5w30.

    http://www.bobistheoilguy.com/forums...Number=1960498
    http://www.bobistheoilguy.com/forums...Number=2311506

    Tutaj 3,5 V6
    http://www.bobistheoilguy.com/forums...Number=1715241

    (Nie bierzcie do siebie, że choćby w tym G35 powyżej lata Castrol, w USA te oleje są całkiem odmienne...)

    W rubrykach comments są komentarze z laboratorium, nie trzeba mieć super rozeznania w poszczególnych wartościach.

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    CzarnePaliwo fiacik jeszcze nie dostał, bo jak żona wróci z pracy to nie chće mi sie wylazic żeby polatac nim te 15min. Czy można to zalać i przejechać sie kawałek a trasę zrobić pózniej?
    W aplikacji AR9200 chodzi o to żeby zalać go na silnik rozgrzany do temperatury pracy i przejechać się kawałek co by się wszystko "wymieszało". Przejedź się z 5min, przegoń malucha z raz pod czerwone pole i będzie ok

    Cytat Napisa? Krzysztof Zobacz post
    świetny materiał Kolegi Czarne paliwo
    Dzięki, Krzysztof, miło mi

    Dopytać jednak chciałem co masz na myśli pisząc
    Cytat Napisa? Krzysztof Zobacz post
    Dolewanie wszelkiego rodzaju "uszlachetniaczy" może skończyć się zatarciem najczęściej panewek.
    ?
    Ostatnio edytowane przez CzarnePaliwo ; 30th-November-2014 o 23:28

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Ogólne preparaty - do felg, skóry, wnętrza.
    By krystian801 in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21st-March-2014, 11:37
  2. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53
  3. Nie tylko Infiniti....
    By Tomek g35c in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-December-2012, 20:50
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8th-March-2012, 22:22

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •