Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Niepokojące odgłosy zawieszenia przy ruszaniu na skręconych kołach FX35

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2015
    Mieszka w
    Biskupiec
    Jeździ
    Infiniti FX37s 2009r grafit
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Niepokojące odgłosy zawieszenia przy ruszaniu na skręconych kołach FX35

    Witam , od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem FX35 z roku 2004 , od początku w aucie zrobiłem łączniki stab przód i końcówki drążków przód , poza tym wszystko w jak najlepszym stanie aż do teraz , od ponad tygodnia przednie zawieszenie z prawej strony gdzieś z okolicy koła wydaje dziwne dźwięki , takie jak by stukanie , ale nie pojedyncze tylko jak by coś tam przeskakiwało takie trach trach z reguły 2-3 razy i cisza , dzieję się to tylko i wyłącznie ruszając z miejsca głównie skręcając w lewo i ruszając ( wtedy na prawe kolo idzie nacisk ) czasami skręcając w prawo też to słychać ale rzadziej , i tylko i wyłącznie z prawej strony gdzieś w okolicy koła , dodam iż zawieszenie skrupulatnie przejrzane i nie ma żadnego lulu ani niepokojących odgłosów prócz tego , teraz moje pytanie , czy ktoś miał podobny przypadek ? z doświadczenia strzelam na - łożysko amortyzatora lub coś w jego okolicy tak jak by przy skręcaniu i ruszaniu sprężyna przeskakiwała , jednak to moje przypuszczenie , warto poradzić się też kogoś z większym doświadczeniem z tym modelem

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Przegub i zapraszamy do Powitalni

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    kto ci sprawdzał to zawieszenie że nie zdiagnozował tak prozaicznej usterki?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Przy jakim przebiegu musiales robić aż tyle w zawieszeniu?

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2015
    Mieszka w
    Biskupiec
    Jeździ
    Infiniti FX37s 2009r grafit
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    napisałem rzekomo 50 tyś mil ile ma to nikt nie wie jednak auto nie wygląda na więcej niż 100 tyś km w środku jak nowe , praca podzespołów silnika skrzyni napędów jak nowa nie ma sie do czego przyczepić a zawieszenie robił zaufany serwis jednak wtedy gdy było to robione te dźwięki były bardzo słabo odczuwalne a z czasem nasiliły sie , pojadę sprawdzić teraz bo może to być przegub nie pomyślałem o tym jednak stawiał bym na coś przy sprężynie

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2015
    Mieszka w
    Biskupiec
    Jeździ
    Infiniti FX37s 2009r grafit
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ponowna diagnoza warsztatu - zużyta guma między sprężyna a mocowaniem , jednak auto odebrałem wieczorem i nie zdążyłem zobaczyć co i jak to wygląda , moje pytanie brzmi czy między sprężyna a mocowaniem amortyzatora do budy jest samo łożysko czy jeszcze jakaś guma która amortyzuje prace sprężyny ? ew gdzie to kupić bo jedyne co znalazłem to same łożyska amorków a za jednym zamachem chciałbym wymienić wszystkie te elementy od górnej części sprężyny wzwyż

    sugerując się załączonym schematem pod łożyskiem amortyzatora są jeszcze jakieś dwa elementy , czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to bądź gdzie to kupić
    54325-4M400.jpg
    Ostatnio edytowane przez salo211 ; 16th-May-2015 o 15:07

  7. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? salo211 Zobacz post
    ponowna diagnoza warsztatu - zużyta guma między sprężyna a mocowaniem , jednak auto odebrałem wieczorem i nie zdążyłem zobaczyć co i jak to wygląda , moje pytanie brzmi czy między sprężyna a mocowaniem amortyzatora do budy jest samo łożysko czy jeszcze jakaś guma która amortyzuje prace sprężyny ? ew gdzie to kupić bo jedyne co znalazłem to same łożyska amorków a za jednym zamachem chciałbym wymienić wszystkie te elementy od górnej części sprężyny wzwyż sugerując się załączonym schematem pod łożyskiem amortyzatora są jeszcze jakieś dwa elementy , czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to bądź gdzie to kupić 54325-4M400.jpg
    Gumy masz dwie - górną i dolną...
    Masz nr katalogowe / nazwy / ceny w USA - popatrz gdzieś u nas - powinno być taniej
    jak będziesz zainteresowany z USA - będę ciągnął paczkę w przyszłym tygodniu - napisz na priv

    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maxs
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    było infiniti fx 35 2006, jest lexus isf
    Postów
    129
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? salo211 Zobacz post
    ponowna diagnoza warsztatu - zużyta guma między sprężyna a mocowaniem , jednak auto odebrałem wieczorem i nie zdążyłem zobaczyć co i jak to wygląda , moje pytanie brzmi czy między sprężyna a mocowaniem amortyzatora do budy jest samo łożysko czy jeszcze jakaś guma która amortyzuje prace sprężyny ? ew gdzie to kupić bo jedyne co znalazłem to same łożyska amorków a za jednym zamachem chciałbym wymienić wszystkie te elementy od górnej części sprężyny wzwyż

    sugerując się załączonym schematem pod łożyskiem amortyzatora są jeszcze jakieś dwa elementy , czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to bądź gdzie to kupić
    54325-4M400.jpg
    salo211 i jak tam psztykanie diagnoza się potwierdziła? wymieniałeś coś w związku z tym, gumy itp? bo mi tez coś od czasu do czasu popsztykuje, oczywiście jak chcę się wsłuchać skąd psztykanie nadaje to wtedy nagle przestaje

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maxs
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    było infiniti fx 35 2006, jest lexus isf
    Postów
    129
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Orientuje się ktoś co to za firma CND - robią łożyska do amorów, czy to jakiś badziew czy nadaje się do założenia?
    http://sklepjeep.redcart.pl/p/6633/2...-infiniti.html

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Witam i jak tam temat się zakończył, rozwiązaliście ten problem Panowie? U mnie też zaczyna coś cykać i prztykać. Obstawiam właśnie na łożysko amora jak i również te gumy które są pod i nad nim (trzeszczenie). Pozdroo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Puknięcie na skręconych kołach
    By MarianoS81 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 7th-April-2017, 15:01
  2. Zmiana twardości zawieszenia FX35 03-08, podziękowanie dla Rafała (RALFM7)
    By tiger456 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 29th-March-2016, 12:36
  3. Moje byłe FX35 wystawone przy Krasnobrodzkiej ;)
    By krzychu in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26th-June-2014, 01:42
  4. Co to za dzwięk przy hamowaniu na zbkolowanych kołach?
    By babel in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20th-January-2011, 06:26
  5. przeglad zawieszenia FX35
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28th-August-2010, 11:46

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •