Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: FX 35 - Legionowo

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Pułtusk
    Jeździ
    przyszedł czas na FX ;)
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie FX 35 - Legionowo

    Witam.
    Byłem ostatnio oglądać FX'a w Legionowie, nie nastawiałem się na kupno tego egzemplarza, chciałem po prostu jechać obejrzeć samochód bo nigdy wcześniej nie miałem okazji 'obmacać' FX'a, a że miałem do swojego miasta po drodze to i zajechałem, a więc chciałbym o nim napisać trochę słów, żeby ktoś się nie napalił i nie wydał pieniędzy w błoto bo to co zobaczyłem to tragedia. Jeśli chodzi o historię samochodu to podobno był użytkowany przez właściciela u nas przez 3 lata, ja się dowiedziałem ze był sprowadzony ze Stanów, a mama na drugi dzień że z Włoszech, więc do dziś pewnie nie wiadomo skąd, właściciel mówił co innego i mi i mojej mamie. Jeśli chodzi o przebieg to nie ma jakiejkolwiek książki itp co mogłoby go potwierdzić więc 100k to ściema. Teoretycznie właściciel był na przedłużonych świętach i przez kawałek czasu nie mogłem się umówić na oględziny, a jak już się umówiłem i zobaczyłem samochód to miałem wrażenie jakby dzień przed moim przyjazdem opuścił lakiernika, świecił się jak psu jajca za przeproszeniem, w każdym rowku ogrom pasty polerskiej aż po chlapaczach ciekło. Jeśli chodzi o 'bardzo dobre' ogumienie które dorzuca to letnie do kupienia, a zimówki na jeden sezon max, chociaż ja bym i je wyrzucił.

    Teraz najważniejsze, stan pojazdu Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku.

    Jeśli chodzi o środek, deska bez bąbelków ale była zniszczona, wyglądało to jakby wytarł ją ktoś brudną szmatą od podłogi, tapicerka przy konsoli przesuwania fotela przód/tył powyrywana, brak plastikowych zaślepek przy mocowaniu pasów w siedzeniu, kierownica wytarta, środkowa konsola wymalowana jak emalią. Subwoofera BOSE nie ma.

    Z zewnątrz malowane chyba z każdej strony w taki sposób, że laik który się całkowicie nie odnajduje w temacie byłby w stanie to stwierdzić, nawet bez miernika. Pod powłoką bezbarwnego w niektórych miejscach pyłki, drobinki kurzu, na tylnym lewym błotniku pod lampą nawet zaciek. Pod pokrywą było malowane z prawej strony przy kielichu, chyba nawet pędzlem. Ja jako osoba której czasami udało się coś w garażu samemu lakierować dla znajomych czy siebie byłem w stanie znaleźć tyle mankamentów jeśli chodzi o lakierowanie pojazdu. Z przodu lampy nawet pociągnięte bezbarwnym. Na dokładkach z przodu i z tyłu w każdym miejscu pająki i wygląda to jakby pomalować farbą chlorokauczukową do ogrodzeń. Rury od wydechu nie symetrycznie, nawet widać na foto, lewa cofnięta jakieś 3-4 cm do środka, prawa normalnie. Pod pokrywą bagażnika plastik który znajduje się wokół koła był popękany na kilka części. Maska z błotnikami spasowana tak, że z jednej strony wkładasz palec a z drugiej ołówek. Felgi wyglądały z bliska jakby je kitem wysmarować.

    Jeśli chodzi o silnik, kuzyn ma w swoim X6 3.0 biturbo 286km czyli podobną moc co w infiniti, ale u niego czuć jak dam pedał w podłogę, a tutaj samochód ledwo jechał, trochę lepiej niż mój 2.0tdi 140km, mało tego na gazie przy prędkości 100-120km/h samochód przerywał, miał problemy ze zmianą na benzynę, z przodu w prawym kole prawdopodobnie przegub do wyrzucenia bo tłukło niemiłosiernie. Po krótkiej przejażdżce otworzyłem pokrywę silnika, a tam jakby ktoś butlę z gazem zostawił odkręconą, tak śmierdziało i cały czas się ulatniało, co wiąże się z tym, że śmierdziało w pojeździe również. Nie wiem czy jest tak we wszystkich ale miał opóźnioną reakcję na gaz tzn, dałem pedał w podłogę i dopiero po jakiś 2 sekundach zaczynał wchodzić na obroty. Skrzynia przy zmianie biegów szarpie.

    Ja wiem, samochód ma już trochę lat (sam mam pojazd z tego roku) i nie można oczekiwać od niego nie wiadomo ile (nowe to w salonie), ale auto jest bezapelacyjnie powypadkowe, miało lepsze przejścia, robiony był na pewno przód i tył, oczywiście na sztukę aby poszło dalej, mechanicznie tragedia, więc przestrzegam przed zakupem pojazdu, nie ma sensu zawracać sobie głowy. Niestety nie mam nr VIN, ale myślę że wystarczy zadzwonić. Poniżej link do aukcji. Pozdrawiam

    http://otomoto.pl/oferta/infiniti-fx...-ID4pb28Z.html

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Jaka cena, takie auto... Akurat to mnie nei dziwi, ze zlomek... Co do przyspieszenia, to przyspieszenia daja Nm a nie KM. Wiec nie porownuj wrazenia z auta turbo/biturbo czy turbodiesla. Te maja moment duzo wyzszy, co skutkuje lepszym przyspieszeniem. To ile ono trwa, to juz inna kwestia (przebeig momentu). Wiec wrazenie pewnie mialbys lepszego kopa w dieslu 200KM niz w benzynie 250KM (i faktycznie byloby lepsze chwilowo, ale trwalo krocej). Generalnie nie chce mi sie tlumaczyc Fizyka i tyle... Bedziesz chcial wiedziec wiecej, sam sobie poczytasz
    Dzieki za opinie o aucie Jest sporo osob, ktore widza FX ponizej 40tys zl i sie napalaja... Oszczedzisz im wycieczki
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Wszystko pięknie i rzeczowo opisane .Z jednej strony dobrze że tak mało jest FX-ów 1 gen w ogłoszeniach bo chociaż większość jest "prześwietlona" przez użytkowników tego forum ,a tak to trzeba by było "dymać" mnóstwo kilometrów po Polsce żeby tylko się wkur...

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Pułtusk
    Jeździ
    przyszedł czas na FX ;)
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    korzen, wczoraj napisałem trochę w nocy o tym przyśpieszeniu i dziś dopiero przeczytałem co ja tam wymodziłem, logiczne ze diesel będzie lepiej szedł bo ciągnie od samego dołu zamotałem się

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •