Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: spalanie LPG w FX35

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    prawda jest taka , że żeby bule z gazem wywaliło te samochodowe to trzeba by na ognisko najechać ... ale regulacje to regulacje ... w jednym kraju mozna jarać ziele w innym nie ... moim zdaniem to bzdury i sie temu nie podporządkowuje jedynie żeby sąsiedzi i strażnicy w centrachnie pluli to przełączam na Pb , żeby nie byo czuć zgniłej kapusty

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  2. #12
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    to ma inne podłoże i nie o wybuch butli w aucie chodzi tylko o realne zagrożenie przy jakiejkolwiek nieszczelności trochę fizyki LPG jest cięższe od powietrza to znaczy że "snuje się nad podłożem" (gromadzi) a więc wentylacja tego nie wyciągnie z garażu następnie ktoś przychodzi do jakiegokolwiek auta w pobliżu nic nie czuje bo LPG jest nisko przekręca kluczyk iskra i żegnamy się z tym światem i wielu niewinnych fakt prawdopodobnie butla w aucie nie wybuchnie ale trochę gruzu może spaść na auto pozdrawiam

  3. #13
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? quku Zobacz post
    snuje się nad podłożem" (gromadzi) a więc wentylacja tego nie wyciągnie z garażu

    dokładnie - jak garaze nei mają odpowiedniej wentylacji po prostu nie pozwalają na wjazd autom z LPG.

    swoją drogą trzeba też uważać przy dlubaniu z kanału w aucie z instalacją gazową .
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. Dzięki sirtrojan za powyższy Post:

    Tomek g35c (8th-December-2014)

  5. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2014
    Mieszka w
    Grzybno
    Jeździ
    Infiniti FX35
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Po paru miesiącach użytkowania instalacji LPG spalanie średnie w okolicy 16L gazu, więc jest ok. Trochę niepokoi mnie zużycie benzyny. Mniej więcej pół baku schodzi mi co 2-2,5 tys. km. Co prawda pokonuję głównie krótki trasy i auto jest często odpalane ale spalanie Pb wydaje mi się troszkę wysokie. Jak u was to wygląda?

  6. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie tak samo schodzi. I jest jak piszesz, im więcej uruchomień, tym więcej paliwa sobie pociągnie z baku zwłaszcza teraz, jak jest zimno i trochę dłużej się grzeje. Więc raczej nie masz się czym przejmować.

  7. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? amigo Zobacz post
    Po paru miesiącach użytkowania instalacji LPG spalanie średnie w okolicy 16L gazu, więc jest ok. Trochę niepokoi mnie zużycie benzyny. Mniej więcej pół baku schodzi mi co 2-2,5 tys. km. Co prawda pokonuję głównie krótki trasy i auto jest często odpalane ale spalanie Pb wydaje mi się troszkę wysokie. Jak u was to wygląda?
    Spróbuj obniżyć temperaturę przełączania i/lub zaizolować termicznie parownik. O przewodach (izolacji np kauczuk) z razem/cieczą nie wspominam, bo nie każdemu się to może wizualnie podobać.
    Ja mam obecnie 20'C i parownik będę izolował bo sprawdzałem w innym pojeździe i warto. W sumie to niezaizolowany reduktor, jako urządzenie, które zimą powinno być nagrzane, stanowi jakieś nieporozumienie. Owe 20'C ustawił mi monter gazu, nie ma szarpania, sprawdzane w okolicach -12 jak do tej pory.
    A moze Twój parownik jest na nawiewie zimnego powietrza? Np pod zderzakiem?
    pozdrawiam

  8. #17
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ja w zyciu bym nie obnizal!! Niech silnik tez pochodzi sobie na Pb dla dobra i ukladu paliwowego i map paliwa... Ja mialem 40stopni i sobie zwiekszylem do 45 stopni... Gdzies czytalem, ze najbezpieczniej dla silnika jest 50!! Gdyby producent chcial izolowac parownik, to by to zrobil... amigo nie rob druciarstwa prosze... Sprawdz temperature przelacznania na lpg i zostaw 40stopni... Mi sie przelacza przy 45 po jakichs 2-3km jazdy w zimie. Ja to chyba sporo latam na Pb, bo co tankowanie 65L LPG zalewam 20-30L Pb... I spalam to rownoczesnie... Tyle, ze czesto latam tylko na PB (LPG w trasy i na spokojne kulanie sie)... Spalanie Pb wychodzi CI teraz ok 1/100km i to wg Ciebie duzo?????!!!!!
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  9. #18
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2014
    Mieszka w
    Grzybno
    Jeździ
    Infiniti FX35
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedź. Jeśli chodzi o gaz to moje drugie auto dopiero. Wcześniej miałem oszczędną służbówkę, która latem benzyny pobierała dużo mniej niż FX. Ale patrząc na różnicę w pojemności silników to nie ma się czemu dziwić

  10. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Gdyby producent chcial izolowac parownik, to by to zrobil... amigo nie rob druciarstwa prosze...
    Wg Ciebie izolacja termiczna urządzeń, których praca zależna jest niejako od temperatury, to druciarstwo? Wybacz ale w ogrzewnictwie od lat pracuję
    Ostatnio edytowane przez lukasz32 ; 22nd-February-2015 o 02:57
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Ankieta - średnie spalanie w twoim INFINITI FX35
    By sirtrojan in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 6th-September-2022, 11:03
  2. FX35-LPG-Milo222
    By milo222 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 27th-January-2018, 11:41
  3. Zbiornik LPG Infiniti Fx35 2005
    By Grain in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 08:35
  4. Fx35 LPG JNRAS08W04X218511
    By krisp in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-October-2016, 12:37
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2014, 17:57

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •