Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Układ wydechowy aftermarket

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie Układ wydechowy aftermarket

    Witam Was.

    Zastanawiam się nad poprawą dźwięku w G35 coupe i zarazem przygotowaniem pod ewentualne przyszłe mody. Obecnie stockowy wydech jest zbyt cichy jak dla mnie, tzn brzmi fantastycznie ale tylko przy bucie i pow ok 4tys obrotów.
    Chciałbym aby przy spokojnej crusingowej jeździe ok 30km/h i na niskich/wolnych obrotach też go było słychać (że jedzie coś groźnego)

    Najtańsza opcja to wyrzucenie środkowego rezonatora. Ale to odpada, bo z tego co się naoglądałem na Youtube, to auto po tym zabiegu brzmi jak stara zajechana honda z dziurawym tłumikiem.

    Znalazłem wydechy firmy Turboworks do 350z za ok 1200 zł, wygląda jak Japspeed k1. Ma wyjmowane silencery. Wydaje się być atrakcyjna opcją. Sprzedawca mówi że mogę go odesłać bez śladów użytkowania.
    co myślicie o tej opcji, ewentualnie co innego byście doradzili.

    Dodam że jakieś astronomiczne hks czy borla za kosmiczną kasę odpadają.

    Myślałem jeszcze nad wyrzuceniem tylnego tłumika i zamiast niego zrobić przelot, ale Coobcio mówił że to będzie się strasznie drzeć, a ja tego nie chcę.

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ten Turboworks ze wzgledu na cene tez myslalem zaadoptowac to FX... Ale boje sie, ze to badziew i do tego bedzie ekstremalnie ryczal (co jest meczace w trasie i w miesce tez)... Ja bym na twoim miejscu kupil dedykowany tylny tlumik ULTER. Mialem od nich taki tlumik w Accordzie i byl super. Na poczatku bedzie troche cichy, ale jak sie wypali/ulozy (ok 1000km??), powinien brzemiec juz fajnie. Jakosc wykonania ULTER ma bardzo dobra. Do tego masz dowolnosc wyboru koncowki jaki ci pasuje. Koszt niecale 800zl do 350z... Tyle, ze to nei wydech pod przyszle mody. Jak planujesz uturbienie auta to ich od razu w kwasowke/nierdzewke (jak masz $$) 3"...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Drzymek Zobacz post

    Najtańsza opcja to wyrzucenie środkowego rezonatora. Ale to odpada, bo z tego co się naoglądałem na Youtube, to auto po tym zabiegu brzmi jak stara zajechana honda z dziurawym tłumikiem.
    Nie wierz w filmiki na youtube. Dużo zależy od użytej kamery i rzadko kiedy odzwierciedla rzeczywistość. Wytnij środkowy i zobacz czy Ci odpowiada. Najtańsza i najszybsza opcja.


    Wysłane z Nexus 5
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  4. #4
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    akosc wykonania ULTER ma bardzo dobra. Do tego masz dowolnosc wyboru koncowki jaki ci pasuje. Koszt niecale 800zl do 350z...
    Również polecam tę firmę,mam ich tłumik 4 lata i naprawdę jakościowo żadnych uwag,dzwięk również bardzo ładny.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  5. #5
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    O wycieciu srodkowego tez myslalem. Naczytalem sie, ze jednak daje on bardziej "gardlowy" dzwiek... Mi zalezy bardzien na basowym pomruku. Ale oczywiscie, co kto lubi...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Pisząc mody miałem na myśli plenum spacer, może jakieś decaty z kolektorami albo coobciowe y-pipe i tyle. Stożek z dolotem już jest. Na 100% nie będę uturbiać auta.

    Co do silencera, to czytałem na forach amerykańskich że dźwięk staje się bardzo jazgotliwy i ludzie często wracali do stockowego rozwiązania.

    Znalazłem filmik z 350z z zamontowanym ulterem:

    https://youtu.be/stYrdH77d70


    Ciekawa opcja...

  7. #7
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    JEzeli bylbys zainteresowany, to moge sie wstepnie zapytac jaka bylaby cena jak wzielibysmy 2 Moj brat byl tam inzynierem pare lat temu i moze miec jeszcze jakis rabacik.... Stad wiem, ze to pozadne wydechy. Z dobrych materialow i wszystko jest przeliczane i testowane na profesjonalnym sprzecie. http://new.ulter.com.pl/pl/offer/ded..._accord-vi/159 To nawet moj ex Accord Ojj dawne czasy. Jeszcze bez felg, gleby, lakierowanych dodatkow, spojlera i dolotu Jak go zrobilem to mi go pijany kierowca wana skasowal
    Sorry i
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe, 2003 ,Czerwono Czarny /Audi S4 B7 4,2 2007
    Postów
    247
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Siema
    Co do środkowego wydechu
    Ja latam bez i na małych obrotach pieknie działa tak jak chce
    Na zimnym silniku jak dasz do 4 tys. To juz jak auta NASCAR troszke mi sie to nie podoba
    Ale jak silnik skoczy na normalna temp. To juz cisniesz do 5tys. I jest piekny dźwięk basowy
    Po wyżej zmienia sie ponownie ;(
    Narazie tak latam bo raczej bede sie szykował na przelot
    Znalazłem kolesia co ogarniał juz go G35 a przeważnie robi do audi RS
    I oczywiscie powiedział ze jak chce nie bardzo głośnego da sie to ogarnac
    Cena tez spoko 2400zl jak za cały przelot
    Tylko ze jeszcze strojenie znajomi ogarneli mi w Mastersach w Piasecznie za 1000
    To juz wychodzi 3400
    Wiec operacje odkładam narazie na boczny plan

    Jest jeszcze inna opcja zamontowanie przepustnicy za środkowym i odpalanie kiedy chcesz
    Tania i fajna opcja

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Generalnie, na placu boju pozostają turboworks i ulter. Wycinanie rezonatora odpada.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Przepustnica fajna sprawa też mi chodzi od dłuższego czasu po głowie, tylko nie mogę się zabrać bo zawsze coś...
    black & white

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Aftermarket Power lift gate
    By lucajp in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15th-February-2017, 15:24
  2. Układ chłodzenia
    By golden35 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17th-September-2013, 15:02
  3. elektroniczny układ kierowniczy
    By solista in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18th-October-2012, 13:27
  4. Układ Hamowania
    By Sebek121 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22nd-March-2012, 20:20
  5. Stillen - układ dolotowy powietrza
    By sirtrojan in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 13th-November-2010, 21:57

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •