Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Drgania samochodu na zimnym silniku

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie Drgania samochodu na zimnym silniku

    Hej,

    Ostatnio zimno się zrobiło i za każdym razem jak odpalam auto to włącza się silnik spalinowy (do tej pory start był głównie na elektryku). Zauważyłem, że jak auto stoi w miejscu to czuć nie tyle drgania/wibracje, a takie dziwne trzęsienie samochodu. Jak jadę i potem silnik się rozgrzeje to jest OK. Nigdy nie miałem auta z V6 i może to normalne, a więc pytanie do innych użytkowników - jak to wygląda u Was ? Co ciekawe nie zawsze to występuje po odpaleniu auta na zimnym - czasami jest ok.
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 9th-December-2014 o 15:31

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Misiek.
    Mam tak samo. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie ta wibracja trwa dosłownie kilka sekund i w zasadzie niczym się nie różni od wibracji, którą miałem przy uruchamianiu w zimowym okresie dwulitrowego JTS w Alfie 156. Na razie się tym nie przejmuję, gdyż naprawdę trwa to krótko.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Ooo to mnie uspokoiłeś Dzięki. No dziwne to i rzeczywiście nawet jak wyjadę z miejsca postojowego to tak jakby nie czuć już tego tak mocno, a potem jak już jadę to nic. A więc nie wiem nawet czy to kwestia, żeby silnik złapał temperaturę czy też, żeby złapał obroty. Nigdy wcześniej w żadnym aucie nie doświadczyłem nic takiego, dlatego wolałem zapytać Ciekawy jestem jak doświadczenia G-itowców i FX-owców w tym zakresie.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Jeszcze pogooglałem na forum USA i wynika z tego, że jest to rzeczywiście normalne: http://www.infinitiq50.org/forum/eng...-question.html

    Podobnie jest w G37:

    http://www.myg37.com/forums/g37-seda...need-help.html
    http://www.myg37.com/forums/g37-seda...t-startup.html

    Może to głupie, ale jak człowiek został tak rozpieszczony przez cichy i niewyczuwalny start na elektryku to teraz jak jest zimno ten start na silniku spalinowym jakoś mnie drażni, zwłaszcza te pierwsze kilkanaście sekund. Pewnie przejdzie mi za jakiś czas Tak, tak, wiem, jestem przewrażliwiony, że takich pierd się czepiam
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 11th-December-2014 o 00:46

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Może byś zły skład mieszanki - błąd fabrycznego softu, przez co przelewa i wypada zapłon zazwyczaj trwa to 15-30 sekund, typowy objaw np. w Nissanie 350Z z takim samym silnikiem jak twój VQ35VHR, oczywiście nie ma problemu by programowo to poprawić

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe, 2003 ,Czerwono Czarny /Audi S4 B7 4,2 2007
    Postów
    247
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Nie jestem mechanikiem ale u mnie tak było przed wymiana świec
    Na zimnym silnik wariował potem było ok
    Ale jak wymieniłem świece lepiej pali i objawy zniknęły

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Hehe apropo świec taki Nissan 350Z mnie odwiedził, który regularnie był serwisowany w ASO, odpalał normalnie a świece miał w stanie dość kiepskim tak na moje oko miały tyle przejechane co aut czyli 184 tyś km:

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Może byś zły skład mieszanki - błąd fabrycznego softu, przez co przelewa i wypada zapłon zazwyczaj trwa to 15-30 sekund, typowy objaw np. w Nissanie 350Z z takim samym silnikiem jak twój VQ35VHR, oczywiście nie ma problemu by programowo to poprawić
    A to ciekawe jest o czym piszesz Coobcio. Do tej pory wydawało mi się, że jak mam te wibracje/trzęsienia to trwają do momentu nagrzania silnika, bo jak zaczynały się te objawy to ja wyjeżdzałem z miejsca postojowego i potem już przy najbliższym stopie na światłach nic nie czułem, bo silnik trochę się nagrzał. Ale grisza zasugerował, że trwa to kilka sekund i jeszcze jak Ty napisałeś o tym interwale 15-30 sekund, to dzisiaj akurat było mi dane dokładnie to sprawdzić (tak jak pisałem, nie zawsze to występuje) i udało mi się zaobserwować dwie rzeczy:
    - poczekałem w miejscu i rzeczywiście po 25 sekundach wibracje ustały!
    - nagrałem filmik i zauważyłem, że w momencie gdy to ustało spadły obroty silnika delikatnie, na filmie widać to w 27 sekundzie (w instrukcji jest wzmianka, że przy niższej temperaturze mogą być podnoszone obroty)



    Jak wrzuciłem R i ruszyłem to obroty spadły do równo 1tys. RPM i potem po jakimś czasie jazdy w trybie idle delikatnie poniżej 1tys RPM:

    Infiniti_Q50_RPM_in_idle_after_warmup.jpg

    Dziwne jest tylko to, że jak później po kilku godzinach wracałem do domu to obroty startowe były nawet delikatnie wyższe niż na filmie, a auto nic nie wibrowało.

    Pogooglałem jeszcze o tym interwale, który wspomniałeś i rzeczywiście jest wysyp raportów innych użytkowników silników VQ35HR & VQ37VHR (Infiniti G35, G37, Nissan 350Z, 370Z, Infiniti FX35, FX37), którzy zaobserwowali to samo. Wynika z tego, że nie ma się czym stresować, z drugiej strony jeśli piszesz, że można to programowo poprawić to czemu nie Wiedziałbyś jak to zrobić dla Q50 czy póki auto na gwarancji lepiej ścignąć serwis ? Myślisz, że będą wiedzieli co zrobić ?


    Cytat Napisa? Arti Zobacz post
    Nie jestem mechanikiem ale u mnie tak było przed wymiana świec
    Na zimnym silnik wariował potem było ok
    Ale jak wymieniłem świece lepiej pali i objawy zniknęły
    Też bym tak pomyślał, ale mam to od samego początku jak odebrałem auto. Grisza tak samo. W linkach wyżej narzekali również właściciele nowych aut, a więc to nie jest kwestia zużycia świec czy innych części, ten typ po prostu chyba tak ma

  9. #9
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie tak nie jest, aczkolwiek moj mechanik mi o tym wspominal. Mowil, ze jak odpalam na zimno i silnik przez kilka do kilkudziesieciu sekund chodzilby nierowno, to niby "normalne". Wlasnie mowil mi ze soft jest tak napisany, ze ma bardzo bogaty sklad mieszanki (przy rozruchu na zimno) i to wlasnie dlatego. Ja mialem tak przed zmiana akumulatora, teraz juz to nie wystepuje...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Widocznie masz odpowiednią wersje softu Tutaj inny właściciel FX35, który po upgradzie oprogramowania zaczął mieć te same objawy: http://www.infinitiscene.com/forum/t...-shake-in-idle

    UPDATE: Gadałem z serwisem i podobno na moje auto jest pierdyliard akcji serwisowych wliczających jakieś aktualizacje ECU i zasugerowali, żeby sprawdzić czy po upgradzie nadal będzie to występowało. Mam przegląd niedługo to się okaże.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. FX 37 - drżenie na zimnym silniku
    By Grucha in forum VQ37VHR - V6 (EU)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28th-March-2017, 14:06
  2. Długo odpala na zimnym silniku
    By djoneway in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 6th-March-2017, 00:20
  3. Drgania powyżej 80km/h
    By Szotrab in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11th-October-2015, 23:13
  4. Drgania na zimnym, drgania, brak mocy na cieplym
    By Martti in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21st-December-2014, 13:45
  5. drgania kierownicy
    By andrzejgs in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8th-August-2014, 21:58

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •