Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: G37 Cabrio - dziwny podwojny sygnal audio,po tym jak padł akumulator.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Pulawy
    Jeździ
    G37 Cabrio Blue sky 2010r
    Postów
    43
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G37 Cabrio - dziwny podwojny sygnal audio,po tym jak padł akumulator.

    Witam wszystkich forumowiczow,

    Moze ktos mi pomoże ale po tym jak padł mi całkowicie akumulator mam teraz oto taki maly problem:

    Akumulator zdecydowalem sie podladowac prostownikiem. Codziennie sprawdzam napiecie i jest ok,pokazuje 12,5V na zgaszonym a po jezdzie jak sprawdzam miernikiem pokazuje 14,3V - czyli laduje. Problem pojawia sie w chwili kiedy zgaszę silnik wtedy auto wydaje podwojne bip (dzwiek audio). Na wyśwetlaczu nic mi sie nie wyswietla, zadna ikonka alarmująca. Ten podwójny krótki sygnał trwa tak około 4-5 min i potem gasnie kompletnie.
    Nie mam pojecia co to moze byc i jak go skasować. Juz mnie troszke irytuje. Dodam jeszcze ze jak mi padł akumulator to do odpalenia swojego G37 uzyłem auta kolegi i zaraz po odpaleniu pierwszy raz ten sygnal sie pojawił.

    Wszelkie sugestie mile widziane. Z góry dziekuje za pomoc.
    Jarek Puławy

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Jedz do warsztatu zajmujacego sie akumulatorami i niech sprawdza baterie pod obciazeniem. Moj tez mial 12V, jak wlaczone auto to wiadomo ponad 14V bo dziala alternator. Po jezdzie moze chwile byc wyzsze... Przy obciazeniu okazalo sie, ze moja bateria nadaje sie na zlom... Po wymianie dziwne symptomy zaraz poodpaleniu zniknely...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Pulawy
    Jeździ
    G37 Cabrio Blue sky 2010r
    Postów
    43
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Jedz do warsztatu zajmujacego sie akumulatorami i niech sprawdza baterie pod obciazeniem. Moj tez mial 12V, jak wlaczone auto to wiadomo ponad 14V bo dziala alternator. Po jezdzie moze chwile byc wyzsze... Przy obciazeniu okazalo sie, ze moja bateria nadaje sie na zlom... Po wymianie dziwne symptomy zaraz poodpaleniu zniknely...
    Witam,

    Dzieki korzen za podpowiedz.
    Wlasnie wrocilem od elektryka samochodowego (nieautoryzowanego ale konkretnego z polecenia) i podlaczyl do aku jakies dziwne urzadzenie wygladajace jak jakis "pistolet z zeberkami od kaloryfera" i powiedzial mi ze moj aku jest ok, mial pod obciazeniem ponad 10V. A ten dziwny podwojny sygnal dalej mnie wku...Zadzwonilem do Infiniti Wa-wa i czekam teraz na telefon od serwisanta, watpie zeby zadzwonil jeszcze dzis w piatek popoludniu,pewnie mysli o weekendzie!
    Nie wiem jak ten sygnal wykasowac, pewnie poprzez jakas kombinacje przyciskow w kabinie auta, moze ktos podpowie.

    czytalem instrukcje (mam tylko po Ang) i nic nie zalazlem. Moze ktos cos podpowie w tym temacie.

    Pozdrawiam
    Jarek

  4. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Aaaa teraz patrze, ze masz kabrio Prawdopodobnie BCM w zwiazku z dachem musi byc zresetowany po padnietej baterii... Otworz calkowicie dach i ponownie go zamknij... Wtedy ustali sobie na nowo polozenia graniczne dachu... Teraz wyglada mi to na sygnal ostrzegawczy niedomknietego dachu... Daj znac czy sie udalo...
    Powodzenia...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Pulawy
    Jeździ
    G37 Cabrio Blue sky 2010r
    Postów
    43
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Thumbs up

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Aaaa teraz patrze, ze masz kabrio Prawdopodobnie BCM w zwiazku z dachem musi byc zresetowany po padnietej baterii... Otworz calkowicie dach i ponownie go zamknij... Wtedy ustali sobie na nowo polozenia graniczne dachu... Teraz wyglada mi to na sygnal ostrzegawczy niedomknietego dachu... Daj znac czy sie udalo...
    Powodzenia...
    hej Korzen,

    Zastosowalem sie do twoich wskazowek i miales racje-to byl banal, otworzylem dach i zamknalem i sygnal ustał,nic juz nie brzeczy!,Dzieki wielkie!!!

  6. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Spoko Ciesze sie, ze moglem pomoc
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Podobne w?tki

  1. G37 cabrio
    By Alek in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3rd-May-2017, 16:37
  2. Infiniti G37 cabrio iPL, JN1CV6FE0DM770009
    By _michał_ in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5th-April-2017, 08:23
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5th-June-2014, 09:43
  4. VIN - kto pomoze rozszyfrowac? dla G37 cabrio z DE
    By jaroLPU in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27th-May-2014, 02:48
  5. Jaki akumulator do G37? I jak go wymienić?
    By Miko in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17th-August-2011, 10:19

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •