Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Monitorowanie AFR

  1. #11
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Drzymek nie wiem co mi sie ubzduralo ze masz 2003r... Jak pisales o lampach DRL to jakos zakodowalem, ze masz inny zderzak niz lukasz kory ma revupa... Przepraszam za wprowadzenie w blad. Ja mam MY 2005 i nie mam sond szerokopasmowych w non revupie... Revup ma szerokopasmowke... Ale czy mozesz w 100% polegac na odczytach z ECU to nie wiem.. Lepiej cos calokowicie niezaleznego ale to wiaze sie z kolejna sonda...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  2. #12
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    W moim przypadku przekłamania były rzędu 0,2-0,3 i to w sumie w różne strony. Mam logi gdzie zapisywałem dane z sondy seryjnej i z LC-2 na tej samej stronie. Od około 2500 do 7000 na WOT. Jak będę miał chwile to wrzucę wykres.
    Moim zdaniem do własnej informacji lub lekkiego tuningu są jak najbardziej wystarczające.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, parę przejazdów na lpg i benie po modyfikacjach, zapiszę wykresy i będę widzieć co się dzieje. I tak będę robić profilaktycznie 2x w miesiącu. Przy takich delikatnych modach jakie planuję, myślę że całkowicie to wystarczy do bezpiecznej pracy silnika. Dzięki za info.

  4. #14
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Drzymek sklad mieszanki to podstawa mimo wszystko, charakterystyka paliwa LPG (pomine jego jakosc w PL) jest inna... Wyzsza liczba oktanowa, ale nizzasza kalorycznosc. Wiaze sie to z wyzsza temperatura spalania. To paliwo suche, wiec polecam Ci lubryfikacje jezeli upierasz sie przy LPG. Dbajac o odpowiedni sklad mieszanki unikniesz przedwczesnych problemow, ale licz ze przy tak duzej profilaktyce stosowanej przy jezdzie na Pb i tak przejedziesz 2 razy wiecej km na jednym silniku... Ja monitorowalem na biezaco. Raz w roku (co 8-10tyskm) przeglad i latanie z laptopem na Pb i lpg i porownywanie logow. Pokrywaly sie praktycznie idealnie, jedynie na jalowym mieszanka lpg vs. Pb byla lekko ubozsza. Nie martwilo mnie to, bo wiem ze mapy seryjne sa podlane na bogato. Do tego mam laptopa i interfejs diagnostyczny do PRINSA. Sprawdzalem raz na 2 miesiace we wlasnym zakresie. Zawsze bylo podlane na bogato... Mimo to kompresja na poprzednim silniku przy przebiegu 120-130tys km byla tragiczna Daje to do myslenia... Teraz od okolo 500km latam tylko na PB... Mowcie co chcecie, ale rozniaca JEST!! Po pierwsze przy sciaganiu nogi z gazu przy nieduzych predkoscia przy jezdzie na lpg/pb 50 na 50 obrotom zdazalo sie spadac gwaltownie do ok 500rpm... Teraz problem kompletnie nie wystepuje... Silnik pracuje lepiej mimo, ze na LPG zrobil tylko maks 5tys km (i to na biezaco monitorowany) wiec o jakimkolwiek zuzyciu nie ma mowy... Do tego spalanie srednie trasa miasto mialem zuzywajac 50% czasu LPg 16.6l/100km, teraz mam 13.5!! Ja wiem, ze LPG ma wiele argumentow za i nie mam zamiaru wchodzic w polemike... Ale czy naprawde, w tego typu autach uwazacie, ze warto?? Jeszcze nie wywalilem, wiec moze ktos mnie przekona
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Korzen, o zaletach (i wadach) lpg podyskutujmy może w innym temacie

    Podsumowując: w wersji z szerokopasmową sądą, dzięki aplikacji za kilkanaście zł można z powodzeniem zczytywać na bieżąco odczyty AFR.

  6. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Witam.

    Panowie, kupiłem dwa adaptery ELM 327 na bluetooth i żaden z nich nie komunikuje się z ECU w moim Infiniti. Adapter ma zasilanie, komunikuje się z telefonem, ale nie komunikuje się z ECU. Sprawdzałem w innym samochodzie - działa bez problemu. O co więc kamman?

  7. #17
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie dzila normalnie. Wejdz na aplikacji torque pro w ustawinia odbiornika. Tam masz czy jest polaczony z adpterem (dopuki sie nie polaczy bedzie wykrzyknik w trojkacie) i pozniej czy jest polaczony z ECU. Jezeli masz tam przy polaczeniu z ECU /_!_\ to kliknij i poczekaj chwile. Sprawdz na odpalonym aucie tez. Tez mam ELM 327 i dziala. UStawiales profil samochodu??
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  8. #18
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Tak, mam ustawiony profil, telefon połączony z adapterem, adapter ma zasilanie, tylko nie może się połączyć z ECU. Już w samym momencie jak podpinam adapter to przeskakują diody i zaświeca się tylko czerwona (co oznacza chyba że nie znalazł protokołu komunikacji).

  9. #19
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Zaostaw wpiety i wlacz zaplon.. Poczekaj troche i probuj odczytac bledy... Musi si eudac, chyba ze cos mas znie halo... Inne interfejsy laczyly sie bez problemu?
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  10. #20
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Lukasz Zobacz post
    W moim przypadku przekłamania były rzędu 0,2-0,3 i to w sumie w różne strony. Mam logi gdzie zapisywałem dane z sondy seryjnej i z LC-2 na tej samej stronie. Od około 2500 do 7000 na WOT. Jak będę miał chwile to wrzucę wykres.
    Moim zdaniem do własnej informacji lub lekkiego tuningu są jak najbardziej wystarczające.
    A u mnie w każdorakim 0,8 podobnie w GTR-ach jak chłopaki strojąw ECU-Performance, pewno kwestia kalibracji innovata...
    Ps. byłe AFR był równy na gazie a nie że np. jest 12 12 12 12 a od 4000obr.min wskakuje na 14 czy na 15

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •