Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: wsuwanie i wysuwanie kierownicy przy wysiadaniu

  1. #11
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Sygnal dzwiekowy przy zamykaniu/otwieraiu auta wlacza sie/wyacza przytrzymujac 2 guziki pilota na raz (otwieranie/zamykanie) przez kilka sekund. Cp do kierownicy sprobuj zaprogramowac cale ustawienie fotel-kierownica do konkretnego pilota.

    P.S. Uzupelnij profil bo nawet nie wiemy dokladnie z jakim autem mamy do czynienia
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  2. Dzięki korzen za powyższy Post:

    Piotr_FX (5th-November-2015)

  3. #12
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2006, czarny
    Postów
    126
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    korzen - serdeczne dzięki! faktycznie pikanie włącza się przytrzymując guzik na pilocie. Muszę wymienić baterię w drugim pilocie, to wówczas sprawdzę programowanie drugiego.

    Przepraszam za późną odpowiedź profil uzupełniłem

  4. #13
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Każdy szukający ustawiania pamięci foteli trafia do tego wątku, więc pokusiłem się o małe podsumowanie tego co zrobiłem natchniony Waszymi postami

    Oto moja procedura (a właściwie połączenie Waszych procedur w całość), która już ze dwa razy się sprawdziła:
    1. Sprawdzamy, czy funkcja odsuwania foteli i kierownicy są zaznaczone w menu komputera pokładowego - centralny ekran i "Settings" - dzięki korzen - gdy oba punkty są odhaczone, ale nadal nie działa idziemy dalej
    2. Przechodzimy procedurę opisaną przez LOKTONGa - teraz wsuwanie i wysuwanie kierownicy i fotela "MUSI DZIAŁAĆ"
    3. Następnie pamięć foteli. W tym momencie naciskając na klawisz M lub SET (nie pamiętam jak jest u mnie, ale ten od pamięci foteli, kierownicy i lusterek zewnętrznych) zapalały mi się na krótką chwilę oba klawisze pamięci ("1" i "2"), ale nie można było programować. Rozwiązanie znalazłem również dzięki temu forum, ale teraz już nie mogę zlokalizować postu, więc opiszę: wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi -> przekręcamy kluczyk na pozycję 2 (zaświecą się wszystkie kontrolki; mam u siebie Inteli Key i nie korzystam z grota kluczyka i też działa) -> cztery (4) razy otwieramy i zamykamy drzwi kierowcy (u mnie przy pierwszych 3. słychać piknięcie, a przy 4. już go nie ma) -> przekręcamy kluczyk na pozycję 0 -> funkcja programowania foteli powinna być aktywna. Za pierwszym razem działała mi od razu, wczoraj musiałem kilka razy chaotycznie poprzekręcać kluczyk i pozamykać drzwi, ale po ~10 sek zaczęła działać.
    4. Ustawiamy fotele, lusterka zewnętrzne i kierownicę w żądanym położeniu -> przytrzymujemy klawisz M (lampki na klawiszach 1 i 2 powinny się zaświecić albo mignąć, u mnie zaobserwowałem oba objawy) -> wciskamy klawisz numeru pamięci (1 lub 2). U mnie działa zarówno na zamkniętych jak i otwartych drzwiach, ale zawsze robiłem to przy wyłączonym silniku i kluczyku przekręconym na 2 (szerzej opisał to Piotr_FX na poprzedniej stronie).
    5. Zadowoleni wysiadamy z auta -> włączamy alarm -> odchodzimy parę kroków -> oglądamy się, czy nasz FX jest nadal tak śliczny jak ostatnio

  5. Dzięki tas23 za powyższy Post:

    Piotr_FX (1st-March-2016)

  6. #14
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2006, czarny
    Postów
    126
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    tas23 - brawo

    można też dać sobie na wstrzymanie, mi po paru jazdach fotel sam się programował. Ale nadal mam problem z kierownicą - od czasu wymiany akumulatora nie mogę przywrócić wsuwania i wysuwania kiery ;(

  7. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Ja tam bym się tym nie przejmował, silniczki nie będą się psuć

  8. #16
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tas23 Zobacz post
    Oto moja procedura (a właściwie połączenie Waszych procedur w całość), która już ze dwa razy się sprawdziła:
    1. Sprawdzamy, czy funkcja odsuwania foteli i kierownicy są zaznaczone w menu komputera pokładowego - centralny ekran i "Settings" - dzięki korzen - gdy oba punkty są odhaczone, ale nadal nie działa idziemy dalej
    2. Przechodzimy procedurę opisaną przez LOKTONGa - teraz wsuwanie i wysuwanie kierownicy i fotela "MUSI DZIAŁAĆ"
    3. Następnie pamięć foteli. W tym momencie naciskając na klawisz M lub SET (nie pamiętam jak jest u mnie, ale ten od pamięci foteli, kierownicy i lusterek zewnętrznych) zapalały mi się na krótką chwilę oba klawisze pamięci ("1" i "2"), ale nie można było programować. Rozwiązanie znalazłem również dzięki temu forum, ale teraz już nie mogę zlokalizować postu, więc opiszę: wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi -> przekręcamy kluczyk na pozycję 2 (zaświecą się wszystkie kontrolki; mam u siebie Inteli Key i nie korzystam z grota kluczyka i też działa) -> cztery (4) razy otwieramy i zamykamy drzwi kierowcy (u mnie przy pierwszych 3. słychać piknięcie, a przy 4. już go nie ma) -> przekręcamy kluczyk na pozycję 0 -> funkcja programowania foteli powinna być aktywna. Za pierwszym razem działała mi od razu, wczoraj musiałem kilka razy chaotycznie poprzekręcać kluczyk i pozamykać drzwi, ale po ~10 sek zaczęła działać.
    4. Ustawiamy fotele, lusterka zewnętrzne i kierownicę w żądanym położeniu -> przytrzymujemy klawisz M (lampki na klawiszach 1 i 2 powinny się zaświecić albo mignąć, u mnie zaobserwowałem oba objawy) -> wciskamy klawisz numeru pamięci (1 lub 2). U mnie działa zarówno na zamkniętych jak i otwartych drzwiach, ale zawsze robiłem to przy wyłączonym silniku i kluczyku przekręconym na 2 (szerzej opisał to Piotr_FX na poprzedniej stronie).
    Właśnie próbowałem mojej procedury i do punktu 3ciego muszę wprowadzić erratę - wytłuszczona.

    Zatem wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi -> przekręcamy kluczyk na pozycję 3 (zaświecą się wszystkie kontrolki a kierownica i fotel ustawią się we wcześniejszej pozycji; mam u siebie Inteli Key i nie korzystam z grota kluczyka i też działa) -> cztery (4) razy otwieramy i zamykamy drzwi kierowcy (u mnie przy pierwszych 3. słychać piknięcie, a przy 4. już go nie ma - pika niezależnie od otwierania drzwi, na to nie zwracamy uwagi) -> przekręcamy kluczyk na pozycję 0 (fotel i kierownica odsuwają się i unoszą) -> funkcja programowania foteli powinna być aktywna.

    Jak wsiadłem, posiedziałem i przekręcałem kluczyk, ale bez automatycznego unoszenia kierownicy i odsuwania fotela, procedura nie działała.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Wspomaganie kierownicy
    By kmn in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22nd-February-2018, 23:55
  2. Wibracje w kierownicy przy 100-120 km/h
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 24th-August-2016, 20:15
  3. drgania kierownicy
    By andrzejgs in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8th-August-2014, 21:58
  4. Renowacja kierownicy :)
    By LOKTONG in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22nd-December-2013, 20:38
  5. Bicie kierownicy przy hamowaniu.
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24th-June-2012, 10:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •