Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Sprawdzone i polecane kosmetyki dla naszych Aut.

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar Roman
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    FX 35 2007 Black
    Postów
    232
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie Sprawdzone i polecane kosmetyki dla naszych Aut.

    Jak Sir nakazał zakładam temat. Proszę wpisujcie sprawdzone kosmetyki do naszych funiek.

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Oj temat rzeka.
    Ile sklepów internetowych tyle opinii.
    Jak masz coś w koszyczku z kosmetykami to napis.Pomogę dobrać ew odrzucić produkty.

    Na pewno trzeba podzielić produkty na kilka grup - w zależności od zastosowania.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Na pewno powinien się tutaj znaleźć Quik Detailer z Meguiars'a. Szybkie i efektowne odświeżenie lakieru/polysku między większymi kąpielami. No i ręcznik do osuszania lakieru Fluffy Dryer

    Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Myślę, że z trwałych wosków można by tu uwzględnić collinite 476. Nasz głównodowodzący kiedyś go polecał i jak go spróbowałem to od tamtej pory tylko takiego używam

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    To mój skromny zestawik do pielęgnacji aut

    IMAG1369.jpg

    A w skrócie moi faworyci.
    Więc jeżeli chodzi o korektę lakieru to oczywiście zaczynam od porządnego mycia auta rękawicy Meguiar's
    meguiars-microfiber-wash-mitt-delikatna-rekawica-z-mikrofibry-do-mycia-samochodu.jpg
    lub jakiś z miękkiej mikrofibry,do tego szampon Duragloss 901 o przepięknym zapachu (chyba wiśni lub czereśni),co ważne szmpon ma obojętne Ph więc nie ściąga za szybko wosków.
    IMAG1377.jpg
    następnie wysuszam ręcznikiem fluffy dryer
    0_0_productGfx_e8336e15f7ff10e745ad0eaa98b612f3.jpg
    i dokańczam szmatką ACT,szmatka rewelacyjna do szyb , lakieru i głatkich elementów plastikowych w połysku.Zero jakich kolwiek zacieków,smug czy plam.Ten kto ma problem z domyciem szyb w domu,mebli lakierowanych ,lakieru w aucie lub szyb to polecam .Rewelacja jak dla mnie.Żona Was za to ponownie będzie kochać
    szmatka.jpg
    Następnie idzie glinka
    IMAG1382.jpg
    Rewelacyjna rzecz żeby usunąć cały syf z lakieru ,tj.smołę ,żywicę stary wosk i co tam jeszcze się poprzyklejało do naszego pięknego lakieru.
    Dalej jest polerka mechaniczna i zestaw past i gąbek.Zaczynałem kiedyś od past 3M ,jest to zestaw 3-etapowy
    IMAG1376.jpg

    ale teraz poleruję pastami
    Menzerna
    IMAG1374.jpg
    jest to zestaw 2-etapowy i wydaje mi się że łatwiej i szybciej osiąga się pożądany efekt i co jest pewne to mniej pyli przy pracy niż 3M.Co do gąbek to różne testuję .Najlepiej sprawdzają się dla mnie przy średniej i wykańczającej korekcie to żółta i niebieska gąbka 3M ,przy mocnej korekcji to gąbki firmy ABW 130mm jak i 80mm i oczywiście futra polerskie FLEXIPADS 130mm i 80mm.(futra mają tą fajną zaletę że bardzo nie nagrzewają lakieru także bardziej bezpieczne jak pracuje się na plastiku np.zderzaku)

    Następnie wszystko myte ,suszone i wycieranie zaschniętych past po korekcji i przygotowanie podłoża pod wosk AUTOGLYM superresin polish
    IMAG1371.jpg

    do tego pady meguiars i różne ściereczki z miękkiej mikrofibry

    Wosk na lakier ZYMOL
    zymol.jpg
    a na felgi syntetyczny wosk Collinite nr 915

    IMAG1372.jpgIMAG1373.jpg


    do tego pady meguiars i różne ściereczki z miękkiej mikrofibry.
    No to chyba co do lakieru to wszystko,oczywiście jest jeszcze parę rzeczy ale chyba nie warto o nich pisać.

    Felgi:
    IMAG1365.jpg
    do bardzo zabrudzonych felg używam ROYAL alu mobil truck.Robi cuda z mocny brudem i jakby trochę wybiela felgę,rewelacja do felg w "zagnojonym stanie".
    Do bieżącego mycia felg używam ALU TEUFEL SPEZIAL GEL.Tworzy tzw.efekt krwawiącej felgi,co ważne ma obojętne Ph wiec stosuję do felg alu chrom i polerowanych jako że posiadam takowe i innym aucie.Bardzo dobrze sobie radzi w bieżącym użytku.Jest w formie żelu więc długo się trzyma na feldze.
    IMAG1361.jpg

    deska rozdzielcza ,boczki i wszelkiego rodzaju plastik ,guma zew i wew .Zapach obłędny , jak by można było to bym to chyba wypił.
    IMAG1370.jpg
    POORBOYS WORLD NATURAL LOOK .Daje efekt matu i satyny ,nie zawiera silikonów więc deska jest "sucha" brud się do tego nie klei.Bardzo wydajny ,taka buteleczka mi wystarczyła na 4lata przy 3 autach i motocyklu.
    Fotele skórzane myję ciepłą wodą i szarym mydłem ,wspomagam się też przy większych zabrudzeniach magiczną gąbeczką od Temachem .Nazwa może śmieszna ale uwierzcie mi jak ta gąbka działa i to tylko z czystą wodą.
    gąbeczka.jpg
    Zabezpieczam AUTOGLYM LEATHER CARE BALM
    IMAG1378.jpg
    Jest to krem do skór .Skóra po nim jest jakby miększa ,daje matowy kolor i nie jest po nim śliska.

    Szyby aplikuję niewidzialna wycieraczką z Autolandu
    IMAG1379.jpg
    i powiem Wam że jak niewierze w takie rzeczy to o dziwo spełnia swoją rolę i przez jakiś miesiąc czy półtora wytrzymuje na szybach.Ktoś jak jeździ często trasy to naprawdę niezastąpiona rzecz.



    są jeszcze jakieś QUIK DETAILERY ,APC ,jakiś środki do opon i kupa szmatek ,ręczników ,padów ,pędzelków,patyczków do uszu i takie tam.
    Ostatnio edytowane przez Ologt ; 16th-May-2015 o 16:09

  6. Dzięki Ologt za powyższy Post:

    LOKTONG (16th-May-2015)

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8th-March-2017, 16:36
  2. Historie naszych aut
    By Miko in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-July-2016, 21:53
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9th-March-2014, 09:53
  4. Jakie Kosmetyki do skóry dla FXa
    By dexsterek in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29th-March-2013, 23:42
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8th-March-2012, 22:22

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •