Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Olej do Vq35HR i nie tylko. Ogólne informacje o olejach.

  1. #21
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Krzysztof Zobacz post
    Jeżeli konstruktor silnika dobrał olej 5W30, to on najlepiej wie co robi. Stosowanie olejów o innej lepkości może właśnie powodować problemy ze smarowaniem bardziej odległych punktów. Współczesne oleje w pełni syntetyczne (świetny materiał Kolegi Czarne paliwo) nie pozostawiają w silniku żadnych szlamów i osadów. W swojej bogatej praktyce z serwisem silników, nigdy nie widziałem aby w silnikach eksploatowanych na olejach syntetycznych były jakiekolwiek zanieczyszczenia. Dolewanie wszelkiego rodzaju "uszlachetniaczy" może skończyć się zatarciem najczęściej panewek. Tak więc w naszych Infiniti należy stosować najlepsze oleje 5W30.
    Twoje auto, twoj wybor Nie wiem ile VQ35/37 poskladales, ale podwazasz zdanei i wiedze ludzi, ktorzy znaja te silniki od podszefki... Ja tam panewki juz zatarlem na 5w30 bez uszlachetniaczy... Kolega zatarl w 350z tez latajac na 5w30... Kilka aut trafilo sie z zatartymi panewkami i tutaj, a uszlachetniaczy nikt nie lal i kazdy lal 5w30 jak mowi ksiazka... Lej 5w30, ale prosze nie pisz bzdur, ze uzywanie 5w50 czy 5w40 albo dolanie dodatku zatrze silnik

    TAk swoja droga, zastanawiam sie, czy ten 5w50 na zime to dobry wybor... W zyciu nie wykozystam przy mojej jezdzie tej wartosi 50, wiec chyab przesiade sie na cos PAO 5w40
    Ostatnio edytowane przez korzen ; 1st-December-2014 o 13:13
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  2. #22
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    W wątku toczy się ciekawa dyskusja na temat oleju między innymi do silnika VQ35Hr. Jestem użytkownikiem Q50S Hybrid i jak wiadomo autko to ma lekko zmodyfikowany pod potrzeby układu hybrydowego silnik VQ35HR. Moje zdziwienie wywołuje fakt, iż w instrukcji samochodu w języku polskim w dziale "Zalecene Rodzaje i dozowanie paliw/smarów" napisano , iż zalecany jest olej Total Quartz Ineo MC3 5W-30, natomiast w instrukcjach obcojęzycznych wpisana jest klauzula " Genuine NISSAN engine oil or equivalent Engine oil with API Certification Mark*10 Viscosity SAE 5W-30 ".
    Zadzwoniłem do ASO Infiniti z zapytaniem - jakim właściwie olejem zalany jest mój silnik ?. Powiedzieli, że olejem fabrycznym, ale jakim nie wiedzą. Gdy dalej podrążyłem temat ,pytając o to jakim olejem zaleją silnik na I przeglądzie powiedzieli, że Full Syntetykiem Shella o specyfikacji 5W-40, gdyż taki używają w autach Infiniti i jest on sprawdzonym produktem. Co prawda mój przegląd to dopiero lipiec lub sierpień przyszłego roku, lecz wolę mieć temat obcykany wcześniej. Co sądzicie na ten temat ? Chciałbym używać olej najbardziej dostosowany do potrzeb mojego silnika a już na wstępie okazuje się, iż inny jest zalecany przez producenta, inny przez ASO a jeszcze inny zalecany jest przez użytkowników tego silnika.

  3. #23
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Jak widac serwis wie najlepiej... Nie ksiazka... Skoro ASO Infiniti zalewa 5w40, a nie 5w30 cos w tym musi byc... Zaufaj serwisowi i tyle... Wiem, ze opinie na temat Shell sa rozne, ale ja ten olej polecam. Uzywalem go w kilku autach przez wiele lat. Nigdy nie bylo zadnych problemow... W kazdym razie moja opinie juz znasz i zgadzam sie z serwisem... Lej 5w40 i spij spokojnie
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  4. #24
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Moje zdziwienie wywołuje fakt, iż w instrukcji samochodu w języku polskim w dziale "Zalecene Rodzaje i dozowanie paliw/smarów" napisano , iż zalecany jest olej Total Quartz Ineo MC3 5W-30, natomiast w instrukcjach obcojęzycznych wpisana jest klauzula " Genuine NISSAN engine oil or equivalent Engine oil with API Certification Mark*10 Viscosity SAE 5W-30 ".
    Jest napisane słusznie, owy Total jest ekwiwalentem Nissanowskiego oleju jeśli chodzi o lepkość (5w30) i normę API SN. Poza tym to przeciętny ekologiczny olej z przeciętnym TBNem (proszę karta produktu http://204.92.52.209/AMO/saudi_arabi...3_5W-30_EN.pdf) A wpisany jest do instrukcji, bo ktoś tak chciał. Równie dobrze można było sobie wpisać Mobila czy innego Castrola.

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Zadzwoniłem do ASO Infiniti z zapytaniem - jakim właściwie olejem zalany jest mój silnik ?. Powiedzieli, że olejem fabrycznym, ale jakim nie wiedzą.
    Kłamstwo. Jak można nie wiedzieć czym się zalewa silniki? Co się kupuje i na czym się zarabia? Błagam - figlarne ASO...

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    pytając o to jakim olejem zaleją silnik na I przeglądzie powiedzieli, że Full Syntetykiem Shella o specyfikacji 5W-40
    To jest olej na przetworzonej bazie mineralnej (całe szczęście wśród 5w40 i tak niezły). Tutaj dobro Twojego silnika przegrywa z interesami Polskiej Grupy Dealerskiej. Przykro, bo Infiniti to marka premium i uważam, że każdy płyn zalany na ich serwisie powinien być z wyższej półki.

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Jak widac serwis wie najlepiej... Nie ksiazka... Skoro ASO Infiniti zalewa 5w40, a nie 5w30 cos w tym musi byc... Zaufaj serwisowi i tyle...
    Nie chcę wyjść na upierdliwca, ale po prostu uważam, że stosowane przez ASO 5w40 to czyste asekuranctwo i myślę, że jeśli iść już w tą lepkość to jak to mówiąc kolokwialnie pełną gębą i kupić Red Line, Penrite, Pennzoil czy Liqui Moly (celowo wymieniam marki, z którymi nie mam nic wspólnego a mają zwyczajnie dobre produkty 5w40) dla dobrej ochrony a nie dlatego, że większość olejów 5w30 na rynku to HC, bo jak pokazałem w linkach tutaj czy w innym temacie w USA jeździ się na 5w30 i analizy olejowe nie wykazują żadnego paranormalnego zużycia.

    Dla mnie to podobna sytuacja jak z Mazdą RX-8 i silnikiem Wankla, do której nie wiedziano co lać, nie stosowano się do instrukcji i noty serwisowej Mazdy więc lano wszystko co gęstsze/ gęste i w rezultacie ze świeczką można dzisiaj szukać używanego egzemplarza z zadbanym serduchem. (tylko tutaj odnoszę się nie jako do 5w40, ale ogólnie niewiedzy i pomysłów na oleje pokroju 10w60 w Wanklu)

  5. #25
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    CzarnePaliwo ale Wankiel to zupelnie inna bajka.. I tak sie rozcieknie przy 100tys km ;P Aczkolwiek auto fajne... Co do olejow masz racje i sie z toba zgadzam. To napisalem na poczatku, ze 5w30 jest lipny dlatego, ze wiekszosc olejow tej lepkosci na rynku to kupa... A przy tak niskiej wartosci pracy przy wysokiej temperaturze, konczy sie to jak sie konczy. A jak juz szukac czegos z Vi VI grupy, to lepiej od razu isc w 5w40/5w50... Ot takie moje zdanie.. Te silniki naprawde potrzebuja dobrego oleju, wiec szukanie super hiper 5w30, dla mnie nie ma sensu... Jak juz super i placimy $$ ekstra, to od razu neich bedzie szerszy zakres temperatur. CO do tego, ze ASO chce byc bezpieczne to to o czym Coobcio pisal.. Jak juz zalewaja w HR 5w30 (a zalewaja nie red lina czy motula, tylko to z czym firma ma kontrakt czyli castrol, shell czyli lipe) i sie panewa przekreci, to sie wymawiaja wada materialowa panewek... No sorry... Toz nei latwiej powiedziec, ze w ksiazce jest 5w30, ale w naszych warunkach klimatycznych zaleca sie 5w40 i zalac czyms z grupy 3+ albo wyzej??
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #26
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    No sorry... Toz nei latwiej powiedziec, ze w ksiazce jest 5w30, ale w naszych warunkach klimatycznych zaleca sie 5w40 i zalac czyms z grupy 3+ albo wyzej??
    No własnie o to chodzi. Gdy zapytałem czy mogę do czasu przeglądu zorganizować sobie "porządny olej" i z nim przyjechać na wymianę, to się zaczęło kręcenie nosem. Shell jest sprawdzony......Ma Pan gwarancję, więc my gwarantujemy prawidłowość działania jednostki napędowej i zalewamy taki olej jaki uważamy........ i tak dalej. Tak jakby ignorowali fakt, iż pewne sprawy wychodzą po przebiegach powiedzmy "pogwarancyjnych". Zawsze w moich autach stosowałem oleje "z górnej półki" a oni chcą na siłę wcisnąć Shella. Coś jest nie tak. Właściwie nie wiadomo jak w takiej sytuacji postąpić ? Prawdę mówiąc to swoim zwyczajem zawsze wymieniałem fabryczne oleje na inne w trakcie pierwszego przeglądu, lecz widzę, że w ASO Infi ten numer nie przejdzie.

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Postaw się. Nie mogą odmówić jeżeli olej spełnia wymagania producenta. Zgodnie z prawem UE nie musisz nawet robić przeglądów w ASO, żeby nie stracić gwarancji.

  8. #28
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    CO do tego, ze ASO chce byc bezpieczne to to o czym Coobcio pisal.. Jak juz zalewaja w HR 5w30 (a zalewaja nie red lina czy motula, tylko to z czym firma ma kontrakt czyli castrol, shell czyli lipe) i sie panewa przekreci, to sie wymawiaja wada materialowa panewek... No sorry... Toz nei latwiej powiedziec, ze w ksiazce jest 5w30, ale w naszych warunkach klimatycznych zaleca sie 5w40 i zalac czyms z grupy 3+ albo wyzej??
    Ok, teraz mam pewność, że się rozumiemy. Piątka

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Właściwie nie wiadomo jak w takiej sytuacji postąpić ?
    Nie mogą Ci odmówić, gdyż sami stosują olej niezgodny z rekomendacją instrukcji obsługi to po pierwsze. Po drugie w takiej sytuacji poproś o pisemne uzasadnienie. Gwarantuję, że odpuszczą i wleją. Przeboleją jakoś brak zysku na sprzedanym przez siebie Shellu. 5L w pierwszej lepszej hurtowni kosztuje mniej niż 100zł. A ile macie na fakturach z ASO? No właśnie...

    Temat przerabiałem jak się ASO Mazdy złościło na klientów, którym sprzedaję oryginalny 0w20. U mnie kosztuje 195zł a w ASO niemal 400zł. Na złość potrafią chodzić i udawać, że sprawdzają czy jest oryginalny po czym po kręceniu nosem pokornie zalewają.

  9. #29
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Przetłumaczyłem artykuł dot. roli dodatków zawartych w olejach silnikowych autorstwa Johna Bakera z AMSOIL INC. Warto rzucić okiem by zrozumieć jak ważną funkcję pełnią one w gotowym produkcie

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ilnikowych.pdf

  10. #30
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2014
    Mieszka w
    Umiastów
    Jeździ
    FX35 2007 czarny
    Postów
    27
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Po poszukiwaniach w różnych zaleceniach, wynika, że najlepszym olejem do naszych silników jest olej w pełni syntetyczny o lepkości kinematycznej w 40 C - 70 mm/S i 100C - 12 mm/s (kwadrat dla mm).
    W związku z powyższym najlepszym olejem będzie MOTUL 8100X-clean 5W30 C3.
    Czarne Paliwo - szacunek za profesjonalizm.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Ogólne preparaty - do felg, skóry, wnętrza.
    By krystian801 in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21st-March-2014, 11:37
  2. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53
  3. Nie tylko Infiniti....
    By Tomek g35c in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-December-2012, 20:50
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8th-March-2012, 22:22

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •